Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Bende doktoruma dedim 32’de çalışır alcam dedim oda al al diyor sedyede bile iş yapıyorsun. Sen doğuma da telefonla girmeyi düşünüyorsun herhalde diyor 😀
🤣🤣kızz ne bilim kasım bası ya tahmini doğum sanıyorum ki çok var daha ondan
Ama işte evet belli de olmaz durumumuz
Ben ekim başında bırakcam ama yavrum 37.haftam 18 eylül e geliyor ama durmam 37 ye kadar

yani kızlar bu rapor işi nasıl oluyor mesela ben şuan 31 haftalık oldum ama ultrason kağıdın ga lmp yazıyor birde ga aua yani biri son adet tarihine göre diğeri ulstarsonda görünen benim biraz öndeydi yani 32 görünür şuan yani ben şuan alabiliyor muyum çalışır rapor nasıl oluyor

Ama işte salamıyorsun yavrum yaa ahh elimde değil
Dün k validem görümce fln geldi bebişin eşyalarını ütülemek için
Ama öncesinde ben çok yoruldum mesela evi temizlerken insan çekiniyor işte
Bu arada sana da sasırdm nasl küçülmüş rahim ağzı, ala ala dikkatli ol yavrum
Çok haklısın kuzum rahat edemiyoruz ama başa birşey gelince mecbur kalıyorsun kendini yormadan çok çömelme işleri yapmadan normal takılmak gerekiyor sanırım. Bebeğin başı zaten rahim ağzındaydı bende iş yaparak iyice tetiklemişim aşağı baskıyla inmiş biraz canım. Şimdi yatak istirahati verdi ayakta durmalarım 5 dk yı geçmiyor. Progestanla düzelme sağlarsak yatış verilmeyecek yoksa hastaneye yatıracağım dedi doktor. Korkudan gittik prematüre kıyafet aldık. O yüzden siz bu aşamaya hiç gelmeyin kendinizi bebişinizi koruyun

yani kızlar bu rapor işi nasıl oluyor mesela ben şuan 31 haftalık oldum ama ultrason kağıdın ga lmp yazıyor birde ga aua yani biri son adet tarihine göre diğeri ulstarsonda görünen benim biraz öndeydi yani 32 görünür şuan yani ben şuan alabiliyor muyum çalışır rapor nasıl oluyor
canım dr na rapor almak için gittiğin de o ölçümlerini muayenesini yapıp veriyor. yani hesaplamasını o yapar ona göre verir raporu.

bende 27 eylül de alıcam çalışabilir kağıdımı. 30+3 m şuan. 37 ye kadar gitmek niyetim. Bakalım dayanabilecek miyim :/
sırtım çok ağrıyor benim ya. başka bi sıkıntım yok. ha gayret diyorum kendime.

Bu haftasonu bebeğimin son eksiklerini aldık beşik araba oto koltuğu yıkama küveti kremler şampuanlar çamaşır tozları. Çok şükür büyük yük kalktı üzerimden.
ekimin ilk haftası da halıları yıkamayı verip evimi güzelce temizletirsem ohh be diyip bebeği rahatça bekleyeceğim :)

Bir gün de yengemi çağırıp dolap içi düzenime destek isteyeceğim. o çok güzel yerleştiriyor. benim yeğenlerime emeğim çok annesi de kırmaz beni sağolsun. Öyle böyle halledicez kızlar şükür bu günlere geldik :)

Çok haklısın kuzum rahat edemiyoruz ama başa birşey gelince mecbur kalıyorsun kendini yormadan çok çömelme işleri yapmadan normal takılmak gerekiyor sanırım. Bebeğin başı zaten rahim ağzındaydı bende iş yaparak iyice tetiklemişim aşağı baskıyla inmiş biraz canım. Şimdi yatak istirahati verdi ayakta durmalarım 5 dk yı geçmiyor. Progestanla düzelme sağlarsak yatış verilmeyecek yoksa hastaneye yatıracağım dedi doktor. Korkudan gittik prematüre kıyafet aldık. O yüzden siz bu aşamaya hiç gelmeyin kendinizi bebişinizi koruyun
Ayy yavrum vlla cok dikkat et kendine evde..
Hastaneye yatmaya gerek olmasn
Ha gerekirse yatarsn tabi de insan evinde rahat ediyor
Teşekkürler bizi de bilgilendirdiğin için

bende 27 eylül de alıcam çalışabilir kağıdımı. 30+3 m şuan. 37 ye kadar gitmek niyetim. Bakalım dayanabilecek miyim :/
sırtım çok ağrıyor benim ya. başka bi sıkıntım yok. ha gayret diyorum kendime.

Bu haftasonu bebeğimin son eksiklerini aldık beşik araba oto koltuğu yıkama küveti kremler şampuanlar çamaşır tozları. Çok şükür büyük yük kalktı üzerimden.
ekimin ilk haftası da halıları yıkamayı verip evimi güzelce temizletirsem ohh be diyip bebeği rahatça bekleyeceğim :)

Bir gün de yengemi çağırıp dolap içi düzenime destek isteyeceğim. o çok güzel yerleştiriyor. benim yeğenlerime emeğim çok annesi de kırmaz beni sağolsun. Öyle böyle halledicez kızlar şükür bu günlere geldik :)
yani son adet tarihini baz almıyor muyuz ölçümlere göre mi veriyor

Kızlar merhaba. Geçen ay şeker yüklemem yüksek çıktığı için insüline başladık devam ediyorum hala çok şükür şekerle ilgili sıkıntım yok normal her şey. Ama bugün doktordan geldik bebek 1 ay önden gidiyor dedi 34 haftalık çıktı erken doğum olabilir diyo Allah korusun:rolleyes:

3 aydır 300 gr almışım hep bebeğe gitmiş kendim kilo almam lazımmış nasıl yapacağım bilmiyorum 🤷‍♀️

Kızlar merhaba. Geçen ay şeker yüklemem yüksek çıktığı için insüline başladık devam ediyorum hala çok şükür şekerle ilgili sıkıntım yok normal her şey. Ama bugün doktordan geldik bebek 1 ay önden gidiyor dedi 34 haftalık çıktı erken doğum olabilir diyo Allah korusun:rolleyes:

3 aydır 300 gr almışım hep bebeğe gitmiş kendim kilo almam lazımmış nasıl yapacağım bilmiyorum 🤷‍♀️
Neler yiyorsun yeme düzenini değiştir canm

Bende oyle yavrum garip stresli heycanlı hepsi bir yerde duygularımn
Rabbim hayırlısı ile kurtarsn bizi inşallah
Ay benimde korku sevinç heyecan hepsi bir arada. hiçbir şeye yetişemeyecek gibi hissediyorum . amin inşallah hayırlısı ile alalım kucağımıza . Allahım nasiip etsin

Maşallah🧿 ilk kez duydum bir ay önden giden bebiiişi nasıl besleniyordunuz ne tükediyodunuz mesela

🤣🤣kızz ne bilim kasım bası ya tahmini doğum sanıyorum ki çok var daha ondan
Ama işte evet belli de olmaz durumumuz
Ben ekim başında bırakcam ama yavrum 37.haftam 18 eylül e geliyor ama durmam 37 ye kadar
Siz benden tam 3 hafta önce öndesiniz canım sağlıkla vaktinde gelsinler inşallah bebişlerimiz 🥰

Sen yaparken eğilip kalkmadan boy hizanda olabilecek şeyleri yap canım. O iş elbet yapılır biter. Gönül ister ki bu dönemde hiç taşınmak zorunda kalmasaydın ama bu şartlarda minnoşun için kendini biraz sakınmaya çalış
İnan varya aşırı moralim bozuk yaa sanki dünya da herşeyleri herşeyimhakediyorda ben halletmiyorum gibi geliyor tek balıma şu an mücadele vermek zoruma gidiyor ama yapacak bir şey yok gün gün yerleştircem artık canım yetebildiğim kadar yetmediğim yerde kalsın o

İnan varya aşırı moralim bozuk yaa sanki dünya da herşeyleri herşeyimhakediyorda ben halletmiyorum gibi geliyor tek balıma şu an mücadele vermek zoruma gidiyor ama yapacak bir şey yok gün gün yerleştircem artık canım yetebildiğim kadar yetmediğim yerde kalsın o
Haklısın canım insan bazen hamilelik döneminde bazı şeylerin farklı olacağını düşünüyor. Yada biz insanlar için bu hassasiyete sahipken karşıdan bunu göremeyince hayal kırıklığına uğruyoruz. Ama yapacak birşey yok kimsenin yapmadığını biz kendimiz için yapıp kendimizin kıymetini bilmemiz gerekiyor

Neden bu kadar erken tarihte sezeryan günü verdi, siz mi sezeryan istediniz yoksa bi sebep varmı
işte ben sordum annemgil kırklık dizip yerleştirecek bana bi tarih zaman verseniz
son hazırlığımızı ona göre yapsak zaten son regl tarihimi biliyor .
38 . Hafta ve ya 39. Hafta alabiliriz 40 ı beklemeye gerek yok dedi.
Bebek bi iki kilo almış . Zaten duruş pozisyonu ve kilo konusunda o gibi durumlarda biz kendimiz normal doğumu önermiyoruz dedi.
bende zaten ilk baştan beri normal doğumda zorlanabiliceğimi düşündüm . Öyle karar verdik.
Fazlada stres olmak istemedim.
Hayırlısı olsun inşallah sağlıkla gelsin.
Bu hafta evimin duvar kağıtları yenilenicek . (Depremde yırtıldı )
14 ekim haftasında çocuk odası hazırlanıcak eşyalar dizilecek.
Bizde işleri ona göre planlayıp sıraladık.
🙂

X