Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Ya ne bileyim ilk olunca herhalde daha çok hissediliyor.birde şey diyorlar ya içinde kalmayacak nasılsa diye.umarım hepimiz için en kolay şekilde olur inşallah 🙏🏻
İnşallah yaş korktuğumuz gibi olmaz Rabbim yardım eder inşallah 🙏 bazen benim içimi korku kaplıyor oturup ağlıyorum sanki oğlum seninle kavuşacak mıyız diyorum sürekli dua ediyorum Allahım hepimize sağlıkla kavuştur evlatlarımıza diye

Bak çok sağol ya inan aklıma gelmemişti. Sol ağırlıklı yatmak çok mantıklı aslında . Uzanıyorum ama arada yürüyorum. Sürekli de yatılmıyor zaten. Ay ne bilim kanın çok sulanmış dedi 3 gün ara verdi zaten . Artık Allah’a emanet bebeklerimiz kalbimize kötü getirmemek lazım
Ne demek canım, yardımcı olabildiysem ne mutlu, bazen birimizin aklına gelmeyen digerimizin gelebiliyor☺️ Bak kanın çok sulanmış zaten 3 gün her türlü tolere edilir Allah'ın izniyle, risk olsa biraktirmazdi ama insan evladı söz konusu olunca her şeyi sorguluyor tabi, annelik☺️ Gereğini yapalım, güzel düşünelim dediğin gibi, hepimiz sağlıkla kucağımıza alacağız inşallah yavrularımızı 🤲

Ben gebe okuluna gidiyorum orda normal doğumu o kadar güzel anlatıyorlar ki sanki böyle girip çıkacakmışım gibi geliyor ama bebek ters doktor 32. Haftadan sonra bakarız ona demişti ama o korku bana da geliyor çevremde birisine deyince herkes nasıl yapıyorsa sende öyle yaparsın deyip geçiyor 😀😀
Bende de ilk oğlumda vardı doktor oraya nasıl ulaştı ise bir şekilde çıkacak demişti 😂sezeryan idi. İkinci oğlanda öyle şimdi biliyorum ya korkmuyorum desem yalan sanki ilk gibi ☺️

Canm benim de ilaç kullanmama rağmen düşüktü ve aşırı kabız olduğum için ilacı bıraktım bu ay doktor damardan verdi 2 ünite şeklinde serum olarak rapor yazıp dün baktırdım 11.3 olmuş bu ay Dr tekrar soracağım doğuma kadar düşer mi tekrar en az kaç olmalı diye istersen sende sor bi damaryolundan alınca daha etkili oluyor düşük bulduysa öyle yapar belki
Merhaba benim kan değerim de çok düşük, serum taktırmak istiyorum ama doktor şart olmadığını ve ücretin de yüksek olduğunu söyledi. Siz serumu ücretli mi taktırdınız acaba?

Kızlar sizde de doğumla alakalı korku başladı mı veya var mı ? Bana bazen şiddetli şekilde geliyor ne düşünmeliyim bilmiyorum.
Korku şöyle var bende bana veya bebeğime bi. Şey olursa diye var onun haricinde canım çok tatlı olduğu halde acıdan ağrıdan korkmuyorum çünkü oğluma kavuşacağımı biliyorum onun için her şeye değer düşüncesi beni rahatlatıyo 😍

Yok 21 haziranda işten çıkartıldım evdeyim
Ben de iş yerinde çok bunaldım kaç haftadır artık ağlaya ağlaya gidiyordum ama dün iş yerinde uygulanan mobbinge dayanamadım çantamı aldım çıktım doğum parası rapor düşünmeden bakalım ne olacak 20 günlük alacak iznim var yıllık var iş yerinden kimsede aramadı arkamdan

Merhaba benim kan değerim de çok düşük, serum taktırmak istiyorum ama doktor şart olmadığını ve ücretin de yüksek olduğunu söyledi. Siz serumu ücretli mi taktırdınız acaba?
Mrb Biz rapor yazdırdık gebeliğe bağlı anemi diye 3 bin civarı raporsuz raporla 900 küsüre aldık ama seruma 2 kutu taktılar kutusu 450 ye geliyor yani

Evde kalınca dinlenip rahatlamayacaksan hiç kalma. Kendi işinizmiş zaten iş yerinde daha raht takıl . Eve kurup duracaksan sürekli internetten okuyacaksan daha kötü . Ama ya ben 30 ve üstü normal diye biliyorum illa 40 olması gerekmiyor . Önemli olan zamanla kısalmaması. Atıyorum bu kontrolde 35 dir diğerinde 30 olur onu daha çok önemsiyo doktorlar. Sen yinede kafaya takma taktıkça büyüyor herşey içimizde dert oluyor ☺️
Bol suyu senin için söyledim çok ilaç içiyoruz karaciğerimizin işi kolaylaşsın diye az kaldı zor zamanı atlatmaya 30 dan sonra kafa rahat
Canım benim perinatplpji muayenemde doktor 31 ölçtü ve gayet normal erken doğum tehliken yok dedi ve çok iyi vir doktora gittim açıkçası. Bence stres yapma 30 ve üzerinin iyi olduğunu biliyorum daha aşağısı bu aylarda tehlikeli stres yapma hiç. Kendini üzmene değecek bir şey olsa doktor kesin söyler ve önlem aldırırdı
Çok sağolun kızlar . İçimi rahat tutmaya çalışıcam inşallah. Yapı olarakta fazla düşünen bı insanım konu bebek olunca daha çok yoruyorum beynimi bana da zararı oluyo farkındayım. Hafta sonu şeker yüklemesi yapıp haftaya kontrole gidicem orda sorucam yeniden doktora o zamana kadar dikkatli davranıcam. Hepimizin bebekleri Allah'a emanet inşallah vaktinde alalım kucağımıza 🙏🏻

cnm bu cumartesi doktor yapacak bana şeker testi.ama bahsetmiştim ya, suyum fazla olduğu İçin diyete çoktan başladım.yine de kendimce yapıyorum bişeyler ama bilinçli bir şekilde değil.genel itibari ile şunları kesin yeme gerisi serbest dediğin neler var yiyecekte ? Veya Genelde nasıl besleniyorsun ?
Şeker ve karbonhidrat ı azaltıp protein ağırlıklı beslenmen gerekiyor az az ve sık yemelisin kendini aç bırakmadan ama küçük porsiyonlar şeklinde. Mesela kesinlikle beyaz ekmek gibi karpuz gibi kızartma patates gibi besinler tüketme. Bol bol su tüket. Ben genel olarak hiçbir şey yiyemediğim için oğlumda yumurta bulgur yiyordum sürekli sabah yumurta akşam bulgur şeklinde. Neyse ki şuanki gebeliğimde şeker çıkmadı ama sen yine de dikkatli ol geçmişin var dedi doktor

Kızlar sizde de doğumla alakalı korku başladı mı veya var mı ? Bana bazen şiddetli şekilde geliyor ne düşünmeliyim bilmiyorum.
Ben oğlumda 36. Haftada doğum yaptım. Hem erkendi hem açılmam vardı 6 saat bekledik ama ben acı eşiğim yüksek olduğundan sancı hissedemediğim için doğum başlamadı vücudumda ve oğlumun kalbi riskli derecede yavaşlamaya başladı mecburi sezeryan oldum epiduralle yarı uyutularak. Ama panik atağım var oğlumu görür görmez fenalaştım sakinleştirici verip beni bayılttılar 😅 uyandığımda oğlum hala odama gelmemişti geldiğinde de birkaç saat belden aşağım tutmuyordu oğluma bile uzanamıyordum eşim yanımdaydı ama 5 dk bile ayrılsa yapayalnız hissediyordum çok üzülmüştüm yalnızlık hissi beni mahvetmişti. Şuanda da doğumda yapayalnız kalmaktan aşırı korkmaya başladım. Ve ben devlet hastanesinde doğum yapmaktan korkuyorum ilk bebeğimi 7 haftalıkken kaybettim ve bunda acildeki asistan doktorların da etkisi vardı. Ama şimdi maddi durumdan dolayı ve saçma derece aşırı pahalı doğum fiyatlarından dolayı devlette yapmak zorundayım. Annem çalışıyor kaynanam sürekli hasta ben doğumdayken oğluma kim bakacak sorunu da çıkmıyor kafamdan

Ben oğlumda 36. Haftada doğum yaptım. Hem erkendi hem açılmam vardı 6 saat bekledik ama ben acı eşiğim yüksek olduğundan sancı hissedemediğim için doğum başlamadı vücudumda ve oğlumun kalbi riskli derecede yavaşlamaya başladı mecburi sezeryan oldum epiduralle yarı uyutularak. Ama panik atağım var oğlumu görür görmez fenalaştım sakinleştirici verip beni bayılttılar 😅 uyandığımda oğlum hala odama gelmemişti geldiğinde de birkaç saat belden aşağım tutmuyordu oğluma bile uzanamıyordum eşim yanımdaydı ama 5 dk bile ayrılsa yapayalnız hissediyordum çok üzülmüştüm yalnızlık hissi beni mahvetmişti. Şuanda da doğumda yapayalnız kalmaktan aşırı korkmaya başladım. Ve ben devlet hastanesinde doğum yapmaktan korkuyorum ilk bebeğimi 7 haftalıkken kaybettim ve bunda acildeki asistan doktorların da etkisi vardı. Ama şimdi maddi durumdan dolayı ve saçma derece aşırı pahalı doğum fiyatlarından dolayı devlette yapmak zorundayım. Annem çalışıyor kaynanam sürekli hasta ben doğumdayken oğluma kim bakacak sorunu da çıkmıyor kafamdan
Çok zor valla kuzum umarım kolay olur hepimiz için, annen izin falan alamaz mı ? Veya yakın gördüğün aileden öte arkadaşlar olur öylesi varsa rica etsen.Allah kimseye minnet ettirmesin inşallah.Sadece sağlık değil bunlarla birleşince de korku oluyor asıl ve önceki doğum sende travma yaratmasın bu çok daha rahat olsun inşallah

Çok zor valla kuzum umarım kolay olur hepimiz için, annen izin falan alamaz mı ? Veya yakın gördüğün aileden öte arkadaşlar olur öylesi varsa rica etsen.Allah kimseye minnet ettirmesin inşallah.Sadece sağlık değil bunlarla birleşince de korku oluyor asıl ve önceki doğum sende travma yaratmasın bu çok daha rahat olsun inşallah
Alamaz işe yeni girdi kaldı ki benim için almazdı😔 acındırma gibi olmasın ama hiç arkadaşım yok sosyal anksiyetem var okulda hiç arkadaş edinmedim sonra da evlendim bir daha da olmadı zaten sadece bir tane yeni tanıştığım bir kız var oyundan arkadaşımın kız arkadaşı o yıllık izin kullanabilirim dedi ama o da bana çok yardım edebilecek biri değil ne ev işi yapabiliyor ne yemek hep çalışmış evden anlamıyor pek 😅 bir tek görümcem var gelebilecek o da uzun kalmaz bir iki gün durur anca ilk çocuğumda sezeryanli halimle tek başıma baktım oğluma. İşler sıkıntı oldu eşim çift iş çalıştı yüzünü bile göremiyordum yine öyle şuan benimle doktora bile gelemiyor bir hafta izni zor alırım doğumda diyor. Hayırlısı olsun artık yine yalnız başıma onu da büyütürüm 1-3 yıla eşimin işi düzene girerse evden çalışmayı düşünüyor birkaç yıl daha dayansam yeter

Alamaz işe yeni girdi kaldı ki benim için almazdı😔 acındırma gibi olmasın ama hiç arkadaşım yok sosyal anksiyetem var okulda hiç arkadaş edinmedim sonra da evlendim bir daha da olmadı zaten sadece bir tane yeni tanıştığım bir kız var oyundan arkadaşımın kız arkadaşı o yıllık izin kullanabilirim dedi ama o da bana çok yardım edebilecek biri değil ne ev işi yapabiliyor ne yemek hep çalışmış evden anlamıyor pek 😅 bir tek görümcem var gelebilecek o da uzun kalmaz bir iki gün durur anca ilk çocuğumda sezeryanli halimle tek başıma baktım oğluma. İşler sıkıntı oldu eşim çift iş çalıştı yüzünü bile göremiyordum yine öyle şuan benimle doktora bile gelemiyor bir hafta izni zor alırım doğumda diyor. Hayırlısı olsun artık yine yalnız başıma onu da büyütürüm 1-3 yıla eşimin işi düzene girerse evden çalışmayı düşünüyor birkaç yıl daha dayansam yeter
Allah yardımcın olsun canım keşke yakın olsak da bizim ailelerimizden birisine emanet ederdik oğlunu 🥰

X