2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Ayyy insanlar cidden artık saçmaladı doktor sırasında da sormazsın yani bi çarpıcam iki seksen yere uzanacaklar sinir oluyorum şu karnın yok muhabbetlerine. Ay boşver canım ya ne bakıyorsun çocuk iyi mi iyi kilo haftasıyla uyumlu mu doktor sıkıntı yok diyor mu bitti gitti. Eskidenmiş o. Görüyoruz mankenlerin resmen 3 aylık göbekle doğum yapıyorlar. Salla yani benimde öyle

Cillop gibisin Pü Pü maşallah

Çok şükür canım benim, yoğun bakım zaten durum kritik demek, bilmediğin bir şey yok. Kötüye gitmesin Arya kuş yeter, yavaş yavaş toparlayacak inşallah

Bu doktorlara ilk ders olarak iletişim dersi vermeliler kuzum sen içini ferah tut Arya kuşumuz çok güçlü şu 1 haftayı bir gecirin hizlica kilo almayada baslayacak bak görürsün

Ay evet ya, biri gelir ne zaman görsem karnı aynı der, biri gelir aaaa bebek nerde der, bir gelir acaba kilo almıyor mu der vallahi haklısın canım bir gün ciddi birinin çok sert kalbini kıracağım. Ya birde sen hamilesin dimi hamile bir kadınım ruh halinden anlamalısın. ‘’ Aaaa çok küçük karnın bebek kaç kilo peki’’ diyor karınla kilolun ne alakası var acaba dedim bende. Bende sizin biraz büyük ondan mı soruyorsunuz dedim eşim bana bakıyor deme diye, o bana diyor bende diyeceğim dedim. Bir sürü şey ile uğraşmışım vallahi kuzum zayıf doğsun Atlas sağlıklı olsun, ama insanlar niye böyle anlamıyorum.

0 beden de almak gerekır mı acbaa ?
Canım 1 numara zaten 2-5 kilogram arası bebekler için üretilmiş yani yenidoğan oluyor. 0 numara prematüre bebekler için üretilmiş, Allah korusun erken doğum olursa o an alınır diye düşünüyorum

31.haftam bitiyo yarın banada küçük göbekli diyorlar ama hiç takmıyorum valla küçük büyük benim göbegim benim bebeğim kimseyi ilgilendirmez
Maşallah canım benimde bundan biraz ufak, ya küçük olsun bebek sağlıklı olsun. Şimdi birde akrabalar söyleyince terslemiyorum. Ama canıma tak dedi yani

Kesinlikle canım önemli olan sen ve bebeğinin sağlığı gerisi inan ki boş bir muhabbet. Göbekle kilonun alakası yok. Göbeğin yok diyenlere benim ödemim yok siz de ödem çok sanırım de susar zaten ay bir de hamile hamileye bunu nasıl der ya psikolojik olarak anlamadı gerekirken

Maşallah canım benimde bundan biraz ufak, ya küçük olsun bebek sağlıklı olsun. Şimdi birde akrabalar söyleyince terslemiyorum. Ama canıma tak dedi yani
Kuzum doktor bebek gayet iyi dediği sürece insanların söylediklerine niye takılıyorsun yaa. Dün cenaze evinde bana da dediler ne kadar oldu ağırlığı diye . En son 1200 dü dedim. Aaaa yok mümkün değil 1200 değildir bu diyorlar fjdjdj ay hele biri dedi ki bu bebek erkeeek djdj yok hayır kız dedim. O zaman ikiz geliyo hayırlı olsun diyo djdjdjdj

Aman bebegin iyi olduktan sonra gobegin buyuklugunun hicde onemi yok hatta kucuk daha tatli duruyo banada saglik ocaginda bi abla demisti neren hamile senin gobek yok diye dedim masallah de abla ne guzel iste ic karnim genistir bizim milletin herseye fikri var malesef

Allaahimmm Allahimmmm ya doktorun veya sen onlardan iyi mi bilcen ne diyorlarsa o sus bakim

Kuzum ben ondan gitmedim diyetisyene benim doktorum meyveye bile yarım dedi yeyicen ama ben 1 tanesini yiyorum..kuru yemiş dedi ye öyle doyucan..
Canım benim durumum farklı sende şeker çıkmadı ki, bende çıktı, çok hızlı kilo aldım, ben diyetisyene gitmesem dikkatt etmezdim hiç birşeye, böyle kontrol altında olmak daha iyi benim için
Ay ben sabah ve akşam aşırı yiyorum bu listeye göre
Bende öyleyim canım, ama senin şekerin iyi yiyeceksin sen tabiki, bende olmasa bende yemezdim, doğuma kadar dikkat etmem gerek ve diyetisyen beni her hafta görmek istedi, ilerleyen zamanda proteini arttıracağım dedi, endokrin doktoruyla görüşüp
Gayet iyisin canım, maşallah maşallah fıstık gibisiniz

Çok haklısın canım, vallahi zaten neler yaşadım kaç kontrolde biliyorsunuz neler duyarak çıktım. Şimdi güzel şeyler duyayım diye dua ederken bir geldi moralimi bozdu. Mesela ben burda bekleyen bir sürü hamile asla yok karnı var mı yok mu diye değerlendirmiyorum. Çünkü herkes farklı fiziği farklı. Birde benim gövdem uzun.

Kuzu yoğunbakımdaki en küçük bebiş kaç haftalık şuan biliyor musun ?

Boşver insanları canım bana da öyle diyorlar ama güzel bir şey bence ne bileyim bebiş haftasıyla uyumlu olmasına rağmen göbeğimin küçük görünmesi daha az çatlarım belki hiç çatlamam diyorum boşver bebeğimiz iyi olsun da göbeğimiz küçük olsun ama şöyle de söyleyeyim 30. haftadan sonra benim belirgin şekilde birden büyüdü o yüzden çatlak kremini günde 3 kez kullanmaya başladım. Muhtemelen senin de öyle olacak çünkü fotoğrafta gördüğüm kadarıyla fiziksel yapımız benziyor seninle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…