2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Ben yürümekte zorlanıyorum yaa kasılma oluyor yürürken hareketlerim baya kisitlanmaya başladı yere düşen şeyi alirken falan çok sıkışıyorum falan 😅 ilk gebelikte ama at gibiydim yerimde durmazdim 😂😂 valla doğumun için en güzel yatırımları yapıyorsun aferin sana tebrik ederim sahip çıkıyorsun doğumuna 👏
Ben elimden geleni yapayim da eğer olmazsa da sağlık olsun keşke şunu yapsaydim demek istemiyorum 😊

Al basması nasıl oluyor cnm?
Lohusalıktaki anneye gelen şeyleri dıyosan onları konuşmadık. Sadece bebegın yastığının altına bıkaç dua soyledi. onları koyun dedi.
Bnım hocam oyle dıger hocalar gbi. Şu günah, o olmaz, bunu yapmayın falan o tarz degıl. Anlattıkları gayet mantıklı ve bırbırıne oturuyor, o konustukça içim açılıyor.
Ben de bilmiyorum ki kuzum. Başkalarından duyduğum işte. Kırmızı taç tak kırmızı olsun odada vs söylemleri için dedim

Şu doğru galiba erken yaşta hamilelikler daha rahat geçiyor . Benim yaşım 31diye mi böyleyim ya. Hiç duymadım öyle 20 lerin başında ortasında hamile olup şuram buram ağrıyor diyen 😊
Bende öyle düşünüyorum oğluma hamileyken 22-23lerdeydim ve 8 ay çalıştım hemde 2 saat minibüs trafik eziyeti çekerek şimdi markete zor cikiyorum yaş 30 oldu artık heralde ondan diyorum bende ☺️

Doktora sabahki kan değerlerimi attım. Her şey normal dedi. Sadece kan ilacına ve b12 ye, vitaminlerini düzenli devam et dedi. Diğer kan değerleri çok normalmiş. Açlık kan şekerim 86. Tokluk 137 çıkmış. Bana yüksek gibi bile geldi yani. Onlara da iyi normal dedi. 🤷🤷 Bu kadının rahatlığı beni geriyor ya 🤷

Eklentiler

• IMG_20231221_164825.jpg
    IMG_20231221_164825.jpg
    96,7 KB · Görüntüleme: 30
Ben de bilmiyorum ki kuzum. Başkalarından duyduğum işte. Kırmızı taç tak kırmızı olsun odada vs söylemleri için dedim
Yok cnm öyle seyler fasa fiso. Sarı bez ört sarılık olmasın, 40ı çıksın o gun dışarı çık, banyo ettir, suyuna onu bunu koy, adetlıyken bebeğin yuzune bakılmaz, cünupken bebege bakılmaz vss bu tür duydugun safsatalar kuranda gecmıyor. Bunlar hep adet.
Tek gercek dua. Bebeğe ve kndımıze dua etmek.
Başkalarına ettirmk değil. Kndimiz edecegız🙏

Doktora sabahki kan değerlerimi attım. Her şey normal dedi. Sadece kan ilacına ve b12 ye, vitaminlerini düzenli devam et dedi. Diğer kan değerleri çok normalmiş. Açlık kan şekerim 86. Tokluk 137 çıkmış. Bana yüksek gibi bile geldi yani. Onlara da iyi normal dedi. 🤷🤷 Bu kadının rahatlığı beni geriyor ya 🤷
Kız ne güzel işte seni gersemiydi bir sorun olsa söylerdi zaten ya sende rahat ol 😂

Ben elimden geleni yapayim da eğer olmazsa da sağlık olsun keşke şunu yapsaydim demek istemiyorum 😊
Keskesiz doğum en güzeli gercekten bende yakın tarihte doğum eğitimi aldım gerçekten çok faydalı buluyorum. Ama egzersiz kısmına çok katılmıyorum artık oda şundan kaynaklı 2. Gebeligim de çok spor yaptım ve doğumun olması 3. Günü buldu agir spor yapan kadınlara da bakiyorum dogumlari yine zor öyle şıp diye çıkmıyor hiç birinin çocuğu bence ne kadar spor yaparsak yapalım doğum tamamen bizim vücut yapımız ve bebeğin kanala giriş şekliyle alakalı o yüzden bu hamilelikte saldım yata yata dogurucam insallah 😂😂

İnşallah kuzum inşallah ❤️😍🙏 vallahi çabalıyorum. Acıktım gibi oldu çorba ısıttım bir kade içeyim dedim yarısını içebildim. Ama olsun yine de yiyorum az da olsa 🙈
Maşallah kız bak en azından acıkma duygusu gelmiş daha da açılacak iştahın yedikçe bugün yarım olur bir hafta sonra tam kaseye çıkar yedikçe alışacak bünye şifa olsun kizcene 😍

Bende öyle düşünüyorum oğluma hamileyken 22-23lerdeydim ve 8 ay çalıştım hemde 2 saat minibüs trafik eziyeti çekerek şimdi markete zor cikiyorum yaş 30 oldu artık heralde ondan diyorum bende ☺️
Oyy düşünemiyorum 2 saat minibüs her gün . Maşallahın varmış😊😊 Keşke ben de erken evlenip doğursaydım bi tane erkenden 🤣.

Yok cnm öyle seyler fasa fiso. Sarı bez ört sarılık olmasın, 40ı çıksın o gun dışarı çık, banyo ettir, suyuna onu bunu koy, adetlıyken bebeğin yuzune bakılmaz, cünupken bebege bakılmaz vss bu tür duydugun safsatalar kuranda gecmıyor. Bunlar hep adet.
Tek gercek dua. Bebeğe ve kndımıze dua etmek.
Başkalarına ettirmk değil. Kndimiz edecegız🙏
Tamam o zaman kuzum rahatladım ❤️😍

Keskesiz doğum en güzeli gercekten bende yakın tarihte doğum eğitimi aldım gerçekten çok faydalı buluyorum. Ama egzersiz kısmına çok katılmıyorum artık oda şundan kaynaklı 2. Gebeligim de çok spor yaptım ve doğumun olması 3. Günü buldu agir spor yapan kadınlara da bakiyorum dogumlari yine zor öyle şıp diye çıkmıyor hiç birinin çocuğu bence ne kadar spor yaparsak yapalım doğum tamamen bizim vücut yapımız ve bebeğin kanala giriş şekliyle alakalı o yüzden bu hamilelikte saldım yata yata dogurucam insallah 😂😂
Sendeki rahatlık beni bitirdi hahaha bende yatim o zaman ama yürümek çok yararlı diyorlar yürürüm de egzersizde bir şüpheli kaldım 😂

X