2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Hee pardon 😂😂 senin minik kafayı güzel yerlestirir inşallah kolay olur kuzum bazen yaramazlar yukarı doğru bakıyor yada elini yüzüne getiriyor o zaman biraz sisiriyorlar kafayı huni gibi 😂
İyi olur inşallah ya 🥲🥲 korkunun bir faydası yok maalesef

Ay ağız mendili ben koymamıştım onu da koyayım.🙏🏻 Bir de ben alt değiştirme örtüsünü kullan at almadım yıkanabilirden aldım ama o gerekli mi onu da sipariş vereyim
Ne bilim, orada altını değiştirirken bulaşsa etse nerde temizlicem diye düşündüm. Kullan at daha pratik olur gibime geldi.

Al basması nasıl oluyor cnm?
Lohusalıktaki anneye gelen şeyleri dıyosan onları konuşmadık. Sadece bebegın yastığının altına bıkaç dua soyledi. onları koyun dedi.
Bnım hocam oyle dıger hocalar gbi. Şu günah, o olmaz, bunu yapmayın falan o tarz degıl. Anlattıkları gayet mantıklı ve bırbırıne oturuyor, o konustukça içim açılıyor.
Bebişim özelden yazar mısın senin hocanın önerdiklerini. Bebiş doğunca neler yapılacak vs gibi 🙏💕

Bu arada indirim haberi. Normal ıslak mendil kullanmayacağım. Ancak hastane için şu ıslak mendilden alacağım %99 sudan oluşuyor ve pişik karşıtı. Almak isteyen varsa Amazon'da baya uygun fiyatı, aylardır Trendyolda inmedi gitti. Evde de normal pamuk ve suyla temizliğini yapacağım. Hastanede pamukla uğraşmak istemedim.

Ayy ne çektiğimi bı ben bi Allah bilir kaç kere minibüsten inip kusup geri binerdim 😥 insanlar yer vermezdi, yer bulduğumda uyuyakalip son durağa kadar giderdim bide geri dönmek zorunda kalırdım ayyy ben çok çektim kizz canım kendim 😂😂😂
Genç hamileliğin verdiğin verdiği dinçlik olsa da hayat zorlamış o zaman da 😊şimdi de tam tersi . 😊

Keskesiz doğum en güzeli gercekten bende yakın tarihte doğum eğitimi aldım gerçekten çok faydalı buluyorum. Ama egzersiz kısmına çok katılmıyorum artık oda şundan kaynaklı 2. Gebeligim de çok spor yaptım ve doğumun olması 3. Günü buldu agir spor yapan kadınlara da bakiyorum dogumlari yine zor öyle şıp diye çıkmıyor hiç birinin çocuğu bence ne kadar spor yaparsak yapalım doğum tamamen bizim vücut yapımız ve bebeğin kanala giriş şekliyle alakalı o yüzden bu hamilelikte saldım yata yata dogurucam insallah 😂😂
Evet ben de ne yurumeler ne pilatesler yaptım. Ne sıcak sulara oturmadim ne böğürtlen mi ne yaprağı içmedim 😂 naptimsa açılmadı. Ben de tamamen vücutla alakalı olduğunu düşünüyorum. Hamilelik boyunca oturanlar daha kolay doğurmuştur eminim😁

Doğru diyorsun neyse bir paket sipariş edeyim madem ben de koyayım çantaya canım çok sağ ol işime yaramış oldu listen🥰
Doğumdan sonra da çok lazım oluyor zaten canım sürekli yıkamak çok zor bence. Zaten bir taneyi sürekli atmıyorsun, ben pislenene kadar kullanıyordum yani. Tuvalet eğitimi verene kadar kullandım o alt değiştirme örtüsünü:)

Kızlar bu arada kasılmayı söyledim . Tuvalete çıkamadığın için o şekilde olmuştur dedi . Peki mesela normal bir günde ne zaman acile gelmem gerekir dedim . 2-3 dakikaya bir düzenli kasılma olur ve acı eşlik ederse gel dedi :)
E kuzum tuvalete çıkamadığın için birşey yap vs dedi mi

Doğumdan sonra da çok lazım oluyor zaten canım sürekli yıkamak çok zor bence. Zaten bir taneyi sürekli atmıyorsun, ben pislenene kadar kullanıyordum yani. Tuvalet eğitimi verene kadar kullandım o alt değiştirme örtüsünü:)
İki tane var bende canım birisi hediye birini de ben almıştım ikisi de silinebilir hem de yıkanabilir. Hem de üzerleri kaygan elinde bile sudan geçir akar gider kurula kullan şeklinde. Yıkamadayken diğerini kullanırım dönüşümlü o şekilde yaparım dedim. Yine de hastane için hazır ebebekte de indirim varken 10lusunu sipariş ettim🙈

X