2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Kızlar, 4 gün ölçüm verdi. Ama senin şuan şekerin insülinlik dedi. Gebelikte Aslında 2.saat değil lokmayı ağzına attın 1.saat önemliymiş. 4 gün sonucunda Karar verecek İnsüline. Korkum şeker yüksekliği bebeğimin kalbime zarar vermesi. Zaten biliyorsunuz kalbinde şuan bir sıkıntı var. Çok iyi bi endokril doktoruydu süreci anlattım. Bana bir gebenin başına gelebilecek en kötü şeyleri yaşamışsın dedi. Artık doktorlarla konuşamaz hale geldim resmen ağlamak tutuyor beni. Allahım hepimize yardım etsin. Şu bebeklerimiz sağlıklı kucağımıza alsak Rabbim.
Şeker bebeğin kalbine zarar mı veriyormuş canım, diyetle çözüleceğine inanıyorum ben canım, kalbini ferah tut kuzum
Bakalım bende zeynep kamile görünmeyi düşünüyorum ve hastaneylede detaylı konuşacağım gerekirse imzalı kağıt falan versinler son anda kabul etmiyoruz falan diyemesinler 🤷🏻‍♀️
Aaa sende mi İstanbulda sın canım
Anadolu yakası kadın hastalıkları çocuk bölümü en detaylı Zeynep kamil de zaten,sağlıklı doğumlarımız olsun inşallah kolaylıkla🤲

Kızlar, 4 gün ölçüm verdi. Ama senin şuan şekerin insülinlik dedi. Gebelikte Aslında 2.saat değil lokmayı ağzına attın 1.saat önemliymiş. 4 gün sonucunda Karar verecek İnsüline. Korkum şeker yüksekliği bebeğimin kalbime zarar vermesi. Zaten biliyorsunuz kalbinde şuan bir sıkıntı var. Çok iyi bi endokril doktoruydu süreci anlattım. Bana bir gebenin başına gelebilecek en kötü şeyleri yaşamışsın dedi. Artık doktorlarla konuşamaz hale geldim resmen ağlamak tutuyor beni. Allahım hepimize yardım etsin. Şu bebeklerimiz sağlıklı kucağımıza alsak Rabbim.
Geçmiş olsun canım inşallah 4 günlük sonuçların iyi çıkar düzenli takipte🙏🏻

Anadolu yakası kadın hastalıkları çocuk bölümü en detaylı Zeynep kamil de zaten,sağlıklı doğumlarımız olsun inşallah kolay lıkla🤲
Evet kuzum Tuzladayim biraz bana uzak ama hallederiz iyi olsun da bebisim 😍😁

Şeker bebeğin kalbine zarar mı veriyormuş canım, diyetle çözüleceğine inanıyorum ben canım, kalbini ferah tut kuzum

Anadolu yakası kadın hastalıkları çocuk bölümü en detaylı Zeynep kamil de zaten,sağlıklı doğumlarımız olsun inşallah kolaylıkla🤲
Evet canım yüksek şeker takip edilmesi gerekiyormuş, kalp anomalisine neden olabilirmiş ve iri bebek. Ama Atlas zayıf, suyumda iyi. İri bir bebek olacağını sanmıyorum kuzum.

Evet canım yüksek şeker takip edilmesi gerekiyormuş, kalp anomalisine neden olabilirmiş ve iri bebek. Ama Atlas zayıf, suyumda iyi. İri bir bebek olacağını sanmıyorum kuzum.
Ben bunu da anlamıyorum. Şeker varsa bebek iri olurmuş. E bebek iri değilse bakılmasın o zaman ne gerek var yani. Benim de iri değil mesela

Ben bunu da anlamıyorum. Şeker varsa bebek iri olurmuş. E bebek iri değilse bakılmasın o zaman ne gerek var yani. Benim de iri değil mesela
Benim bebeğim de iri değil canım. Kendi haftasında uyumlu. Su da normal. O yüzden şeker yüklemesi gerek görmedi. Ama açlık tokluk sorunlu çıkarsa yüklemeyi yapacakmış.

Kızlar D vitamini olarak ne kullanıyorsunuz ve kaç damla kullanıyorsunuz 😊
Ocean d3k2 kullanıyorum. Damlalıklı olan . Ben 3-4 damla almaya çalışıyorum ama bazen 5-6 düşüyor. İçiyorum öyle . Zaten zor emilen bi vitaminmiş. Kolay kolay yükselmiyormuş. Bi de daha iyi emilsin diye direk mideye yollamayın diyolar suyla ya da ekmekle. Dile damlatıp ya da kaşıkla ağza alıp biraz beklemek lazımmış emilim için.

Benim bebeğim de iri değil canım. Kendi haftasında uyumlu. Su da normal. O yüzden şeker yüklemesi gerek görmedi. Ama açlık tokluk sorunlu çıkarsa yüklemeyi yapacakmış.
Kilon nasıl canım peki, benim kadın doğum doktorumda pek gerek görmüyor, dediğin gibi bebeğim iri değil, suyumda normal, ama fazla kilo aldığım için endokrin doktorumda şeker yüklemesi istedi

Kilon nasıl canım peki, benim kadın doğum doktorumda pek gerek görmüyor, dediğin gibi bebeğim iri değil, suyumda normal, ama fazla kilo aldığım için endokrin doktorumda şeker yüklemesi istedi
Ben 9 kilo aldım. Doktor biraz fazla almışsın dedi ama yine de gerek görmedi. Sen kaç kilo aldın canım .

Ben 9 kilo aldım. Doktor biraz fazla almışsın dedi ama yine de gerek görmedi. Sen kaç kilo aldın canım .
Bende 11 kilo aldım
Endokrin doktorları biraz daha titiz sanırım, kadın doğum doktorumda açlık tokluk bakalım dedi 1 hafta, öyle yapacağım artık

İnşallah güzel sonuçlar alırsın canım 🧿 ben yaptırmadım doktorum yaptırma dediği için ama yaptıranlarda midesi bulanmayan çok var çilekli olanı varmış galiba güzel diyorlar kişiden kişiye değişiyor sanırım zor kısmı belli bir süre içinde hemen içmek gerekiyormuş 🤭
Allah yardımcım olsunn ozaman🤣🤣

Ayyyy kızlar ne diyorsunuz yaaa çok az kaldı o zaman :KK70: normal doğum mu olcak sezryan mı çok merak ediyorum
Evet canım bana da az kaldı gibi geldi ama hepimizin o kadar farklı stresleri var ki zaman yaklaştıkça geçmek bilmiyor, normal yada sezeryan ikisi de uygun ama Çınar şu ana kadar hep makat geliş pozisyonunda böyle giderse sezeryan olacak sanırım , bende normale belki dayanamayabilirim sen canım tercihin var mı

X