Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 67 41,4%
  • erkek

OY: 86 53,1%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    162
Hanımlar daha çok var ama aklıma bişi takıldı, aranızda bilenler vardır belki size sorayım.

Şimdi malum bizim doğumlar aralık ayına denk geliyor kasıma kayanlar olsa da. Aralık da zam planlarının yapıldığı bi ay. Biz o ay çalışmıyor olacağız ve sonrasındaki en azından 2 ay daha.

Biz işe döndüğümüzde iş verenin bize zam yapmama/normalde yapacağından az yapma gibi bi lüksü var mı? Bize genelde her sene sabit, üst düzey bi efor sarf edilmediyse %30 civarı zam yapıyorlar. Şimdi sen yoktun biz sana %15 yaptık falan diyebilirler mi?

Bana da dedi ki kv ben iste yelek orucem hirka orucem. Guzelce soyledim ben sevmiyorum hem zaten evler de sicak giydirmem . Ama heves ediyosan yap bi tane saklariz . Allahtan onlar hic karismiyolar gerci onlarda hic karismiyo😂😂😂 bizden bisey cikmasinda 😂😂 ama raziyim ne kadar varsa param onu alirim. Misss 🤗
Ay ben evlenirken çeyizimde vardı bebek yeleği görsen minnacık tam kış bebesi ayarında olmuş yani ben giydirmem diyemem benim mantığım aman ciğerlerini üşütmesin olacağı için 😅 annemde dedi örerim ben ör anne dedim bir gün onu bir gün bunu giydiririm evimde hamam olacak değil zaten normalide evin derecesi 20-24 arasında olması gerekiyor

Günaydın kızlar 🥰💓 bugün bebiş kendini gösterirse cinsiyetini öğreneceğiz aama şuan hiç heyecanlı değilim. İki gün kendimi çok yordum benim oğlanın doğumgünü işlerine direk iyi olduğunu görmek istiyorum en önce 🙏 bu arada CRp değerim 9 çıkmış ya kendimde bı rahatsızlık hissetmiyorum ama uçuk çıkmisti bende bogaz ağrısı falan bayram zamanı acaba ondan kaynaklı bişey mıdır. Bı süredir de idrarda bulanıklık fark ediyorum acaba idrar yollarında bişey mi var yanma kaşıntı bişey hiseetmiyorim ama. İnşallah çok korkutucu bişey değildir. Bı de TSH düşük olarak çıkmış onu anlamadım. Yani sınır değer 0.4 olması gerekirken benim değer 0.08 cikmis neden olur acaba vitaminler falan iyi ama bilemedim inşallah kötü bsey yoktur

Günaydın kızlar 🥰💓 bugün bebiş kendini gösterirse cinsiyetini öğreneceğiz aama şuan hiç heyecanlı değilim. İki gün kendimi çok yordum benim oğlanın doğumgünü işlerine direk iyi olduğunu görmek istiyorum en önce 🙏 bu arada CRp değerim 9 çıkmış ya kendimde bı rahatsızlık hissetmiyorum ama uçuk çıkmisti bende bogaz ağrısı falan bayram zamanı acaba ondan kaynaklı bişey mıdır. Bı süredir de idrarda bulanıklık fark ediyorum acaba idrar yollarında bişey mi var yanma kaşıntı bişey hiseetmiyorim ama. İnşallah çok korkutucu bişey değildir. Bı de TSH düşük olarak çıkmış onu anlamadım. Yani sınır değer 0.4 olması gerekirken benim değer 0.08 cikmis neden olur acaba vitaminler falan iyi ama bilemedim inşallah kötü bsey yoktur
Selamlar 🌸 güzel haberler alırsınız umarım kontrolde✨️ tsh düşüklüğü tiroidin fazla çalıştığını gösteriyor. Ben bu sebeple yaklaşık 1 yıl tedavi gördüm. İlk sordukları soru gebelikti. Bebeğin de iyota ihtiyacı olduğu için tsh'ta oynamalar olabiliyormuş. Onun dışında beslenme önerisinde bulunuyorlar ve ilaç veriliyor. Gebelikte ilaç son seçenek. ( tsh yüksekliğinde degil de dusuklugunde) Dediğiniz gibi belki enfeksiyona bağlı olarak da değişmiş olabilir hormonlar. Geçmiş olsun 🌸

8-9 aysa ara bi geçiş birşeye ihtiyacımız olabilir gibi duruyor.
2 sene ayırmayın diyen de var 6 ay sonra odasına gecirdim diyende var. bende şuan sağlıklı olan hangisi karar veremiyorum. O konuyu araştırmaya pek sıra gelmedi.
Şuan öncelik listemde emzirme ve uyku eğitim kısmı.
Evet süreç her aile için çok değişken. Emzirme desteği ben de çok isterim, annem dahil kimse emzirememiş ben de araştıracağım. Ben ağırlıklı olarak çocuklarla çalışıyorum, klinik psikoloğum. Instagramdaki çocuğu ağlatan, yalnız bırakan eğitimlerin ciddi zararları var naçizane tavsiyem bu olue size. Doğan Yayınları’nın Çocuğum Neden Uyumuyor? Kitabını okuyabilirsiniz ben çok beğenmiştim.

Ay ben evlenirken çeyizimde vardı bebek yeleği görsen minnacık tam kış bebesi ayarında olmuş yani ben giydirmem diyemem benim mantığım aman ciğerlerini üşütmesin olacağı için 😅 annemde dedi örerim ben ör anne dedim bir gün onu bir gün bunu giydiririm evimde hamam olacak değil zaten normalide evin derecesi 20-24 arasında olması gerekiyor
Yaa benim kv yaptiklari cok zevksiz yoksa ben de severim ama istedigim tarz degiller yoksa karsi degilim :) ama cok kotuler yaa 🙈🙈

Tsh ilk aylarda düşük çıkabiliyormuş ben ilaç kullanıyorum yüksek çıktığı için 3 yıldır falan. fazlaca düştü benimde 1 ay önce 0.7 mi ne çıkmıştı yinede ilaça devam dedi. Bugün yine kan verdim bakalım ne çıkacak.

Evet süreç her aile için çok değişken. Emzirme desteği ben de çok isterim, annem dahil kimse emzirememiş ben de araştıracağım. Ben ağırlıklı olarak çocuklarla çalışıyorum, klinik psikoloğum. Instagramdaki çocuğu ağlatan, yalnız bırakan eğitimlerin ciddi zararları var naçizane tavsiyem bu olue size. Doğan Yayınları’nın Çocuğum Neden Uyumuyor? Kitabını okuyabilirsiniz ben çok beğenmiştim.
Benim kuzenim emzirme egitimi almisti bana da kopyalarini vermisti musait olunca bakicam bakalim neler icinde burada da paylasirim. Ise yarar bilgi olursa🥰

Bende oluyor bi anda bıçak saplanıyor gibi canım, normal diyolaa
Ohh çok şüküür nasıl panikledim gece🙄
Kiz ben dun oluyodum yaaa gaz mahvetti beni nefessiz kaldim. Oyle dirumlar bi soda icmeyi dene hizli hizli belki iyi gelir. Ama kasiksa bana da oluyo arada. Cok oturursam ya da syakta kalirsam. Cok oturdaysan hareket et ayakta kaldiysan dinlen geciyo.
2 gündür misafir ağırlıyorum😏😏 söyleyeceklerim bu kadar

ben 12. haftada gittim, ilk ultrason olarak; o bile çok çok detaylıydı.
bir de 21-22 gibi gideceğim.

zaten ekstra bir durum yoksa 1 veya 2 kere bakıyor hamilelik boyunca hoca. ama çok dolu, düşünürseniz bir an önce randevu almanızı tavsiye ederim

ben de istanbuldayım. sakuradan almayı denicem. takipli olduğum hastanede 5280 dediler. pazartesi kadın doğuma randevu aldım. perinatoloji açmalarını rica edicem. becerebilirsem yazarım
çok şükür haseki eğitim ve araştırmadan alabildim 7/24 mhrs yi kontrol ede ede teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için :)

Selamlar 🌸 güzel haberler alırsınız umarım kontrolde✨️ tsh düşüklüğü tiroidin fazla çalıştığını gösteriyor. Ben bu sebeple yaklaşık 1 yıl tedavi gördüm. İlk sordukları soru gebelikti. Bebeğin de iyota ihtiyacı olduğu için tsh'ta oynamalar olabiliyormuş. Onun dışında beslenme önerisinde bulunuyorlar ve ilaç veriliyor. Gebelikte ilaç son seçenek. ( tsh yüksekliğinde degil de dusuklugunde) Dediğiniz gibi belki enfeksiyona bağlı olarak da değişmiş olabilir hormonlar. Geçmiş olsun 🌸

Tsh ilk aylarda düşük çıkabiliyormuş ben ilaç kullanıyorum yüksek çıktığı için 3 yıldır falan. fazlaca düştü benimde 1 ay önce 0.7 mi ne çıkmıştı yinede ilaça devam dedi. Bugün yine kan verdim bakalım ne çıkacak.

Bilmiyorum ya hiç daha önce TSH ile alakalı ne düşüklük ve yükseklik yaşamadım vardır bir sebebi bakalım gidince doktor biseyler söyler heralde bu konuyla alakalı 🙏🙏

Bizimki tutturdu bana alt değiştirmeyi öğret diye. Ben sanki 4 çocuk büyüttüm. oyuncak bebek alıp denemeler yapacakmışız öyle karar verdi 🥲
Ne güzel heveslenmiş. Haftasonu onun tartışmasını yaptık. Ben tiksinirim diyor yok yaa ben iki dakka dışarı çıksam alt değistirmeye mi gelcem ikinizi hiç birakamicak miyim dedim. Tamam maskeyle falan ogrencem dedi 😂 Ama bebekle başlamak mantıklıymış ben de yapam 😂

Üstüme alınmadım kuzum niye alınayım. Cimri olsam da alınmazdım olabilir :) senin verdiğin örnek üzerinden kendi örneğimi verdim. Biliyorum anlattığın şeyleri, ben inanmıyorum diyorum sadece. Teorilerden biri sadece, pozitif bilim neticede %100 doğru olsa farklı ekoller olmaz. Ben çocuğu salalım bırakalım naparsa yapsın demedim öyle mi anlaşıldı bilmiyorum, işin pratikte teoriden çok farklı olduğunu düşünüyorum diyorum. Hadi X yaşında tuvalet eğitimine başlayalım başlamazsak şöyle olur, çocuk hazır ben hazırım ama başlamayalım çünkü Freud'a göre yaşı gelmedi falan çok kitabi bilgiler. Her çocuk kendine özel, her çocuğun eğitimi de ona özel. Kişiliği otursun, gelişsin, geliştirelim ona lafım yok ama çocukla beraber ilerleyecek bi şey. 0-1 yaş deyip geçmemek lazım haklısın, anne karnında bile algıları açılan bi canlının 0-1 yaşı çok çok önemli tabii ki.

Ha bi de 3'tür "eğer biliyorsan" dediğin için burada atıp tutanlardanım sandığını düşündüğümden şunu da ekleyeyim, atıp tutanlardan değil işin eğitimini alıp inanmayanlardanım 🥲

Eki Görüntüle 3448943
eğer biliyorsundur deme sebebim psilokoloji derya deniz. O kadar cok farklı durum var ki çocuk gelişim kısmına ne kadar değindiklerini ve detaya girdiklerini bilmediğim için. Yoksa senin eğitimini filan sorgulamadım. Atıp tuttugunuda dişünmedim. Böyle seyler tarzım değildir. Ne bilgi konusunda üstünlük taslamak ne de birini ezmek rencide etmek. Bilgi alışverişi olsun diye paylaştığım şeyler. Ya da daha fazla biliyorsan senden beklediğim icin. Ama konusmalarda tamamen yanlıs anlasılıyormusum gibi hissettiğim icin bazı yerlerde acıklamaya girdim. Yanlış anlasılmalar olmasın diye. Psikoloji bölümünde ne kadar ne derinlikte değinildiğini hatta değiniliyor mu onu bile bilmediğim için öyle dedim kısacası orange ☺️

Canım kademesine ve ölçülerine göre kullanım süresi değişiyor. Kademeli 120 cm bir beşiği 4 yaşa kadar bile kullanabilirsin. 80-90 cm olanlar maksimum bir yaş. Kademeli değilse Bebek ayağı kalktığında düşme riskinden dolayi max 6-7 ay olur.
Canım kademeliden yastın iç kısmının derinleşmesi filan mı? Yoksa yataga göre kademelebilmesi mi?

Anne yanlarında da kademe oluyor canım. Belli bir süre Anne yatağı ve bebek yatağını esitliyorsun ama sonra hem korumaliginin hem ic alanının derinliğini değiştiriyorsun.
Anladım. Bende bunun modelini bilmiyordum özelliklerinde var mı yok mu bilememiştim. Dün biraz baktım modellerine eğer dogru baktıysam bunda iç alan dernliği sabit. anladıgım kadarıyla 6 aya kadar rahat kullanabileceğim. Sonrasında galiba tamamen bebişin hareketlenmesine ayaklanmasına bağlı gibi duruyor.

Ay çok teşekkür ederim🙏 Fazlasıyla bilgilendirici oldu benim icin. Bu kitabı edineceğim 👍🏻

Ne güzel heveslenmiş. Haftasonu onun tartışmasını yaptık. Ben tiksinirim diyor yok yaa ben iki dakka dışarı çıksam alt değistirmeye mi gelcem ikinizi hiç birakamicak miyim dedim. Tamam maskeyle falan ogrencem dedi 😂 Ama bebekle başlamak mantıklıymış ben de yapam 😂
Ilk dogdugunda skinti yok ek gidaya gecince evden kacacak demekki😂😂😂😂

X