Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Bende hamilelik öncesinden beri bunu kullanıyorum 30. Haftaya kadar da kullanacağım . Aşırı da memnunum . Tek sıkıntı hap rengi sarı idrarda boyalı gibi sarı oluyor 😍😍
Bu evde var ya bi bakayım eve gidince canım ne kadar var. Bu markanın birkaç şeyini daha kullandım fanta gibiydi idrarım hahaha 😅😅

Merhaba 9 haftalık gebeliğim bebeğin etrafında sıvı birikmesi var. Kalp atışı, kese herseyi normaldi haftasıyla uyumluydu. Yarın sabah kürtaj olacağım ve gebelik sonlanacak. İlk kürtajım olacak daha önce yaptırmış olanlar bilgi verebilir mi? Nasıl olacak ağrılı mi? Ne kadar süre de toparlanacağım. Sabahtan beri ağlıyorum gözümde yaş kalmadı
kıyamam canım benim :KK43: ben temmuz ayında oldum maalesef. uyutmuşlardı vakumla çekiyorlar rahimden . Rahim ağzı açılsın diye fitil vermişlerdi bana. Kanamam bir haftaya yakın sürmüştü. Çok üzgünüm inşallah doğru zamanda sağlıklı haberler alırsın yavrum

Bu arada kızlar kötü bir hafta geçirdiğim için şimdi bir tık daha iyi olunca çenem düzeldi 😍😍😅 doktora çarşamba günü muayene olmadan sormuştum. Lazer epilasyon önermiyor bir faydası mı var dedi bebek için olmaz dedi doğumdan sonra gidersin diyor. Kirpik tırnak yaptırabilirsin saç boyatıyorsan ben önermiyorum dedi. Böyle kızlar. Düşünem falan varsa.

Kızlar hamilelik öncesinde de bunu kullanıyordum aşılama döneminde inofolic combi hp kullanmıştım. Bitince tekrar buna geçtim bu da bitti. Siz ne kullanıyorsunuz? En iyisi şu bence dediğiniz var mı doktor önerisiyle?
En iyisi imom omegaydi canim ozeldeki doktorum onu kullan dedi, sonra üniversitede profa gittim o da imom omega bitince you mom omegaya geçelim o daha iyi dedi, o da yeni çıkmış galiba. Bir de senin bebisin kalp atışının güçlenmesi için ekstra bişey yapılabilir mi acaba, ne bileyim bebisin kalp sağlığına iyi gelebilecek havuç suyu vs gibi?

Eklentiler

• IMG_20240405_140233.jpg
    IMG_20240405_140233.jpg
    50,5 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_20240405_140227.jpg
    IMG_20240405_140227.jpg
    56,7 KB · Görüntüleme: 23
Bu arada kızlar kötü bir hafta geçirdiğim için şimdi bir tık daha iyi olunca çenem düzeldi 😍😍😅 doktora çarşamba günü muayene olmadan sormuştum. Lazer epilasyon önermiyor bir faydası mı var dedi bebek için olmaz dedi doğumdan sonra gidersin diyor. Kirpik tırnak yaptırabilirsin saç boyatıyorsan ben önermiyorum dedi. Böyle kızlar. Düşünem falan varsa.
Lazeri çok merak ediyordum ben sağol yavrum :)

Merhaba 9 haftalık gebeliğim bebeğin etrafında sıvı birikmesi var. Kalp atışı, kese herseyi normaldi haftasıyla uyumluydu. Yarın sabah kürtaj olacağım ve gebelik sonlanacak. İlk kürtajım olacak daha önce yaptırmış olanlar bilgi verebilir mi? Nasıl olacak ağrılı mi? Ne kadar süre de toparlanacağım. Sabahtan beri ağlıyorum gözümde yaş kalmadı
Canım ilk kez böyle birşey duyuyorum, neyle alakalı olabilir hiç bir fikrim yok ama bi perinatoloji bölümüyle görüş istersen nacizane fikrim. Kürtaj iyi bir doktorda yapıldığı taktirde sonrasında çok ağrı sancı olmuyor adet gibi az bir kanaması oluyor sadece

Canım eczanede yok sanırım. Dr mfk var perinatoloji doktoru biliyor musun bilmiyorum o kendisi üretiyor
Bugün Instagram'da o doktorun kendi bebginin ultrason muayenesini yaparken videosunu gördüm, Dr değişik bir ses çıkarıyor anne karnındaki bebek korkarak ve surat ifadesini değiştirerek tepki veriyor, demek her şeyi duyuyor hissediyorlar ☺️

Bugün Instagram'da o doktorun kendi bebginin ultrason muayenesini yaparken videosunu gördüm, Dr değişik bir ses çıkarıyor anne karnındaki bebek korkarak ve surat ifadesini değiştirerek tepki veriyor, demek her şeyi duyuyor hissediyorlar ☺️
Evet eşi hamile, pırasa yemişti birisi ultrasondayken bebeğin yüz ifadesi buruşmuştu, anlık ileti var resmen 🥺🥰

A
Şimdi doktor kanama alanı görmedi ama sende kahve lekelenme var demi. Ee bebişin boyu haftasıyla da uyumlu kalp atışı da var. Kanama alanı yok. Mantıken herşey yolunda 10 dk sonra da nasıl düşüyor. Burada arkadaşımız biri cinsel ilişki sonrası kanama yaşadı benek sağlıklı. Bu tür kanamalara normal diyorlar önemli olan meşe ve etrafında kanama olmaması. Ha o olsada hemen düşecek demek değil . Ay Allahım ya doktorun durduk yere moralini bozmuş galiba
Aynen ki benim açık pembe geldi lekelenmem
Ama şükür ki kanama içerde değilmiş rahimde değilms yani
Progestan verdi doktorum

Aaaa canm bebek ve kese iyiyse sadece su için mi kürtaj dedi doktorun
Acaba baksa doktora da gitsen mi yaaa
Suyun dışardan çekilme ihtimali fln yokmu kii
Ayy üzüldüm çok 😞

En iyisi imom omegaydi canim ozeldeki doktorum onu kullan dedi, sonra üniversitede profa gittim o da imom omega bitince you mom omegaya geçelim o daha iyi dedi, o da yeni çıkmış galiba. Bir de senin bebisin kalp atışının güçlenmesi için ekstra bişey yapılabilir mi acaba, ne bileyim bebisin kalp sağlığına iyi gelebilecek havuç suyu vs gibi?
Bakayım canım söylediklerine yarın gideceğim eczaneye çok teşekkür ederim. Ya sorduk ne yapabiliriz diye biraz önce doktorumun asistanı aradı salı günü gel nöbetçiyim diye. Pazartesi de diğer doktorum görecek. Bana tek tavsiyesi bol bol dinlenme, stres yok. Kahve yok, birlikte olmak yok falan oldu. Havuç yesem iyi gelir bebişe ama doğru diyorsun muz avokado

Ahhh bilmem mi hamile kalamadığım zaman da bulmuştum o doktoru 😅

X