Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Ben özelde yaptım daha önce hiç bilmediğim bi doktor girdi doğumuma bir anda başladı acilden geldim diye bu sefer devlette yapıcam nasıl olacak bakalım

12 haftalık raporu yazdılar demişsin ya kuzu onu da öyle maaş gibi 3 e bölmüyorlar mı ? Ben sanki öyle bişi duymuştum.birde çay kahve doğum başlatıyor muymuş ya ? Daha 32 ye bi hafta var bizim diye biliyorum bana da haftaya yazacak

Yaa öyle mi bizde her türlü geliriz ulaşırlar bize dedi doktorum
Hatta benden ekstra para istediler kendi doktorumu getirmeleri için o da olmadı gerçi benim doktorum ne olursa olsun gelmiyormuş mesai dışı 1 saat için 1 gün yatış parası istediler hatta bizden saçmalık üstüne saçmalık yaşandı ya oğlumu delmişlerdi hep düzgün kan bile alamamışlardı istanbuldaki kimseye medilife önermem

Sizinkinde ciddi sıkıntılar olmuş canım neyseki geride kalmış inş bunda çok. Güzel bir doğum olur

Ay deme medilife a gidiyorum bende beylikdüzüne orda mıydın? Komşum yeni doğum yaptı orda çok memnundu doktor ve ebelerinden bende o yüzden tercih ettim

Ay deme medilife a gidiyorum bende beylikdüzüne orda mıydın? Komşum yeni doğum yaptı orda çok memnundu doktor ve ebelerinden bende o yüzden tercih ettim
Evet beylikdüzüne gitmiştim doğuma. Kontroller iyi hoştu ama doktor rasgele geliyor acilden plansız gelirsen... Doktorun yapsın istiyorsan da onun mesai saatlerinde orda olmanı bekliyorlar. Her doktorun farklı olayı var çok düzensiz o konuda. Bana haber vermeden suni sancı verdiler mesela ben besin falan sanmıştım çok sonra söylediler suni sancı diye ben istemiyordum beklicektim açılmamı ama işleri hızlı görülsün diye habersiz sancı taktılar. Doğumuma giren hemşire çok kabaydı bana kızıp duruyordu. Doktor rasgele denk geldi evet ama en azından iyi biriydi ama dikişimi çok güzel yaptıkları söylenemez.. çocuğumu 2 saat odaya getirmediler yanlış kan alıp bir daha almışlar vs. Ben sezeryan oldum dikildim narkozdan uyandım oğlum hala yoktu mesela. Eşime doğru düzgün haber bile vermemişlerdi.

Yaa çok üzüldüm geçmiş olsun güzel bir tecrübe olmamış gerçekten. Doktorla henüz konuşmadık doğumu . 2 hafta sonra randevum o zaman konuşucam bakalım ne diyecek. Bir önce ki doğumumda suyum gelip kasılmam iyi düzeyde olmadığı için suni vermişlerdi banada ama mecburdu benim biraz. Bide normal bekliyorum az çok bir tecrübe edindiğim için ebe daha önemli geliyor şahsen doktordansa. Özel muayenehanede gidiyodum doktorumun tek anlaşması acıbademle kaldı bende oraya gitmek istemediğim bide yakın olduğu için tercih ettim orayı. Ahmet akgün doktorumun adı.

Canım bu ödeme şekli aldığın raporun toplam gününe göreymiş kuzenim öyle dedi öyle aldı o hatta ben yazdırmadım daha 32’de çalışabilir alcam doktor kansızlık için çay kahve içme aynı zamanda kahve kasılma yapar dedi

Doğumuma ali sunay bey girmişti kontrole de senem aras hanıma gitmiştim. Sancı hissetmiyordum ama sancım fulldeydi ben beklemek istiyordum normslde 2 cm le 3 gün bekleyen insanlar var normsl olsun çok istemiştim. Suni sancı 6 saat kaldı hala açılma ilerlemedi oğlum da karnımda streslendi kalbi yavaşladı zorunlu sezeryanla aldılar

selam kızlar bugün kontrolüm vardı 32 hafta ilk nst mi oldum heyecanlandım yaa geliyorr bebeğimm ayy az kaldı sonlara doğru daha da heyecanlanıyorum ben . bugün raporumuda yazdı doktor bebişimde iyidi çok şükür kafa aşağıda sırtı dönük yatıyordu 41 cm 1800 gr dedi iyi sanırım daha küçücükler yaa minnoşlar

aynı bizim bebişler .kilosu az mı diye düşünüyordum sen böyle yazınca rahatladım . Ay evettt az kaldı azzzzz nst Ler başladı

kızlar bu bebek kıyafetlerini hangi programda yıkadınız bende allergy plus & baby diye program var nerdeyse 2 saate yakın yıkıyor sizde 2 saat yıkadınız mı

tam 32 haftalık mı verdi raporu yoksa 31+5 falan mı tam olarak o hesap nasıl yapılıyor acaba bilen var mı?

Dün sağlık ocağında kan ve idrar verdim, lökasit 41 çıkmış. Yüksek görünüyor. Doktorun asistanına gönderdim illa yüzyüze görüşmek istiyormuş doktor hanım. çalışıyorum izin sıkıntı olabiliyor ayrıca cuma randevum var. 32. hafta çalışabilir kağıdı alıcam. o güne kadar gidemeyeceğimi ilettiğim halde bişey demedi.

zaten doğumu da bu doktor da yapmıcam gittiğim de çok ilgili 30 dk ultrason bakıyor tek tek söylüyor göstermeye calısıyor vs eyvallah ama bu gibi durumlarda kapıdan çıkar çıkmaz yabancı oluyor.

doğum için şükran akalına gidicem nasipse 1 kez muayene oldum doğum için de konuştuk sevdim epey doktoru. İnşallah güzel bi doğum olur Rabbim en kolayından nasip eder hepimize.

Canım sağlık ocakları idrarı beklettiği için lökosit yanlış çıkıyor bilgin olsun. Hastanede verme ihtimalin varsa istersen tekrar ver boşuna ilaç kullanmamış olursun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…