2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Kaç hafta olacaksınız haftaya cumaa 😍 bizim de karın bir tık geride ama doktorum hiç söylemedi bile ben ekranda görmesem haberim olmayacak. Plasenta eskimeye başladıysa hiçç gerek yok doğunca dolar göbüşler inşallah 😍🧿 en hayırlı şekilde kucağına al inşallahh canımm 🫶🏻
Sağol canım, haftaya cuma 38+3 olacağız. Bir iki haftalık gerilik çok muhim değil aslında canım, doktor baş çevresi ve femur uzunluğunu da değerlendirip karar veriyor. Büyük ihtimalle çok büyük bir küçüklük görmedi sizde 🧿 İnşallah doğsun da annesinin kucagında büyüsün minnoşlarımız 😍 Her gün girip bakıyorum ben de senin durumuna, doktor tarih vermiş ay sayılı gün kalmış oldu. Allah size de hayırlıca kavuşmayı nasip etsin canım benim 💕

Son 2 haftalarda böyle şaşırma oluyor doğurunca anlaşılıyor herşey birşeyde yok kilosu iyi haftaya kadar 3kg olursa tamamdır yeterli
İnşallah alır gelişim geriliği sınırda dedi doktorum 10 gündür kilosu aynı kalmış en son 35 haftada 2615 gramdı bugün 37de 2660 gram olmuş

• Beğen
Reactions: Jou
Canım ben de aynı durumdan iki üç haftadır kontrol ediliyorum. Doktor baş çevresi ve femuru değerlendirdiğinde haftasıyla uyumlu olduğunu söylüyor ama karın çevremiz geride. Nst, bebeğin suyu, tansiyon vs takip ediliyor. Biz de haftaya sezeryan planladık.
Seninle aynıyız sanırım benimde baş çevresi boyu vs hepsi haftasıyla uyumlu sadece karın çevresi 33+5 çıktı suan 37+0ım

Kızlar bugün kontrolde 37 hafta olarak gittim bebeğin karın çevresi 33+5te kalmış 2650 gram dedi haftaya seseryan dendi çok korkuyorum başına böyle bi şey gelen var mı bebeğime bir şey olur mu halbuki bu haftaya kadar her hafta düzenli kilo almıştı bebeğim
Biz 4 haftadır bununla uğraşıyoruz, özele kalsa çoktan almıştı geride diye. Ama biz perinatoloji ye gittik, perinatolog gerilik değil küçük sadece dedi. Böyle olunca kontroller sıklaştı sadece. Suyu kilo alımı kan akışı boyu vs vs bir sürü bunun parametresi var. İçini ferah tut bir perinatolog a görün derim.
Ozeldeki herseyimizi bıraktık şehir Hastanesi'ne gidiyoruz yarın gün alacağız artık, 38+0 im bugün

Biz 4 haftadır bununla uğraşıyoruz, özele kalsa çoktan almıştı geride diye. Ama biz perinatoloji ye gittik, perinatolog gerilik değil küçük sadece dedi. Böyle olunca kontroller sıklaştı sadece. Suyu kilo alımı kan akışı boyu vs vs bir sürü bunun parametresi var. İçini ferah tut bir perinatolog a görün derim.
Ozeldeki herseyimizi bıraktık şehir Hastanesi'ne gidiyoruz yarın gün alacağız artık, 38+0 im bugün
Ben de haftalık takipteydim, bu haftaya kadar diğer bulgularda sorun yoktu ama artık su da azalmaya başladı ve kan akışında da anlık kordon baskısı gördü doktor. Bu yüzden zaten normal daha zor ve sıkıntılı görünüyor diyerek sezeryanı konuştuk. B Birportrem doktorunun durumunu seninle konuşması, paylaşması, süreci nasıl yönettiğini yönetmeyi planladığını anlatması lazım. İkna olmadıysan başka doktora görün bence de

Perinatolog zaten haftaya 38.de alınmasını uygun gördü baktı olumsuz bir şey yok sadece karın çevresi geride dedi

Ben de haftalık takipteydim, bu haftaya kadar diğer bulgularda sorun yoktu ama artık su da azalmaya başladı ve kan akışında da anlık kordon baskısı gördü doktor. Bu yüzden zaten normal daha zor ve sıkıntılı görünüyor diyerek sezeryanı konuştuk. B Birportrem doktorunun durumunu seninle konuşması, paylaşması, süreci nasıl yönettiğini yönetmeyi planladığını anlatması lazım. İkna olmadıysan başka doktora görün bence de
Şimdi kan verdim sabah öğleden sonra gel dedi kan sonuçlarına da bakacaklar üc günde bir kontrole nstye gel dediler bebek de suanda ters dönmedi eğer dönmezse sezeryanla dönerse suni sancı ile doğurturuz dedi bebek gayet iyi nabzı iyi dediler başka demeleri gereken bir şey var mı

Maşallah Rabbim bizleri de bir avazda kurtarsın inşallah. Doğum hakkında biraz ayrıntılı bilgi verirseniz mutlu oluruz
Kısaca şöyle anlatayım. Korkutmak gibi olmasın çok zordu sancı olayı bide suni sancı yedim 2 serum. 1 gün sonra doğum yaptım sancıları fazlasıyla çektim. Ama doğurmam 10 dkkayı bile almadı. Ama doğurduğum an bebeğin kafasını omuzlarını hissettim sonrası kaydı gitti. Normal doğum yaptım bu arada. Tabi bu herkeste bir olmuyor sadece bebeğinize odaklanıyorsunuz en çok korktuğunuz şeyin bile bir an önce yapılıp bebeğinize kavuşmak istiyosunuz.

Şimdi kan verdim sabah öğleden sonra gel dedi kan sonuçlarına da bakacaklar üc günde bir kontrole nstye gel dediler bebek de suanda ters dönmedi eğer dönmezse sezeryanla dönerse suni sancı ile doğurturuz dedi bebek gayet iyi nabzı iyi dediler başka demeleri gereken bir şey var mı
Yok canım, korkma Allahın izniyle herşey yolunda görünüyor 🧿 Allah hayırla kavuşmayı nasip etsin inşallah 💕

Sağol canım, haftaya cuma 38+3 olacağız. Bir iki haftalık gerilik çok muhim değil aslında canım, doktor baş çevresi ve femur uzunluğunu da değerlendirip karar veriyor. Büyük ihtimalle çok büyük bir küçüklük görmedi sizde 🧿 İnşallah doğsun da annesinin kucagında büyüsün minnoşlarımız 😍 Her gün girip bakıyorum ben de senin durumuna, doktor tarih vermiş ay sayılı gün kalmış oldu. Allah size de hayırlıca kavuşmayı nasip etsin canım benim 💕
Amiinn inşallah valla bir yandan sabırsızlık bir yandan bir evham, hamileliğin her evresi başkaydı ama ama bu son günler de fena değilmişş 😬💕 amin canımm hepimizeee 😍🫶🏻

39 haftada kac kg şuan
40 ı buldun vallahaa acemiii😀😀😀
Pek nazlı kızz yaaa içerde rahatt ediyor demekki😀😀 hadi bakalımm 9 haziranı iple çekiyoruzz 🤣
Ölçmedi bu seferr geçen cuma 3400dü en son bildiğim 😍 karnımı üç oda bir salon yaptı rahat eder tabi ben yuvarlanıyorum burda hanımefendi hiç oralı değill 😂😂

Valla anlamadım ki ben 9/10 kilo aldım, dikkatte ettim ama genelde iştahım pek yoktu. Ama şu son iki üç gün beni bitirdi. Doğum öncesi vücut istemiyor mu yoksa mide mi yoruldu. 😂 Bilmiyorum
Oha süper ben 20ye zorluyorum 😂 sadece mide değil bütün iç organlar dış organlar her şeyimiz yoruldu bence 😬😬

X