Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Kızlar ya dünden beri göbeğim aşağıya indi ve rahim ağzı ve vajinamda sızlama var akıntı normal enfeksiyon yok bebek baş aşağıymış 3 gün önce doktorum söyledi birde makatımda bi baskı var kabız değilim ara sırada kasıklarımdan belime doğru ağrı var sanki regl olacak gibiyim karnım toplanma gibi değilde olduğu şekilde sertleşiyo dinlenince geçmiyo bu sancı böyle bir şey mi acaba yalancı sancı falan mı bilen tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum

Gerçekten. İyi yormuşum inan işe gidip geliyorum rüyada gibi ben asla mutfağı falan dağınık bırakıp yatmam eşim sabah diyor ki sen gerçekten yorulmuşsun asla bu mutfak böyle kalmazdı diyor ama bugün değerler düşmüş doktor asla kahve çay içme kasılma artar durduk yere doğum başlatırsın dedi turşu tuzlu maden suyu içme magnezyuma devam et dedi normalde geçen gün karaciğere baktırırken oğlanı görmüştük dönmüştü bugün tekrar baktılar yine aynı pozisyona gelmiş doktor ultrasonu bastırıyor kafayı çeviriyor 32. Hafta da tekrar görüşelim dedi çalışabilir raporu yazayım dedi 36’ya kadar idare edeceğim artık bir üstte yazmışsın ya canım kuzenim yeni doğum yaptı benim o rapor parasını parça parça aldı 36. Haftada izne ayrıldı 36-40 arası 4 haftalık bi aldı doğum yapınca da 12 haftalık raporu yazdılar onu da öyle toplu aldı

Ben bitirdim sayılır. Bir atlet bir de terlik kaldı sanırım
Ben de bugün üç tane pijama takımı aldım iki tane de emzirme atleti aldım 6 tane suwenden iç çamaşırı aldım terlik aldım bitane daha koyu bitane pijama takımı alcam depent mi alsam yoksa direk hasta bezi mi alsam kararsızım aynı zamanda göğüs ucu kremi aldım lansinoğ cuma da annemle hazırlayacağız valizimizi sizce yanımızda bebeğa havlu götürmeli miyim

Bence bebek içinse müslin örtü yeterli havlu sert gelebilir ilk zamanlar için diye düşünüyorum ben
Birde ben depend aldım yoğun bakımda çalıştığım zamanlardan az çok hasta bezine aşinayım çok kaşıntı yapıyo

Kaç haftalıksın? Bence için rahat etsin bi nstye gir derim. Benim suyum geldikten sonra böyle anlattığın gibi sancılarım olmuştu ama dediğim gibi suyum gelmişti. Yerinde olsam bi kontrole giderim

4 katlı müslin örtü aldım battaniye için ama orda banyo falan yapılır mı lazım olur mu kendime bi takım baş havlusu banyo havlusu koycam tamam depent alayım o zaman

Kaç haftalıksın? Bence için rahat etsin bi nstye gir derim. Benim suyum geldikten sonra böyle anlattığın gibi sancılarım olmuştu ama dediğim gibi suyum gelmişti. Yerinde olsam bi kontrole giderim
Düzenli olmadığı için yalancı sancı heralde dedim ama dediğin gibi içim rahat etsin diye gecede devam ederse gidicem 30+3 haftalığız bebek 2 hafta önden gidiyo

4 katlı müslin örtü aldım battaniye için ama orda banyo falan yapılır mı lazım olur mu kendime bi takım baş havlusu banyo havlusu koycam tamam depent alayım o zaman
Banyodan sonra bi müddet müslin kullanıcam sanırım havlu incecik derisine sert gelebilir gibime geliyo ama tabi ne olacak nasıl olacak bilemedim de belki havlu kullanırım sanırım ben bu konuda bi şey demesem iyi olacak

Eğer sezeryan olursan dikişine su geçirmez bant takıyorlar öyle duş alırsın hastanede o yüzden kendine al istersen ama bebeğe alma bence çünkü göbek bağı düşmeden banyo yaptırmıyorlar bebeğe sildiriyor doktorlarda

Kendime alcam canım bebeğe de alsam mı bilemedim

Öyle bi sancı çekmedim ben fakat her ağrı acıdan farklı olur herhalde diye düşünüyorum
İlk oğlumu 39+5 de muayeneye gidiyorum diye gittim 9 da, doktor hadi valizini al gel öğlen alcam demesiyle hayatım film şeridi gibi gözümün önünden geçmişti 13.30 da da sezeryan ile doğdu yavrum
Şimdi neredeyse omzuma geliyor çok güzel duygular
Şuan doğumu bile düşünmüyorum kavuşma anını düşünüyorum
Allah bir şekilde herseyi yoluna koyuyor canım o içgüdü ile ayırt edebilirsin bence
Sağlıkla kavuşalım İnş hepimiz ve bu yolda tüm hamişler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…