2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Kızlar bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Çalışan anneler doğum parası alıyor ya ben mesela 7 ay çalışmadım ama şuan sigortam ödenmeye başlasa doğum parası almaya hak kazanıyor muyum?

Merhaba bende hamileyim de süt konusunda dikkat etmeye çalışıyorum zaten severek içmiyorum ama gelişim için önemli. Yüksek ısıda kaynatılmış pastörize süt yazan cam şişelerden aldım bende. Onu da kaynatıp mı tüketmem lazım yoksa bu hali ile içebilir miyim acaba
Benim doktorum sütü önermiyor, süt içme kefir iç, bol yoğurt ye diyor. Bende süt hiç içmiyorum açıkçası.

• Beğen
Reactions: The
Kızlar bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Çalışan anneler doğum parası alıyor ya ben mesela 7 ay çalışmadım ama şuan sigortam ödenmeye başlasa doğum parası almaya hak kazanıyor muyum?
Son 120 gün ödenmesi gerekiyor, sonra izne ayrılıyorsun. Canım. Şuan başlasan sana sanırım doğum parası yatmaz. Çünkü 32 veya 37 de izne ayrılman gerekiyor

Ben de ilk zamanlarbkaynatmamama rağmen yine de zor içiyordum o yüzden muzla beraber blenderdan çekip o şekilde içiyordum. 🙈 Kaç haftalıktı senin🤗
9+3üm 🤗 gebeliğimden beri hiç içemedim süt bir kere denedim aşırı bulantı yaptı o yüzden yoğurt ayran ve kefire yöneldim ama her şeyin yeri farklı bazende olsa süte alışayım diyorum, kefiri dediğiniz gibi meyveyle blendırdan geçiriyordum sütü de öyle yapayım 🤗🤗

Benim doktorum sütü önermiyor, süt içme kefir iç, bol yoğurt ye diyor. Bende süt hiç içmiyorum açıkçası.
Öyle mi şaşırdım genelde süt öneriliyor çünkü kalsiyum açısından. Açıkçası benim doktorumda illa iç falan demedi hatta diğer doktorlara öyle yasakta koymadı korkma herşeyden ye ama abartmadan sadece çiğ az pişmiş et ve aşırı hağ ve baharatlı şeyler tüketme onun dışında canının istediği herşeyi ye dedi. Öyle yoğurt ye kefir iç süt iç falanda demedi ben nette gördüm bu haftalarda kalsiyum açısından süt ve süt ürünlerine yönelmek iyi diye. Kuzenimde hamileyken her akşam mutlaka süt içerdi

Ben pastörize edilmiş günlük süt alıyorum cam şişe genelde direk oda sıcaklığında ya da soğuk içiyorum ısıtmıyorum 😇
Bende bugün onları farkettim aldım soğuk tüketebilirim sıcak hiç içemedim 🤗 içim aldım üzerinde yüksek sıcaklıkta kaynatılmış pastörize edilmiştir diyordu

9+3üm 🤗 gebeliğimden beri hiç içemedim süt bir kere denedim aşırı bulantı yaptı o yüzden yoğurt ayran ve kefire yöneldim ama her şeyin yeri farklı bazende olsa süte alışayım diyorum, kefiri dediğiniz gibi meyveyle blendırdan geçiriyordum sütü de öyle yapayım 🤗🤗
Maşallah sağlıkla büyüsün bebiş 🥰 nasıl içebiliyorsan öyle yap ben açıkçası ilk zamanlar aman aman beslenemedim daha doğrusu beslendim ama hep çıkardım 4 kilo vermiştim serumla kendime geliyordum 🙈 çok zor haftalar Allah yardımcın olsun 🤲🏻

Öyle mi şaşırdım genelde süt öneriliyor çünkü kalsiyum açısından. Açıkçası benim doktorumda illa iç falan demedi hatta diğer doktorlara öyle yasakta koymadı korkma herşeyden ye ama abartmadan sadece çiğ az pişmiş et ve aşırı hağ ve baharatlı şeyler tüketme onun dışında canının istediği herşeyi ye dedi. Öyle yoğurt ye kefir iç süt iç falanda demedi ben nette gördüm bu haftalarda kalsiyum açısından süt ve süt ürünlerine yönelmek iyi diye. Kuzenimde hamileyken her akşam mutlaka süt içerdi
Süt çok faydalı bir şey değil, bu konuda doktor görüşleri değişiyor artık. Sütü fermente halde içmek öneriliyor, yoğurt kefir vs.

Son 120 gün ödenmesi gerekiyor, sonra izne ayrılıyorsun. Canım. Şuan başlasan sana sanırım doğum parası yatmaz. Çünkü 32 veya 37 de izne ayrılman gerekiyor
Cnm bnde arastrdım bunu doğum parası almk için. Son 90 gün dıye bılıyorum ben.
Ben ekimin 15inde sigorta girişi yaptrdım doğum parası alablmek için. Ya alacam ya da ucu ucuna kaçırıcam bılmıyorum 🤦32.haftada izne ayrılmış gbı rapor alcam.
Bi yerde çalışıyomuş gbı gösterıyorum şuan

Eklentiler

• Screenshot_20231231_001805.jpg
    Screenshot_20231231_001805.jpg
    93,5 KB · Görüntüleme: 38
X