2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Kızlar selam cumartesi günü yazmıştım bugün serklaj yapılacaktı başka bir doktora daha gittim rahim ağzını yanlış ölcmusler bu nasıl olmuş birşeyin yok 34 mm rahim agzin dedi karından alttan ultrasonla baktı elle muayene etti birşeyin yok senin dedi leep ameliyatı olmuş hastalara progestan başlarız dedi sana da yazayım normal hayatına devam et dedi ben evden aç çıktım bugün serklaj olacak diye cumartesi gününden beri tuvalete gitmeye yürümeye korkuyorum boşuna üzülmüşüm o kadar Allah o doktoru bildiği gibi yapsın

Kızlar selam cumartesi günü yazmıştım bugün serklaj yapılacaktı başka bir doktora daha gittim rahim ağzını yanlış ölcmusler bu nasıl olmuş birşeyin yok 34 mm rahim agzin dedi karından alttan ultrasonla baktı elle muayene etti birşeyin yok senin dedi leep ameliyatı olmuş hastalara progestan başlarız dedi sana da yazayım normal hayatına devam et dedi ben evden aç çıktım bugün serklaj olacak diye cumartesi gününden beri tuvalete gitmeye yürümeye korkuyorum boşuna üzülmüşüm o kadar Allah o doktoru bildiği gibi yapsın
Canım çok sevindim geçmiş olsun tekrardan. Bu gibi durumlarda tek doktorla kalmamak gerekiyor gerçekten iyi ki gitmissin baska dokyora

Maşallah canım, minnoşa 🧿🧿🧿
Çok şükür, bende seni merak ettim girdim bakayım dedim, beni unutmamışsın 🥰
Plesanta içinde benim doktorum 30 a kadar umut var dedi, ben en son gittiğimde 23+5 di
İşin komik tarafı perinatolog bir risk görmedi yeri güzel dedi 🤷‍♀️ ben senin kadar dikkatte edemiyorum canım, gün içinde yemek bulaşık çamaşır mecburen yapıyorum, arta kalan zamanlarda ancak dinlenebiliyorum, detaylıda perinatolog ne demişti sana canım plesantanın durumumu ile ilgili
Bana da kendi doktorum 16.hafta da söyledi bu durumu
Detaylıda da aynı konuşuldu işte rahim agzina değmiyor ama cok yakın şu şu riskler var ama o plasenta yer degistirebilir yukarı çıkan çok oluyor falan demisti ama ustunden 7hafta gecti çıksa çıkardı bence 🤷🏻‍♀️ ben artık çıkmayacak gibi kendimi hazirliyorum cikarsa da artik supriz olur sevinirim 😂 sende elinden geldigince dikkat et canim benim 😍

Son eksiklerimizde tamamlanıyor 😍😍🥹🥹

Eklentiler

• IMG_0246.jpeg
    IMG_0246.jpeg
    132,5 KB · Görüntüleme: 62
Canım çok sevindim geçmiş olsun tekrardan. Bu gibi durumlarda tek doktorla kalmamak gerekiyor gerçekten iyi ki gitmissin baska dokyora
Tansiyon kalp ilacı yazmıştı bide onu içtim iki gündür basım ağrıyor Allahtan antibiyotiği içmedim erken doğum korkusu çok zormuş eşimle de konuştum bundan sonra adam akıllı tek doktora gideceğim ben yoruldum nefes alamıyorum iki gündür çok şükür rahatladım bugün

Kızlar geldik hastaneden durum bildiriyorum 😁 Oğluşum çok iyi elhamdulillah 😍 ölçümleri zor yaptı doktor kıpır kıpırdı 😂 yüzünü yine göremedik malesef elleri yine yuzundeydi 🤦🏻‍♀️😂 1.200 olmus masallaaaahhh 32cmde boyu var yer cücesinin 😁bugun kan uyusmazligi ignemi alicam yarin vurulucam insallah vee plasentam degismemis malesef bu saatten sonra da zor dedi doktor ama cok sukur bebisim iyi ya tek sorun bu olsun 😍 @HejaR12 hareket kısıtlaması devam iliski yasak evde corbani yap yat dedi doktor annemde kaldigimi soyledigimde bence kalmaya devam et dedi hatta 🤷🏻‍♀️ bizde durum budur Rabbim hepimize guzle haberler almamizi nasip etsinn 😍😍😍
MaşAllah canım🥰Amin Allah🙌🏻

Ama sana hem detaylida hem de kendi doktorun aynı şeyi söylememiş miydi canım yanlış mı hatırlıyorum?
Yanlış alintiladin galiba canım detaylidaki karından baktı ve 27 mm dedi cumartesi günü gittiğim karından baktı kısalmış dedi ve aşağıdan eliyle muayene edip yumuşamış pazartesi günü sabahtan gel dikiş atalım dedi bugün daha büyük bir hastaneye gittim ve anlattım her türlü baktı ultrason kağıdını elime verdi senin rahim ağzın 34 mm birşeyin yok dedi net bir şekilde aşağıdan ultrasonla bakmadan nasıl bu kadar emin olmuş dedi oda şaşırdı

Yanlış alintiladin galiba canım detaylidaki karından baktı ve 27 mm dedi cumartesi günü gittiğim karından baktı kısalmış dedi ve aşağıdan eliyle muayene edip yumuşamış pazartesi günü sabahtan gel dikiş atalım dedi bugün daha büyük bir hastaneye gittim ve anlattım her türlü baktı ultrason kağıdını elime verdi senin rahim ağzın 34 mm birşeyin yok dedi net bir şekilde aşağıdan ultrasonla bakmadan nasıl bu kadar emin olmuş dedi oda şaşırdı
Yok canım doğru alintiladim işte ben de onu diyorum hem detaylidaki doktor kısa demişti hem de kendi özeldeki doktorun onun için şaşırdım. Normal olmasına çok sevindim ☺️

Kızlar deneyimli annişlere bu sorum. Bebek doğduğu zamanlarda burun tıkanıklığı çok oluyormuş diye duydum. Burnunu nasıl açıyorsunuz yeni doğan bebeklerde?

• Beğen
Reactions: The
Kızlar deneyimli annişlere bu sorum. Bebek doğduğu zamanlarda burun tıkanıklığı çok oluyormuş diye duydum. Burnunu nasıl açıyorsunuz yeni doğan bebeklerde?
Burun deliklerine serum fizyolojik damlattigim oluyordu ara ara. Hasta olduğunda şırınga ile serum sıkıp temizliyordum ama durup dururken burun tıkanıklığı hiç yaşamadık. Bunlari hep hastalandiginda yaptım canım

Cnm evt tıkanıyor ve farkedemeyebılıyorsun
Bnim oğlumun tıkanmış, kurumuş, hasta falanda değildi üstelik

Burun aspiratörü kullanmıştım.

Çok sevindim canım çok, geçmiş olsun. Zaten bazı doktor yüreğimiz ağzımıza getirmekte bire birler

Yok canım doğru alintiladim işte ben de onu diyorum hem detaylidaki doktor kısa demişti hem de kendi özeldeki doktorun onun için şaşırdım. Normal olmasına çok sevindim ☺️
Böyle durumlarda kesinlikle alttan ultrasonla bakılması gerekiyormuş karından yapılan ölçümler yanlış çıkabilir dedi doktor ve gerçekten önemli konularda başka başka doktorlardan görüş almak şart

• Beğen
Reactions: The
Kan uyuşmazlığı olan güzel annelerin dikkatine 😁 bugun iğnemi yazdı doktor eczanelerdeki fiyatını bilmiyorum ama ilçenizdeki ecza odasından ücretsiz temin edebiliyormuşsunuz haberiniz olsun bazı doktorlar söylemiyormuş sağ olsun doktorum söyledi sizde iğne zamanınız gelince sorun ben bugun ecza odasindan alacağım 8tll bir ucreti varmis 😂

X