2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Kuzum nasılsın ne zamandır görmedim yazdığını? 🌸

Ben sordum doktora multivitaminde de var gyno da da var hocam bu kadar yüklemeden bir sorun çıkmasın dedim pimpirikliyim öyle konularda bir de. Doktorumda folik asitin emilim ve vücuttan atılımın çok hızlı olduğunu bu kadar düşük mg larda sorun olmadığını kısa sürede emilip atıldığını söyledi kuzum perinatolog da kötü bir şey demedi konuyla ilgili kadın doğumcu da 🙏🏻
Canım şu an iyiyim şükür ama bir ara gribe yakalandım rapor falan aldım bayağı yatırdı beni. Yine de takipteyim sizleri. Benim doktorum da sıkıntı olmaz demişti ama yine de birkaç fikir daha duymak istedim insan rahat edemiyor bazen. Çok teşekkür ederim 🙏🏻💕

Benim multivitaminde de var 400 mcg folat. Geçen ay verdiğim kanda folik asit de bakıldı. 15 çıkmış. Düzenli kullanımda bile sınırı aşmamış. Gebelik de vitamin değerleri öyle kolay kolay yükselmiyor galiba canım . Çünkü benim gebelik öncesi kullandığım folik asit de 400 mcg idi. O zaman 1 aylık kullanımda sınırın biraz üstüne çıkmıştı. Doktor da bu tür vitaminlerin fazlası idrarla atılır zaten dedi. 5000 mg içeren folik asitler de var onlardan kullanmadıkça bir sorun yoktur bence canım.
Sağ ol canım 💕

tweeetyyy tweeetyyy canım ben sonuçlarımı attım doktoruma gayet güzel ölçümlerin ara ara kontrol etmekte yarar var demiş inşallah senin ve bu sorunu yaşayan arkadaşlarımızda sağlıkla atlatacaktır 🙏🌸
Evet kuzum senin sonuçların maşallah çok güzeldi zaten. Sen hastane stresi yaşıyorsun. İnşallah 🙏 bebişim iyi olsun başka şey istemiyorum 🙏 benim de cumartesi kontrolüm çok tedirginim. Umarım kötü hiçbir şey duymam 🙏

Evet kuzum senin sonuçların maşallah çok güzeldi zaten. Sen hastane stresi yaşıyorsun. İnşallah 🙏 bebişim iyi olsun başka şey istemiyorum 🙏 benim de cumartesi kontrolüm çok tedirginim. Umarım kötü hiçbir şey duymam 🙏
İnşallah iyi olucak Allahın izniylede güzel haberlerle döneceksin iyi düşünmeye çalış 🙏🌸

Maalesef çok üzücü. Giden gdıyor ve bulunmuyor. Bn tum altınlarımı sattım, satmasamda evde tutmam asla dedim. E tutmadımda noldu.
Bundan 3,5 sene önce bı devlet kurumunda çalışıyordum. Bırıkım yapıyordum, 2 senelik bırıkım yapmıştım.
Birikimimide odamda karsımda duran kasaya koydum.işyerının kasasıydı. Çok guvenıyordum ozmn kasalara.
Bi sabh haber geldi pandemi zamanı yarı zamanlı çalışıyoruz, bn koydeyım. Gece grip kasayı patlatmışlar.
Hemen başkan falan devreye grdı, kameralar ızlendi. Mobeseye bıle bakılmadı, araya buyuk bırılerı grdı vs. Ama gıden gdıyor işte...

Sonra o işyerınde daha fazla duramadım. Çıkışımı alıp çıktım. Ama o çıkışımla parayı katlayıp o bırıktrdgımın kat kat uzerıne çıktım. Acımı hafıflettı yani çıkışımı almak.
Kız iş yerine de konur mu tabi insan o an her şeye güveniyor şimdi olsa hayatta yapmazsın işte ama iş işten geçince akıllanıyoruz yoksa akıl işi değil Allah bir daha yaşatmasın kimseye 🙏🏻

Kızlar ben ilk defa dün kendimi kötü hisettim bir hazımsızlıkmı desem gaz sancısımı yoksa kasılmamı bilmiyorum ama baya hiç bir yere sığdıramadım kendimi dönüp durdum karnımda baya sertti çok şükür bugün iyiyim 🙏
Ay o hazımsızlık felaket bir his canım iyi ki geçmiş şükür 🙏🏻

Bu arada bugün yıkama işine giriştim kesinlikle ileriki zamanda yapamazmışım onu anladım çok yorucu tıkanıp kalıyorum yavaş yavaş halledip çantamı hazırlamayı düşünüyorum ne olur ne olmaz diye köşede hazır beklesn zamanında sağlıkla gelsinler ama heran ne olacak bilinmez
Bencede kuzum nasipse bende ocağın ilk haftası anneme çocuk odasını temizlettirir eşime kıyafetleri yıkatacağım yerleştirmeyi de eşim halleder bende çantayı yaparım oturduğum yerden nasipse 🙏🏻

Canım şu an iyiyim şükür ama bir ara gribe yakalandım rapor falan aldım bayağı yatırdı beni. Yine de takipteyim sizleri. Benim doktorum da sıkıntı olmaz demişti ama yine de birkaç fikir daha duymak istedim insan rahat edemiyor bazen. Çok teşekkür ederim 🙏🏻💕
Rica ederim kuzum 🙏🏻 çok geçmiş olsun ya iş yerinden falan mı kaptın iyi atlattın enfeksiyon büyümeden herkes hasta gerçekten sağsalim şu son aylarımızı da atlatsak 🙏🏻

Soğuk valla kuzum 🥶 o yüzden polarli çorap alayım dedim bakalım karar vericem 😀 benim Allah'tan var bej renk botum 😅 ayy kuzenim öyle yaptı kısa UGG giydi çok tatlı duruyor öylede bende onda görüp aldım elbiseyi 😂😂
O içi polarlıları geçen gördüm beli çok dardı büyük bedenin bile. . Hamilelere özel yapımı olsa iyi olurmuş. Ben de alayım da bi deneyeyim uggla 😊😊

Ay o hazımsızlık felaket bir his canım iyi ki geçmiş şükür 🙏🏻
Canım ilk defa yaşayınca eşimde korktu oturuyorum olmuyor uzanıyorum olmuyor hastaneye gidecektik artık kıvrana kıvrana uyumuşum sabahta hafiflemiş uyandım şükür 🙏
Bencede kuzum nasipse bende ocağın ilk haftası anneme çocuk odasını temizlettirir eşime kıyafetleri yıkatacağım yerleştirmeyi de eşim halleder bende çantayı yaparım oturduğum yerden nasipse 🙏🏻
İnşallah canım Allah kolaylık versin 🙏 ağırlaştık ve dahada ağırlaşıcaz gibi duruyor enazından acil durum olur biley olur Allah korusun tabi yinede hazırlıklı olmakta fayda var şubat gurubunu okudukça geriliyorum Allah yardımcımız olsun 🤲

X