Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    113
Benim oğlumda öyle gelmişti şuan 7 buçuk yaşında sağlıklı olduğunu düşünüyorum dua yerine 😘
Amin inşallah. Ben de oyle umuyorum.
inanın başkasına anlatırken karşımdaki üzülerek bakıyor ama ben yaşarken hep bebeğim bana hiç zorluk yaşatmadı diyip duruyorum.İnşallah iyidir

Kızlar istanbuldayım ve yakın tarihe yakınımda randevu bulamıyorum kadın doğumdan. Acaba acilden ağrım var diye gidip görsem mi bebeği ya. 3 hafta oldu ve çok merak ediyorum kendi doktoruma temmuzda gideceğim

Özellerde randevu sıkıntısı var mı ?
Temmuza çok az kaldı bence bir sorunun yoksa kendi doktorunu bekle,
Acil adı üstünde acil belki daha ihtiyacı olan biri gelecek onun hakkına girmiş olacaksın,
Yinede sen bilirsin 🙏🏻

Kizlar şükür serklajli olarak 19 haftaya girdim genel olarak rahat geçiyor günlük 3 litreye yakın su iciyorum kontrollerin gayet güzel geçiyor arada kasık ağrısı oluyor oda bebek artık büyüyor ve yukarıya çıkıyor diye dedi doktor enfeksiyon kültür ve idrar tahlili mi temiz çıktı 5 gün önce ,sadece son 1 haftadır günde bir defa ufak açık sarı koku ve kaşıntı olmadan akıntım oluyor yapışkan şekilde böyle bişey yasiyaniniz varmi
Bende de aynı durum var ama doktorum yoğun olmadığı sürece sıkıntı olmayacağını söyledi, neden serklaj olmuştunuz

Bende de aynı durum var ama doktorum yoğun olmadığı sürece sıkıntı olmayacağını söyledi, neden serklaj olmuştunuz
Daha önce 16 haftalık bir erken doğumum var bu gebeligimde 12. Haftada rahim ağzı uzunlugum 22 mm ölçüldü ve açılma olmadığı için önlem amaçlı serklaj yapıldı şuanda 19 hafta oldum düzenli enfeksiyon testi veriyorum

Daha önce 16 haftalık bir erken doğumum var bu gebeligimde 12. Haftada rahim ağzı uzunlugum 22 mm ölçüldü ve açılma olmadığı için önlem amaçlı serklaj yapıldı şuanda 19 hafta oldum düzenli enfeksiyon testi veriyorum
İlk hamileliğinizde enfeksiyonunuz var mıydı acaba

Kızlar günaydın size yine bir soru ben bugün burun kanaması ile uyandım sizce gebelikle mi alakalı yoksa sıcak mı geçti başıma 😀çocuğum öyle bir zamana denk geldi ki hergün düğün var bayram boyunca çalıştım bir haftadır dinlenemedim onun etkisi mi oldu
Gebelikte burun ve diş eti kanaması oluyor genelde

kızlar ankarada ayrıntılı ultrason yaptırabileceğim bir yer varmı bilidğiniz güzel ilgili inceleyen bir doktor?
Doktorum çağrı gülümser yeri maldan da
Benimde detaylı temmuzun ikinci haftası isterseniz sorun arayıp bir saat incelediğini söyledi kendisi
Tabi benim doğum paketi dahilinde ayrı ücreti bilmiyorum ama riskli idim önce Allah sonra doktoruma güveniyorum

Merhabalar kızlar şükür hersey yolunda oğluşum iyi 🤲🏻🧿10 gündür işten kovulma gündemim vardı ☺️dün çıkarıldım 11.ayımda, bile isteye yapılan bir durumdu.biraz olsun alacağımı aldım neyseki
Kötü olarak ayrılmadım aksine insan görevi oynadılar ama kırıldım bunu da belirttim onlara
Abi ve kardeş iki ortak bunlar.her şer de var hayır diyorum 9 yaşındaki oğlumla evdeyim artık çok seviniyor annem emekli oldu diye 😂
Bir ark daha vardı işten çıkarılacaktı be yaptı merak ediyorum görünce bana yazabilir mi

İlk hamileliğinizde enfeksiyonunuz var mıydı acaba
Hayir enfeksiyonum yoktu bana sebep bulamadılar olabilir böyle şeyler dediler ve 3 gün hastanede yattıktan sonra çıkardılar beni ama yeni hamileliğimde doktor ve hastene degistirdim ve bana söylediği ilk şey hiç bir sey sebepsiz değildir yapılan tahlil ve takip sonucu rahim ağzı kisaligim tesbit edildi ve dikiş atildi

Günaydın kızlar yüksek şekerim var bunun bebege zarari varmi acaba bazen haereket etmiyor korkuyorum karnım kuculdu gibi geliyor sırt ustu yattigimda normalde fazla hareketli demişti doktor hissediyirdumda bu aralar çok sessiz günde bir kere anca ya hissederim ya etmem eskisi kadar normal midir
Acayip baş ağrıları yasiyorum kilo verdim hamelileikten önceki kilomdayim 300 gr fazla sadece normalde 1 kilo almıştım şekerim var diye kilo alamiyorum ilaç verirlerse şeker için o zaman kilo alabilirim anca

Günaydın kızlar yüksek şekerim var bunun bebege zarari varmi acaba bazen haereket etmiyor korkuyorum karnım kuculdu gibi geliyor sırt ustu yattigimda normalde fazla hareketli demişti doktor hissediyirdumda bu aralar çok sessiz günde bir kere anca ya hissederim ya etmem eskisi kadar normal midir
Acayip baş ağrıları yasiyorum kilo verdim hamelileikten önceki kilomdayim 300 gr fazla sadece normalde 1 kilo almıştım şekerim var diye kilo alamiyorum ilaç verirlerse şeker için o zaman kilo alabilirim anca
Yüksek şekerin bebeğe zararı var hatta 24. Haftada şeker yüklemesi yapılıp gebelik şekeri olup olmadığına bakılıyor yada zaten sende normalde şeker varsa ona dikkat etmek gerekiyor benim sınırdaydı öbür oğlumda ben diyetle atlattım her yemekten sonra şekerini ölç tokluk şekerinin kaçtı hatırlamıyorum ama ya 120 ya 140 üstü olmaması gerekiyor onu doktora sor en iyisi. bebeğin gelişimine zararlı bebek aşırı kilo alabiliyor ve suyu çok olabiliyor benim oğlum 36 haftalık doğdu 3 kiloydu 40. Haftada doğsa 4 üstü olacağını söyledi doktor sezeryande bile kafası zor çıktı karnımdan.ama için rahat olsun şekerle bebeğin hareketlerinin pek alakası yok sen belki çok yoruldun hareketliydin bebeğin dinlenmeyi seçmiştir. Ben şuan 19+ lardayım oğlum ben hareketliyken hareket etmiyor ben ne zaman dinleniyorum o zaman kuduruyor😅 bu arada ben 58 le hamile kalıp 63 le doğuma gitmiştim

X