Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    111
Düzeltme: Burda da detaylı ultrason standart ikinci 3 aylik donem icin yapılıyor. Ne neyin karşılığı karıştırdım. Detaylıda birseyler görülürse Feindiognastik (bu Perinatoloji oluyor) için sevk yazılıyor.

Ama isteyen kendi gidebiliyor?

TR de bu nasıl?
Doktorunuz yonlendirmese de Perinatolog a görünecek misiniz?
Merhaba, prosedür devlet hastaneleri için nasıl işliyor bilmiyorum ben muayenehanesi olan bir doktora gidiyorum. Son ultrason incelemesinde beni detaylı ultrason yaptırmam için bir radyologa yönlendirdi. Sadece riskli bir durum gördüğü gebeleri detaylı ultrason için perinatologa gönderdiğini söyledi.Ben de ismini verdiği radyoloji doktoruna randevu aldım haftaya kontrolüm var. Sanırım detaylı ultrason raporuna göre perinatolojiye yönlendiriyorlar.

Çok teşekkür ederim canım benim İnşaAllah geçsinn.. Çok kötüyüm yürüyemiyorum 2 gündür, oturup kalkamıyorum resmen eşimden güç alıyorum çok şiddetli bir ağrım var, sorduğumda normal diyorlar hamileliktw bende napacağımı şaşırıdım
Ya bu kas iskelet sistemimiz hassas oluyor sanırım hamilelikte benim de hiç başıma gelmeyen bişey oldu kaburga kaslarım zorlanmış kaç haftadır kas ağrısı yaşadım.. zorlayacak hiçbi şey de yapmıyorum bu arafa paso yatıyom ona rağmen😂

Kızlar aranızda yüzmeye giden ya da düşünen var mı? Doktorum denizde yüzebilirsin, eğer temiz olduğundan eminsen havuza çocuk yoksa girebilirsin dedi. Ben tam bir su bağımlısıyım bütün sene yazı bekledim 🥲 Ama göz göre göre bebeği de riske atmak istemiyorum. Çok şükür her şey yolunda gidiyor ama bebeğim hep aşağıda. Resmen kasık seviyesinde duruyor sertliği vurmaları hep orda. Ne yapayım bilemedim sıcaktan da kurudum. Siz ne düşünüyorsunuz?
Denizde de havuDa da yüzdüm ben

Karnında pıt diye ufak baloncuk patlamış gibi oluyor. 18. Haftada başlamıştım hissetmeye ben ilk iki cocugumda. Bunda su an 16 haftalıgım sanki dün ve bugün 1-2 kere hisseder gibi oldum ama emin diilim bagırsak hareketimi bebek mi.
Evet bazen bende de oluyor ama hareket mi ediyor yoksa bağırsak hareketi mi bilemiyorum heralde bı kaç haftaya hareketleri hissederiz o zaman anlariz

Bende 5 kilo aldım 19+3 ün bu hafta net hissetmeye başladım sürekli makarna çekiyor Canm yiyorum göbeğim çıktı vücudum aynı sadece göbek var 2. Gebeliğim ilkinde de göbeğim tek vardu

Bebek sağdaydı yani sağım hep şişikti 4 ay boyunca şimdi baktım sol şişmiş hafif de ağrı var yer değiştirebiliyolar mı o kadar doktora gitmem gerekir mi

Ayyy ben yazmıştım buraya ger kontrolde değişiyor
13 de kız
14 erkek
16 kız18 erkek
4 temmuzda tedaylıya gireceğim netleşir herhalde senin belli mi
Bizim belli oldu kız dedi doktorum,
Şüpheli konuşmadı hani yüzde vermedi,
İyi gördügünü söyledi,
Ama etrafımda yok bana kız dediler erkek çıktı sonradan diyenler oldugu için,
Bi sonraki muaynede kesin emin olurum 😂

Bizim belli oldu kız dedi doktorum,
Şüpheli konuşmadı hani yüzde vermedi,
İyi gördügünü söyledi,
Ama etrafımda yok bana kız dediler erkek çıktı sonradan diyenler oldugu için,
Bi sonraki muaynede kesin emin olurum 😂
Valla Canm benim 4 yaşında bi kızım var 11+2 de doktorum kız demişti sonra ne sorguladım ne bir şey detaylıyı farklı yerde yapmıştım o da kız demişti zaten
Ama bu hamileliğimde aynı doktor bir kız bir erkek dediği için güvenemedim birde çok yoğun bir doktordu randevu saatinde bile 1 saat bekliyordum diye en son 18. Haftada doktor değişikliği yapıp farklı doktora gittik futbolcu olacak bu vs dedi bizde kız olduğu için biraz zor dedik güldük 😂 o da yok erkek dedi foto gösterdi falan anlamadık yani başkalarından duyunca yalan. Söylüyor diyordum ama başıma geldi vallahi 5. Ayda cinsiyet belli değil

Valla Canm benim 4 yaşında bi kızım var 11+2 de doktorum kız demişti sonra ne sorguladım ne bir şey detaylıyı farklı yerde yapmıştım o da kız demişti zaten
Ama bu hamileliğimde aynı doktor bir kız bir erkek dediği için güvenemedim birde çok yoğun bir doktordu randevu saatinde bile 1 saat bekliyordum diye en son 18. Haftada doktor değişikliği yapıp farklı doktora gittik futbolcu olacak bu vs dedi bizde kız olduğu için biraz zor dedik güldük 😂 o da yok erkek dedi foto gösterdi falan anlamadık yani başkalarından duyunca yalan. Söylüyor diyordum ama başıma geldi vallahi 5. Ayda cinsiyet belli değil
Allah gönlünüze göre versin inşallah,
Benim daha bu ilk çocuk kızda erkekte hayırlısı inşallah
Ama hani birşey almak istersen emin olmadıgın için alamıyorsun 😄
Benimde 2 hafta sonra tekrar randevum var bidaha sorucam bakalım 😄
Genelde kızlar geç gösterir derler ya merak ettim sizinki ne çıkıcak sonunda 😂

Allah gönlünüze göre versin inşallah,
Benim daha bu ilk çocuk kızda erkekte hayırlısı inşallah
Ama hani birşey almak istersen emin olmadıgın için alamıyorsun 😄
Benimde 2 hafta sonra tekrar randevum var bidaha sorucam bakalım 😄
Genelde kızlar geç gösterir derler ya merak ettim sizinki ne çıkıcak sonunda 😂
Valla bende de fark etmez ama ben biraz yoğun çalışıyorum o yüzden gönlümden erkek geçiyor 1 kız 1 erkek evladı şeklinde tabi öncelik sağlıklı olması bizim ki gösteriyor da doktor bir kız bir erkek diyor artık 4 temmuzd a netleşir diye düşünüyorum detaylı da
Ayrıca kaç yaşındasın bilmiyorum amaşk kız olunca anneye arkadaş gibi benim ki tam prenses kanka gibi takılıyoruz şimdiden 😂 ilk çocuğu kız olanlar çok şanslı 🍀

X