Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Sende çok dikkatli ol canım mümkün mertebe belini çok kullanmayacağın ayakta yapabileceğin şeyleri yap. Benim bir haftada 32 mm den 18 mm düşmüş rahim ağzı o kadar etkilemiş
çok etkilemiş gerçekten de ya . belim zaten sürekli ağrıyor yavrum . aman olacak bir şekilde olmadı kalsın temizlik ya :KK70:

Valla toplama işinde iki arkadaşım geldi topladı herşeyi bi yatak odası kaldı oda kocama kaldı onu da o toplayacak bana kalsa yapmazdım ama mecburum işte inşallah Rabbim yardım eder kayınvalidem görümcem var bu hafta bize yardım edin taşınalım dedim onlarda kayınpederin sene de bir kere izin alıyor şehir dışına çıkıyoruz diye dinlemediler gittiler bi annem var kuzenim var onlara da bugün tuttuğum evi temizletiyorum çarşamba da taşınacak yerleştirmeye de artık yavaş yavaş bir koli bir koli şeklinde eşim yapacak sabah baktırdım bebeğe napyo diye de şu yatıp durur dedi doktor ağır kaldırma rutinin dışına çıkma dedi inşallah bir şey olmadan atlatırım şu bir haftayı
İnşallah her iş olacağına varır yapabiliyor olsanda yapma yat bi yerini bi ağrıttın mı da geçmiyor ilaç da olmuyor çok kritik zamanlar

Sakın sakın sakın yani gözünü korkutmak istemiyorum ama yapmaman lazım bi şekilde kim neyi yerleştiriyorsa yerleştirsin sen komut ver anne karnındaki bi gün dışardaki bi haftadan hayırlıdır
Kesinlikle öyle canım doktorda anne karnındaki bir gün bile bizim için çok önemli dedi. Özellikle bebeği baş gelişe dönmüş olanların dahada dikkatli olması gerekiyor

Doktoruna söyle mutlaka yazsın canım. Hem kasilmalara hemde bel sırt bacak ağrılarına iyi geliyor. O bahsettiğin şeyde tam olarak işte yalancı kasılma oluyor. Endişelenmene gerek yok. Ama yinede doktorunu bilgilendir. Benim sertleşme esnasında nefesim bile kesiliyor. Ama rahim ağzı uzunluğu vs hiç bir sorun yok bebek iyi. O yüzden alıştım artık.
Çok saol canim soyleyim doktoruma ♥️

Canım yaşadığın şey kasılma. İlk başlarda bende bebek mi değil mi ayırt edemiyordum. Ama kasılmada farklı bi his oluyor yani herkesin tabiri farklıdır tabi ama elektriklenme karıncalanma gibi rahatsız edici bi hisle sertleşme oluyor kasığında bi sıkılma hissi varmış gibi geliyor. Ama bebek hareketinde bi bölgede şişlik olduğunda bunu hissetmezsin karnının diğer yerlerine dokunduğunda bebeğin olduğu yere nazaran daha yumuşak olur
Ahah ben tabir bile edemedim yani garip bir his rahatsız edici ama çok can yakıcı da değil gibi 😁 tamam canim teşekkür ederim ♥️

Kızlar birşey sorucam ben gebe olduğumda ilk sağlık ocağında tahlil vermiştim orayada son adet tarihim işlendi ama doktorum bir hafta geri attı o tarihi ayrıntılı ultrasondaki doktorda aynı şeyi söyledi ama aklıma takılan birşey var isyerimle gorustum çalışmaya devam etmiştir cem fogum izninden sonra oyuzden iki haftada yıllık iznini kullandim şuan o yıllık iznin içindeyim bitinceki zamanida tam 32. Hafatya ayarladık doğum izninyle devam edicem yanlız şimdi aklım başıma geldi bu izin son adet tarihine goremi veriliyor doktorun dediği tarihe goremi doktorum özel klinikte

Kızlar birşey sorucam ben gebe olduğumda ilk sağlık ocağında tahlil vermiştim orayada son adet tarihim işlendi ama doktorum bir hafta geri attı o tarihi ayrıntılı ultrasondaki doktorda aynı şeyi söyledi ama aklıma takılan birşey var isyerimle gorustum çalışmaya devam etmiştir cem fogum izninden sonra oyuzden iki haftada yıllık iznini kullandim şuan o yıllık iznin içindeyim bitinceki zamanida tam 32. Hafatya ayarladık doğum izninyle devam edicem yanlız şimdi aklım başıma geldi bu izin son adet tarihine goremi veriliyor doktorun dediği tarihe goremi doktorum özel klinikte
Doktor'un dediği tarihe göre canm
Yani seni takip eden Doktor'un da kaç haftalık gözüküyorsum? Orda ne zaman 32 oldun o zaman rapor yazıyor doktor

Sal sal canım bende aynı mantıkdaydım ama hiç gerek yok. Bir daha geri gelmez bugünler. Nazlanacağımız son zamanlardayız çok kıymetli o yüzden 😅
Ama işte salamıyorsun yavrum yaa ahh elimde değil
Dün k validem görümce fln geldi bebişin eşyalarını ütülemek için
Ama öncesinde ben çok yoruldum mesela evi temizlerken insan çekiniyor işte
Bu arada sana da sasırdm nasl küçülmüş rahim ağzı, ala ala dikkatli ol yavrum

Toplamaya yardım ettiler de yerleştirmeye yok canım bi annem var o da işte yapabildiği kadar
Sen yaparken eğilip kalkmadan boy hizanda olabilecek şeyleri yap canım. O iş elbet yapılır biter. Gönül ister ki bu dönemde hiç taşınmak zorunda kalmasaydın ama bu şartlarda minnoşun için kendini biraz sakınmaya çalış

X