Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
lekelenmlerle ilgili olarak şunu eklemek istedim.

benim doktorum lekelenmeler her anlama gelebilir ama hiçbir anlamı olmayabilir de demişti. her türlü kanamayı yaşayıp sağlıklı doğum yapanlar da var. hiç kanaması olmayıp bebeğini kaybedenler de. zaten bazen lekelenme/kanama nedenini doktorlar da açıklayamıyor. çok subjektif bir konu. aynı şey gebelik belirtileri için de geçerli. herkesin biyolojisi farklı, beslenme tarzı, yaşam stili, genetiği farklı. bu nedenle doktorlar bile genelleme yapmıyor bu konularda.

kanama varsa sadece önlem amaçlı progestan ve takip önemli. taze kırmızı ve parçalı geliyorsa tehlikeli oluyor demişti doktorum.

benim de 5. hafta da oldu sonra bir daha da olmadı. sabırlı olalım, pozitif düşünelim. kasımda akrep burçları dünyaya merhaba diyecek :)

Sen bu bayram önümüzdeki 10 gün kendini yorma Mervem dinlen bol bol dinlen herşey iyi olacak. Riske atma 1 kilo bile kaldırma şu 10 gün gerekirse hiçbirşey yapma
Tamam canım zaten öyle yapıyorum annem diyor su içmeye bile kalkma yanına koy bakalım ne olacak Allah yüzümüze baksın

İnşallah canım benim

kürtaj sonrası kolaylıkla hamile kalınır mı? şuan bunu araştırıyorum.

benim doktor bir regl mutlaka bekle sonra denemeye başlayabilirsiniz demişti. kürtajdan sonra ilk reglimi oldum izleyen yumurtlama döneminde de hamile kaldım. duyduğum gördüğüm de genelde bu şekilde.
umarım yeniden güzel haberler alırsınız.

Minnoş akrepler gelsin sağlıklaaaaa nazlı minnoşlar

Kasıklarda ağrı olması beni açıkcası sevindiriyor ya tabi ciddi boyutta olmadıkça. İçeride bazı çalışmalar olduğunu gösteriyor yani
Sabah uyandığımda o ağrı yoksa ben bebeğimle konuşuyorum o kadar iyi geliyor ki sonra hafif hafif geliyor o ağrı doktoruma sordum yerleşme ağrısı şiddetli olmadığı sürece sıkıntı yok demişti ve sürekli bebek içeri yerleşmeye çalışacak rahim büyüyecek organlar sıkışacak kramp girecek demişti

Daha önce bebeğinde hidrops olan ya da etrafında bilen duyan mı? Bebeğin anne karnında etrafında ödem/ sıvı birikmesi diye geçiyor. Tekrarlama ihtimali var mı? Ya da bu durum hakkında bilgisi olan var mı yazarsanız sevinirim

Canım bir video izlemiştim YouTube da Gamze kaya kahraman diye birisi 12 haftalık bebeğini buna benzer sebepten kaybetmiş. İstersen izle. Çok bi bilgim yok benim de

Aynen bazen bende 2-3 gün olmuyor bi tedirgin olmuyor değilim

Öyle düşünmeyin bence şimdi şöyle ilişkiden dört gün sonra yumurtladınız o zaman döllenme oldu diyelim, bu sizin planladığınız tarihten 4 gün ileriye atar döllenme tarihini, illaki ilişki yaşadığınız gün olacak diye bir kaide yok çünkü. Tutunma evresine gelirsek, tutunmada 6-12 günler içinde gerçekleşiyor. Benimki 6. Gün yerini buldu hemen tutundu hcg salgılamaya başladı diyelim sizinkide 12. Gün uygun yer buldu ve tutundu, sonrasında hcg salgılamaya başlar. 6 günde o aradan koysa arada 10 günlük fark bile çıkabiliyor bilinen yumurtlama için. Çünkü bebek beslenebileceği yeri arıyor önce tutunmak için en iyi yeri seçtikten sonra tutunma gerçekleşiyor. Birde pozitif hamilelik geçiren annelerin bebeklerinin yaşama tutunma için daha güçlü oldukları ortaya çıkmış araştırmalarda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…