2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
İyi akşamlar kızlar . Dün kontrolüm vardı benim herşey normal dedi suyu organları falan . Kilosu biraz fazla çoğu şeyde öndeyiz. 28+4 normalde kilosu 1470 gram çıktı . Onları çok önemsemedim de Bpd yani kafa çevresi 32+2 çıktı baya önde yani . Dr dediki kafası biraz benim gibi olacak dedi ben de boş bulundum hiiih koca kafalı mı olcak dedim 🤭 sonra bi kendime geldim kusura bakmayın size koca kafalı demek istemedim dedim güldü doktor da 😅 o anlık öyle geçti ama çok kafaya taktım yani bebeğimin kafası çok mu büyük gözükecek üzüldüm baya sağlıklı olsun önemli olan o ama insan yine de takılıyor. Var mı böyle bişey yaşayan ya da duyan ?

İlk oğlum da kafa hep önde gidiyordu, kendi doktorum korkulacak birşey yok genetik bu durum ama normal doğum yapamazsın sezaryen olcak dedi. 35. Haftada devlete gitmiştim, orda çok korkuttular kafası çok ileri, bebekte sorun var diye. Doğum yapınca direkt çocuğun kafasına baktım bir anormallik var mı diye ama bence büyük değil normal kafa yani. Siz de telaş yapmayın doktorunuza güvenin.

Cnm sen sakin ol. Eşin onu illaki kuracak.
Bnım eşimde dün 4 kapılı dolabı çocuk odasına ve 3 kapılı dolabı yatak odasına kurdu, onları kur, sil, içini yerlestir bide odadan odaya şifonyeri yerlestir. Bugunde puf sildik, çocuk odasına koyduk. İçine oğlumun oyuncaklarını koyduk vs. Hep iteleye iteleye yoksa bnde çok şeye sinir oluyorum.
Bak bugun badanacı gelecekti duvar kağıdı yapacaktı, 4 kere söyledim adamı ara dıye aramadı, bıkere daha soylesem kavga edıcez.
Ama sakin olmalıyız, bebişleri düşün eşinle tartışmamaya bak cnm, olan bize oluyo cunku
Ay evet hep iteleye iteleye.

Hahah bende öyleyim bugün salondaki fonları çıkarttım takmamaya karar verdim orta sehpa gözüme batmaya başladı onu letgoya koydum falan yaş ilerledikce mi bilmiyorum az eşya istiyorum 😂
Ay evet ya. Eşyalar bize hismet edeceğine her hafta biz eşyalara hizmet ediyoruz. Sürekli sil süpür toz al. Mesela banyomda her ıvır zıvırım açık raflarımdaydı. Kiradayız, kendi evim olsa dolap yaptırırdım. Habire toz almaktan gına geldi. Gittim saklama kutusu aldım içlerine doluşturdum raflara öyle koydum. Göze hoş gözükmüyor ama artık banyodaki temizlik işim aşırı azaldı.

Evlenirken Kv 8 tane yastık almış bize verdi. Ama böyle yatılacak yastıklar değil, o kadar büyükler ki süs yastığı gibiler resmen. Eşime kaç kez dedim verelim, atalım. Asla yanaşmadı. Onlar annemden hatıra dedi sdfghjklşkjhgv. Böyle hatıra mı olur lan dedim içimden. Ona söylemeden gittim çöpün kenarına temiz bir poşette bıraktım. Şükürler olsun bazamın altı full yastık doluydu ve asıl önemli eşyalarımı kaldıramıyordum artık onlara yer açıldı.

İlk oğlum da kafa hep önde gidiyordu, kendi doktorum korkulacak birşey yok genetik bu durum ama normal doğum yapamazsın sezaryen olcak dedi. 35. Haftada devlete gitmiştim, orda çok korkuttular kafası çok ileri, bebekte sorun var diye. Doğum yapınca direkt çocuğun kafasına baktım bir anormallik var mı diye ama bence büyük değil normal kafa yani. Siz de telaş yapmayın doktorunuza güvenin.
Aslında doktorların dediği o kafa büyüklüğü bizim gözle anlayamayacağımız bir büyüklük. Ama bize o an öyle bir söylüyolar ki sanıyoruz basketbol topu büyüklüğnde.

Ayy çok teşekkürler rahatladım . Doktor normal doğum diyor şimdilik ama bakalım hayırlısı olsun 😊

Bizim yatakta elelebaby alınmıştı sorun aynıydı eşime şimdi sordum diyorki ilk önce başla ayağı açılacak kenarlar sonra açılacak öyle denesin matç bitince benimkide matça bakıyor🤦🏻‍♀️
Ay bu erkeklerin maç sevdasına tüküreyim cidden 😟 neyse kurdu halime üzülüp de yine bir kenarını beceremedi düşüp duruyor yarın bakacakmış buna da şükür

Canım benim adamların her dediğine yaptığına takilirsak ya öldürürüz yada bosariz inanki bazı zamanlar görmezden gelmek en iyisi oluyor bak perdeyi ben bugün kendim astım camları silip kaçtı, belki onunda sana seni üzmemek için yansitmadigi canının sıkıldığı bişey olmuştur iyi tarafından düşün bebislerinin uzulmesine değecek hiç bişey yok ortada boşver hemen sil gözünün yaşını bakayım
Yaa çok sağol kuzum 🙏🏻 sırf bebekler için ağlamamı kestim zorla kurdu yine bir tarafını beceremedi üzüldüğümü anladı da iş işten geçti 😟

Ay bu erkeklerin maç sevdasına tüküreyim cidden 😟 neyse kurdu halime üzülüp de yine bir kenarını beceremedi düşüp duruyor yarın bakacakmış buna da şükür
İşte bizdede öyleydi dediğim gibi yapın düşmez bakıcak tabi kuzum☺️

İyi akşamlar kızlar . Dün kontrolüm vardı benim herşey normal dedi suyu organları falan . Kilosu biraz fazla çoğu şeyde öndeyiz. 28+4 normalde kilosu 1470 gram çıktı . Onları çok önemsemedim de Bpd yani kafa çevresi 32+2 çıktı baya önde yani . Dr dediki kafası biraz benim gibi olacak dedi ben de boş bulundum hiiih koca kafalı mı olcak dedim 🤭 sonra bi kendime geldim kusura bakmayın size koca kafalı demek istemedim dedim güldü doktor da 😅 o anlık öyle geçti ama çok kafaya taktım yani bebeğimin kafası çok mu büyük gözükecek üzüldüm baya sağlıklı olsun önemli olan o ama insan yine de takılıyor. Var mı böyle bişey yaşayan ya da duyan ?

Kız üzülme benimki de koca kafalı bende ablamin oğluna gülmüştüm ondan büyük oldu herhalde hahaha sadece zor doğuyormuş zamanla vücutlarına oturuyor sağlıklı olsunlar da 😅🤣🤣
Benimkinin de kafa önde diğer değerlere göre, şimdiye kadar doktor hiç birşey demedi, bizimde eşim tarafı koca kafalı, büyük oğlumun da kafası büyük 😬

Muhtemelen isteksizdi herhalde kurulum için. Canım üzülme bunun için bir şekilde yapılır. Eminim seni üzdüğü için pişman olur, sen de sinirle öyle şeylere girişme ağır falan da kaldırmaya çalışma, 1 değil 2 tane bebişin var 🙏🏻
Bende sinirlendim aldım kaldırıp yapmaya çalıştım bir sinirle pişman oldum sonra 😟 bir de benimki böyle şeylerde aşırı beceriksiz yani her şeyi yap de yapar ama böyle kurulum montaj yapamaz vida bile gevşetemez o derece bilmiyor tek çocuk bir kez eline tornavida vermemişler yani evde bir şey bozulsun ben hallederim eşim yapamıyor ilginç

Aslında doktorların dediği o kafa büyüklüğü bizim gözle anlayamayacağımız bir büyüklük. Ama bize o an öyle bir söylüyolar ki sanıyoruz basketbol topu büyüklüğnde.
Kesinlikle öyle, devlette kesin sorun var denilince koşa koşa kendi doktoruma gittim. Sağolsun doktor bey ultrasonda gösterdi milim bile oynatsam ölçümü gün ya da hafta oynayabilir, cihazın kalitesi, çocuğun hareket durumu vs herşey etkiliyor dedi uygulamalı gösterdi.

İşte bizdede öyleydi dediğim gibi yapın düşmez bakıcak tabi kuzum☺️
Kuzum işin garip yanı oldu 4 köşesinden 3 köşesi sabit duruyor 1 kenarı düşüp duruyor ama yatak ayakta duruyor bak böyle duruyor ama kısa kenarı klik diye oturtamadı

Eklentiler

• b07dc855-4d0d-4a02-ace2-80c1f5fe4cd1.jpeg
    b07dc855-4d0d-4a02-ace2-80c1f5fe4cd1.jpeg
    127,9 KB · Görüntüleme: 73
Kuzum işin garip yanı oldu 4 köşesinden 3 köşesi sabit duruyor 1 kenarı düşüp duruyor ama yatak ayakta duruyor bak böyle duruyor ama kısa kenarı klik diye oturtamadı
Kuzum bizimkide öyleydi☺️keşki resmini saklasaydım yatak duruyordu ama bir tarafı yamuk gibi ve eniyordu aşağıya..bunu yeniden kapatıcak açarken dediğim gibi açın

Kuzum bizimkide öyleydi☺️keşki resmini saklasaydım yatak duruyordu ama bir tarafı yamuk gibi ve eniyordu aşağıya..bunu yeniden kapatıcak açarken dediğim gibi açın
Hayatta bunu kapat desem kapatmaz kuzum imkanı yok ölseler kapatmaz öyle bi övünerek yaptı ki 😟🙄 neyse yarın diyim bari bugün yine delirtir beni yoksa

Hayatta bunu kapat desem kapatmaz kuzum imkanı yok ölseler kapatmaz öyle bi övünerek yaptı ki 😟🙄 neyse yarın diyim bari bugün yine delirtir beni yoksa
Bak buldum eski mesajlardan resmini bizimkinin bir tarafı böyle duruyordu..olsun kuzum yarın yapar benimkide bana diyorduki sipariş etdin sonu bu ama sonra satıcı deyince bana dedi çok iyi yatakmış🫡

Eklentiler

• Screenshot_2023-12-24-22-01-55-60_1c337646f29875672b5a61192b9010f9.jpg
    Screenshot_2023-12-24-22-01-55-60_1c337646f29875672b5a61192b9010f9.jpg
    128,2 KB · Görüntüleme: 69
Ay evet ya. Eşyalar bize hismet edeceğine her hafta biz eşyalara hizmet ediyoruz. Sürekli sil süpür toz al. Mesela banyomda her ıvır zıvırım açık raflarımdaydı. Kiradayız, kendi evim olsa dolap yaptırırdım. Habire toz almaktan gına geldi. Gittim saklama kutusu aldım içlerine doluşturdum raflara öyle koydum. Göze hoş gözükmüyor ama artık banyodaki temizlik işim aşırı azaldı.

Evlenirken Kv 8 tane yastık almış bize verdi. Ama böyle yatılacak yastıklar değil, o kadar büyükler ki süs yastığı gibiler resmen. Eşime kaç kez dedim verelim, atalım. Asla yanaşmadı. Onlar annemden hatıra dedi sdfghjklşkjhgv. Böyle hatıra mı olur lan dedim içimden. Ona söylemeden gittim çöpün kenarına temiz bir poşette bıraktım. Şükürler olsun bazamın altı full yastık doluydu ve asıl önemli eşyalarımı kaldıramıyordum artık onlara yer açıldı.
Hahaha annemden hatıra mi 😂😂😂😂😂 ayy çok iyi yapmışsın bende de var o yastiklardan bende içlerindeki elyaflari azalttım misafirlere veriyorum 😂 bide yorgan yaptirmisti kv onlarida köye gondericem evlendigim günden beri hurctan çıkmadı 😂😂

Hahaha annemden hatıra mi 😂😂😂😂😂 ayy çok iyi yapmışsın bende de var o yastiklardan bende içlerindeki elyaflari azalttım misafirlere veriyorum 😂 bide yorgan yaptirmisti kv onlarida köye gondericem evlendigim günden beri hurctan çıkmadı 😂😂
ay bende de var. kv istemediğimi söylediğim halde bize de yorgan yaptırmış tonla para verip. Hayır izmir de yaşıyoruz. Artık sobalı evlerde oturmuyoruz. Eski usul ağır yatak, yorgan ve yastık takımı yaptırmış kocaman hurcun içerisinde. Duruyo öylece. Bir de benim alerjim var.

Eşim ikna oldu sonunda, anneme söylim birine verir belki falan dedi. Ben öyle yatılı misafir de sevmem. Biri kalcak olursa da yere battaniye sereriz üstüne çarşaf, tamam yatsınlar. Biz çok yattık öyle.

Kuzum kaç gün kalacaksin hastanede belli mi tansiyon aletinin yanlış olmasına hem sevindim hem üzüldüm evde çok strese girdin onun yüzünden neyse olsun tansiyonun şuan iyi olsunda annende yarın geliyor inşallah onu görünce de rahatlarsın
Kuzum böyle giderse sabah taburcu edecek. Çok şükür kan değerlerim düşüyor. Yüksek çıkmıştı. Tansiyonum da iyi 🙏🙏 çok çok çok şükür Allah’a 🙏🙏

X