2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Canım şimdi biraz okudum, az önce bir arkadaşın yorumu çok hoşuma gitti bebek kilo alıyor doğumda sonra bebekte birsey yok sağlığı yerinde çok şükür. Lütfen kuzum moralli ol, Annem neren yanarsa canın oradadır derdi. Hep diyorum kuzum bana bak 28 haftadır yatıyorum resmen. Bebeğin kalbindeki deliğin riskli bölgede olması, şeker hastalığım. Amniyonsentez olmam bende bir travma resmen. Ama günün sonunda diyorum ki, ya bunu bile bekleyen dolu insan var. Tansiyon olup sağlıklı bebeğini kucağına alan bir sürü tanıdığım var. Sen ne kadar moralli olursan emin ol tansiyonun düşecek. İnan bana sana yeminler ederim amniyosentez olalı 3 hafta olacak ilk günler sürekli kabuslar gördüm bebeğin düştüğü falan. Akıl sağlığım gidecekti resmen, doktor belki bebek hemen sana gelmez, önce kardiyoloji muayanesinden geçecek dedi bana, seni çok iyi anlıyorum çok ama moralimizi yüksek tutmamız lazım, az kaldı sabır edeceğiz kuzum
Çabalıyorum kuzum çok çabalıyorum. Ama işte sonuçlar da bozulunca canım sıkıldı tabi. Ama yine de düzelecek herşey 🙏

Bana yazılan 1700 TL miş canım. Ama devlet karşılıyormuş. Normal hastane doktoru yazarsa fiyat bayağı düşer dediler. Ecza depolarında yok dediler. Tek tek eczane gezerek bulduk. O eczanede başka ilçeden getirtti Aldık yarın olucam inşallah ben de iğneyi. Özellikle hastane yakınlarındaki eczanelere sorun dediler bize.
Ben Turkmenistan da yasiyorum. Burda fiyati soyle diyim 150 dolar gibi. Bizim paramizdan anlamazsn. Bizim burda devlet karsilamiyor ya. Kendin almalisn

Kızlar eşim park yatağı kurmayı beceremediği için kavga ettik ve ben duygusallıkla ağladım ağlarken sinir krizi geçirip kasıldım bebeklere bir şey olmuş mudur hareket ediyorlar ama korkuyorum çok bağırınca kasıldım hep
Yok kuzum olmamıştır tabi ki. Yat biraz dinlen 🙏

Kızlar eşim park yatağı kurmayı beceremediği için kavga ettik ve ben duygusallıkla ağladım ağlarken sinir krizi geçirip kasıldım bebeklere bir şey olmuş mudur hareket ediyorlar ama korkuyorum çok bağırınca kasıldım hep
Yapamadığına mı sinirlendi canım. Bebeklere hiçbir şey olmamıştır merak etme bak hareketlerini de hissediyormuşsun iyilerdir onlar. Sen de iyi ol sakinleş, onları düşün her şey yoluna girer. Genelde bu tarz ürünlerin YouTubeda kurulum videoları oluyor ondan da destek alabilir eşin dünyanın sonu değil ya bir şeycik olmaz. Benim eşim de bir mobilyayı 1 haftada anca kurulumu bitirebildi her gün biraz biraz yaptı, yanlış yapıp söküp geri taktığı da oldu ama bitirdi bir şekilde. Olur öyle şeyler 🙏🏻

Yapamadığına mı sinirlendi canım. Bebeklere hiçbir şey olmamıştır merak etme bak hareketlerini de hissediyormuşsun iyilerdir onlar. Sen de iyi ol sakinleş, onları düşün her şey yoluna girer. Genelde bu tarz ürünlerin YouTubeda kurulum videoları oluyor ondan da destek alabilir eşin dünyanın sonu değil ya bir şeycik olmaz. Benim eşim de bir mobilyayı 1 haftada anca kurulumu bitirebildi her gün biraz biraz yaptı, yanlış yapıp söküp geri taktığı da oldu ama bitirdi bir şekilde. Olur öyle şeyler 🙏🏻
Video izlemiyor kurulum kağıdını okumuyor kafasına göre kırmaya çalışıyor beceremeyince bozuk hatalı bu diyor artık o kadar olumsuz şey söyledi ki sinirden ağlayıp kendim yapmaya çalıştım sonra ağır olduğu için canım acıdı canımın acımasına ağlamaya drvammettim o sıra beceriksizsin diye bağırıp çağırmaya başladım derken sinir krizine döndü ağlamalarım bütün hevesimi bitirdi bebekleri huzursuz etti beni üzdü yapabilsem ona muhtaç bile olmam ama yapamıyorum işte ağır taşıyamıyorum

Cnm sen sakin ol. Eşin onu illaki kuracak.
Bnım eşimde dün 4 kapılı dolabı çocuk odasına ve 3 kapılı dolabı yatak odasına kurdu, onları kur, sil, içini yerlestir bide odadan odaya şifonyeri yerlestir. Bugunde puf sildik, çocuk odasına koyduk. İçine oğlumun oyuncaklarını koyduk vs. Hep iteleye iteleye yoksa bnde çok şeye sinir oluyorum.
Bak bugun badanacı gelecekti duvar kağıdı yapacaktı, 4 kere söyledim adamı ara dıye aramadı, bıkere daha soylesem kavga edıcez.
Ama sakin olmalıyız, bebişleri düşün eşinle tartışmamaya bak cnm, olan bize oluyo cunku

İnşallah kuzum inşallah herşey güzel olsun. Annemi çağırdım ilk uçağa aldı bilet pzt 10 da. Evet hala hastanedeyim kuzum. İdrar toplama yapılıyor, tansiyon takibi ve ciğer geliştirici 2.dozu var. Kuzum benim durumum riskli olduğu işin bebeğin her an doğma durumuna karşılık yapılıyor bu iğne . Ama inanıyorum olmayacak böyle bekleyecek 🙏
Kuzum geçmiş olsun yeni gördüm nasılsın ? Herşey yolunda mı ?

Video izlemiyor kurulum kağıdını okumuyor kafasına göre kırmaya çalışıyor beceremeyince bozuk hatalı bu diyor artık o kadar olumsuz şey söyledi ki sinirden ağlayıp kendim yapmaya çalıştım sonra ağır olduğu için canım acıdı canımın acımasına ağlamaya drvammettim o sıra beceriksizsin diye bağırıp çağırmaya başladım derken sinir krizine döndü ağlamalarım bütün hevesimi bitirdi bebekleri huzursuz etti beni üzdü yapabilsem ona muhtaç bile olmam ama yapamıyorum işte ağır taşıyamıyorum
Cnm erkeklere bişey kurarken karışılmıyor gerckten, laf soylenmiyor, senı anlıyorum bnde çıldırıyorum ama bnım eşim mesela alttan almaz asla. Çok sınırlıdır o yuzden huyunu bıldgım için ona göre davranıyorum.
Derın derın nefes al cnm. O yatağı bısekılde kuracak

Korkma kuzum hareket ediyolarmış . Hepimize oluyor böyle. Dün ben de sinirlendim halamla amcamgile ağladım beynime kan yürüdüğünü hissetim.kasıldım durdum. Zor sakinleştim bebek de kendini kastı top gibi kastı kastı durdu kendini çok üzüldüm bu kadar etkilenmesine. Sen de sakinleşmeye çalış bebeklerinle konuş karnını okşa. Ben biraz sakinleşince öyle yapıyorum hep özür diliyorum yaşadığım kötü hislerin onunla ilgisi olmadığını onu çok sevdiğimi falan söylüyorum. O bişey anlamasa da bana kendimi biraz iyi hissettiriyor. 😔

Kuzum bizim park yatak gelincede eşim kurdu hatda bura yazmıştım kurarken sandıkki bozuk geldi söktü çantaya koyunca satıcıya yazdım bize anlattı bende çok üzülmüştüm eşime çok dedim nolur yeniden kur dedikleri gibi yeniden kurdu ve hakikatan bozuk diğilmiş..Hepimizin stresli anılarımız oluyor korkma bir şey olmamış bebişleri stres olunca benimde sancım oluyor karnımda

Yok kuzum korkma hareket ediyorlarsa ama senin kasilman tehlikeli olabiliyor ya takip et devam ederse git doktora hemen. Kurban olduğum park yatagi kuramadi diyede kavga edilmezki bırak uğraşsın dursun video falan baksın sen tatlı canını niye sıkıyorsun bı şekilde yapar o

Canım elbet kurulacak o yatak sen kendini yorma. Benim eşim de böyle hiçbir şeye bakmadan izlemeden her şeyi kafasına göre çözmeye çalışır ama hep yarım yamalak yapar ya da yapamaz. Gebelik hormonlarından da bu kadar sinirleniyoruz her şeye.

Ya canım sen ilkinden tecrübelisin bilirsin. Ben reflüsü olmasa bile reflü yatağını isteme nedenim Allah göstermesin tabi de yatarken kusarlar o an göremem ya da nefessiz kalırlar falan yatakların içinde reflüyle yan yatırırım rahat olurlar diye istiyorum ama ne düşünüyorsun ?
Ama yenidoğan hemşireleri diyor ki bebekler sırt üstü yatarken çok daha rahat kusuyorlarmis. Bunun çok videosunu izledim gerçekten. Onlardaki kusma biraz farklı oluyor. Yine de yönlendirmek istemem ama ben hiç yan yatirmadim mesela.

Cnm sen sakin ol. Eşin onu illaki kuracak.
Bnım eşimde dün 4 kapılı dolabı çocuk odasına ve 3 kapılı dolabı yatak odasına kurdu, onları kur, sil, içini yerlestir bide odadan odaya şifonyeri yerlestir. Bugunde puf sildik, çocuk odasına koyduk. İçine oğlumun oyuncaklarını koyduk vs. Hep iteleye iteleye yoksa bnde çok şeye sinir oluyorum.
Bak bugun badanacı gelecekti duvar kağıdı yapacaktı, 4 kere söyledim adamı ara dıye aramadı, bıkere daha soylesem kavga edıcez.
Ama sakin olmalıyız, bebişleri düşün eşinle tartışmamaya bak cnm, olan bize oluyo cunku
Kesinlikle olan bize oluyor tek seferde laf anlamıyorlar maç izlemek için hızlı hızlı yapmaya çalıştı beceremeyince yatağa suç attı hevessiz yapınca delirtti beni

X