2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Ay bazen ben ayağını elliyorum sanki böyle sürtüp geçiyor, hamile olmadan önce nasıl bi duygu diye çok merak ederdim gerçekten bu günleri özleyeceğim gibi

A Afratafrac kuzum gittin mi doktora? Nasıl geçti
Gittim bebeğim. Bende durumlar değişti. Normal açlık toklu kanına bakacaktı. Sohbet esnasında babam şeker hastasıydı bende de bir ara insülin direnci vardı dedim. Aaaaa o zaman iptal ediyorum bugünü direkt bugün sana şeker yüklemesi yapalım hiç beklemeyelim genetik faktörün varmış senin çünkü dedi. Böylece şeker yüklemesi yapıldı bugün.

İlk açken koldan kan verdim. Sonra glikoz içeceğini içtim 75mg. 1 saat sonra gittim parmaktan kan aldılar. 1 saat daha bekledikten sonra 2. parmak kanını aldılar.

Bu süreçte kesinlikle yemek içmek yasakmış, sadece o glikoz şurubu içiliyo. Suyu bile çok az içebilirsin dediler.

Glikoz şurubunun tadı bildiğin asidi kaçmış tatlı gazoz. İçilmeyecek bişi değil. Ancak 5 dk içinde içilmesi gerekiyormuş o kısım insanı azıcık zorluyor.

Birde yanınızda mutlaka biri olsun. Benim tansiyonum falan düştü sanırım. Bi kötü oldum. Elim ayağım titredi. Midem de bulandı biraz ama kusmadım. (Korkutmak amaçlı demiyorum, önlem olsun). Mesela 3 arkadaşım şeker yüklemesi yaptırdı ve hiç böyle sıkıntıları olmadı, ne mide bulantısı ne el ayak titremesi. Korkulacak bişi yok.

Sonucum da güzel çıktı. Darısı yükleme yaptıracak herkesin başına inşallah

Şeker yüklemesi yapılacak kızlar ay nolur dua edin bizde genetik inşallah birşey çıkmaz oğluşum 800 gr olmuş büyümüş kocaman olmuş
canım umarım çok güzel gelir sonuçların hoş güzel de gelse istediğimiz gibi olmasa da 30 dan sonra her halükarda aşırı dikkatli olmak zorundayız yarın ben de girmeyi planlıyorum ne yapmak lazım bana bisey demediler kaç saat aç mesela (

Gözün aydın canımBendede titreme mide bulantısı olmadı her keste farklı demekki gerçekten.

İnşallah teşekkür ederim.
Bana doktorum gece 12 den sonra birşey yeme demişti aç karnına önce açlık kan şekerini alıyor sonra içeceği içip 1 saat sonra veriyorsun süreç içerisinde yiyip içmek yok 2. Saatte tekrar veriyorsun bu kadar umarım güzel haberlerle gelirsin

Kuzum çok sevindim geçmiş olsun darısı da başımıza inşallah ben de eşimle gidiyorum zaten. Markete bile tek inmiyorum açıkçası bazen başım falan dönüyor endişe ediyoruz. Bir tek gündüzleri tekim onda da çok fazla kalkmıyorum uzanıyorum zaten.

Çok sağol kuzum, amin inşallah sizler de güzel haberler alıp gelin.

Kızlar bu iğne gibi batmalar karında bir tek bendemi oluyor ya her gün olmasa bile oluyor çok can sıkıcı bir durum geçen defa doktora dedim nst çektirdi sancı çıkmayınca bana dedi normal bu batmalar

Kızlar bu iğne gibi batmalar karında bir tek bendemi oluyor ya her gün olmasa bile oluyor çok can sıkıcı bir durum geçen defa doktora dedim nst çektirdi sancı çıkmayınca bana dedi normal bu batmalar
Daha önce de sormuştun o zaman da demiştim, bende de oluyor kuzum ara ara. Ancak hiç bir doktor sıkıntı görmedi. Rahmimiz ve kanrımız büyüyor, bence içeride bişiler kopuyo minik minik uzuyolar.

Daha önce de sormuştun o zaman da demiştim, bende de oluyor kuzum ara ara. Ancak hiç bir doktor sıkıntı görmedi. Rahmimiz ve kanrımız büyüyor, bence içeride bişiler kopuyo minik minik uzuyolar.
Unutdum kuzum ya ben bu ilk gebelikte sancı yaşadım ya sonra kalbi durdu..ondan hala o korku içimden çıkmamış sanırım. sağolasın rahatladım bende bu gün sağlık ocağında konrölüm var kesin dediler gel karnını ölçüçezmi öyle bir şeyler dediler

Kızlar merhaba, oğlum olacak sizce Deha ismi nasıl? Bir türlü karar veremiyoruz ama en yakın olduğumuz isim Deha.
Fazla iddialı diyorlar ama bi çok ismin anlamına bakıldığında çoğunda iddialı bi anlam var zaten

Kızlar geldik hastaneden durum bildiriyorum Oğluşum çok iyi elhamdulillah ölçümleri zor yaptı doktor kıpır kıpırdı yüzünü yine göremedik malesef elleri yine yuzundeydi 1.200 olmus masallaaaahhh 32cmde boyu var yer cücesinin bugun kan uyusmazligi ignemi alicam yarin vurulucam insallah vee plasentam degismemis malesef bu saatten sonra da zor dedi doktor ama cok sukur bebisim iyi ya tek sorun bu olsun HejaR12 hareket kısıtlaması devam iliski yasak evde corbani yap yat dedi doktor annemde kaldigimi soyledigimde bence kalmaya devam et dedi hatta bizde durum budur Rabbim hepimize guzle haberler almamizi nasip etsinn

Merhaba masaAllah orayı kaçırdım galiba neden fazla hareket etmeyin dedi acaba

Maşallah kuzum

Deha güzel benim oğlumun ismi da Duha

Maşallah canım, minnoşa
Çok şükür, bende seni merak ettim girdim bakayım dedim, beni unutmamışsın
Plesanta içinde benim doktorum 30 a kadar umut var dedi, ben en son gittiğimde 23+5 di
İşin komik tarafı perinatolog bir risk görmedi yeri güzel dedi ben senin kadar dikkatte edemiyorum canım, gün içinde yemek bulaşık çamaşır mecburen yapıyorum, arta kalan zamanlarda ancak dinlenebiliyorum, detaylıda perinatolog ne demişti sana canım plesantanın durumumu ile ilgili
Bana da kendi doktorum 16.hafta da söyledi bu durumu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…