2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Kızlar afedersiniz ama ishal olan var mı? Doğum yaklaşınca ishal olunuyormuş dşye okudum ama doğruluğu var mı acaba bir de ishal olunca bebeğin gelişimi yavaşlıyor diyenler olmuş
Bende ishal oldum dunden beri canim. Bugunde ilk defa migdem bulandi yaklasik yarim saat surdu gecti. İlki sezeryendi simdide 4unde dogum nasipse. İnsallah oncesinde gelmez🙃

Alttan muayenede doğumu başlatmak için doktor bir yeri siyırıyormus sanırım . Arkadaşıma da yapmışlardı. Ertesi gün nişanı gelmişti. O sebeple alttan muayenelerinizi biraz geç yaptırın demişti ebe.
Bu kesinlikle Türkiye’de olan bir şey galiba. Her kontrolde alttan elle, ultrasonla muayene ediyor doktorum. Ne nişan var ne başka bir şey. Doğumu başlatıyor olsaydı bunu en çok ben isterdim sanırım 39+6’yım bugün… 😂😂 ama o kadar çok duydum ki bunu kesinn özel bir şey yapıyor Türkiye’deki doktorlar

Bu kesinlikle Türkiye’de olan bir şey galiba. Her kontrolde alttan elle, ultrasonla muayene ediyor doktorum. Ne nişan var ne başka bir şey. Doğumu başlatıyor olsaydı bunu en çok ben isterdim sanırım 39+6’yım bugün… 😂😂 ama o kadar çok duydum ki bunu kesinn özel bir şey yapıyor Türkiye’deki doktorlar
Sıyırma yöntemi dıyolar rahım ağzını sıyırıyormuş. Bende yaşamadım ama başka yerlerden okudum. Doğum belirtisi olarak ishal ve kusma oluyormuş birde. Bebek kanala girmeye başlayınca oluyor galiba o iş. Burd abşr kaç kişinin başlamış bir 10 gün içinde doğu hamişşer doğurur bence🌺🌺

Bu arada herkese günaydınn güzel bayanlar🥰🌺

Sıyırma yöntemi dıyolar rahım ağzını sıyırıyormuş. Bende yaşamadım ama başka yerlerden okudum. Doğum belirtisi olarak ishal ve kusma oluyormuş birde. Bebek kanala girmeye başlayınca oluyor galiba o iş. Burd abşr kaç kişinin başlamış bir 10 gün içinde doğu hamişşer doğurur bence🌺🌺

Bu arada herkese günaydınn güzel bayanlar🥰🌺
Heeee, o zaman mantıklı. Ama neden sormadan etmeden erken mi diye bakmadan yapıyorlar ki…
O sırada kabız olan ben…

Günaydınlaarrr 🌸🌸🌸

Bu arada ben iki üç gündür yemek yiyemez oldum, iştahım asla yok ama karnım da acikiyor. Ne yesem diye düşünmekten midem bulanır oldu. Yemek yapmak yemek düşünmek istemiyorum. Sizde de var mı bu durum. Bulantı vs değil ama sanki tiksindim yemek yemekten
Ben de aynı senin gibiyim. Dün sabah artık sırf kahvaltı hazırlamamak için meyveyle kuruyemişle geçiştirdim, ne yiyeceğimi düşünürken bile midem bulanıyordu, akşama kadar az az yedim sonra bebeğin her zamanki kadar hareketli olmadığını farkettim beni sardı bir telaş… akşam yemeğini güzel yedikten sonra düzeldi çok şükür de artık bulana bulana yemeye çalışacağım ☹️

Artık mideşere bebişleeden yer kalmadı bende hiç hazmedemiyorum ya. Sabahları yiyirum ev işi yapınca eritiyorum çok darlanmıyorum. Akşam yemek yediğimde işkence midem hazmetmiyor nefez bile alamıyorum

Gerçekten çok zor geçiyo bu son haftalar nezle olmuşum gece başım çatlıycaktı bi parol flan içtim genzim acı acı 🙄😒 hiç olmadı bu son zamanlarda enerji toplayacağıma dahada vücut yorgun 😔 bi an önce toparlanmam lazım bebeğime güç kuvvet toplamam lazım 😣

Artık mideşere bebişleeden yer kalmadı bende hiç hazmedemiyorum ya. Sabahları yiyirum ev işi yapınca eritiyorum çok darlanmıyorum. Akşam yemek yediğimde işkence midem hazmetmiyor nefez bile alamıyorum
Ben gece on yer değiştiriyorum uyumak için ama asla fayda etmiyor.yemegi az ve erken yiyorum ona rağmen mide yanması sırt ağrısı beni uyutmuyor

Normal pozisyondaysa devam kuzumm

3 4 gun surerse anlarsın nekadardır var ishal
3 gün oldu bugüm ama öyle mideyi bozmuş gibi felaket bi durumda değil.
Bende ishal oldum dunden beri canim. Bugunde ilk defa migdem bulandi yaklasik yarim saat surdu gecti. İlki sezeryendi simdide 4unde dogum nasipse. İnsallah oncesinde gelmez🙃
Midem de 3-4 gündğr bulanıyor iştahım da azaldı allahım sona yaklaşmanın işaretleri galiba bunlwr 😅 benim de 06.06 doğum nasipse

• Beğen
Reactions: Jou
Ben de aynı senin gibiyim. Dün sabah artık sırf kahvaltı hazırlamamak için meyveyle kuruyemişle geçiştirdim, ne yiyeceğimi düşünürken bile midem bulanıyordu, akşama kadar az az yedim sonra bebeğin her zamanki kadar hareketli olmadığını farkettim beni sardı bir telaş… akşam yemeğini güzel yedikten sonra düzeldi çok şükür de artık bulana bulana yemeye çalışacağım ☹️
Al benden de o kadar. Hem karnım aç hem şunu mu yesem acaba derken bile midem bulanıyor. Hiç iştahım yok. 38 bitti benim de. Allahim sagsalim bi kavussaysik

Kizlar napiyosunuz🙄 her gun sabah ogle aksam gece ve sabaha karsi olmak uzere 5 posta agri cekiyorum ama hala gelen giden yok🥵🥵 artik bana da bi salmislik geldi sanirim gununden once gelmeyecek ama bu agrilari cekmek her gun ama her gun cok zormus… son 6 hafta ne kadarrr yavas geciyormus😭

Hareket azalması ya da sessizliği insanı mahvediyor gerçekten haklısın, ama yok bende harekette var midem asla bişey istemiyor yedigim anda sanki kazan başlıyor kaynamaya nasıl bir mekanizma olduysa artık. Son günler iyice gecistirir oldum

Kizlar napiyosunuz🙄 her gun sabah ogle aksam gece ve sabaha karsi olmak uzere 5 posta agri cekiyorum ama hala gelen giden yok🥵🥵 artik bana da bi salmislik geldi sanirim gununden once gelmeyecek ama bu agrilari cekmek her gun ama her gun cok zormus… son 6 hafta ne kadarrr yavas geciyormus😭
Benimde bitek dikislerik ağrıyo yürürken otururken dinleniyorum sen yatarken bi bacaginı yastığ akoyuyomusun belinide yorganla doldur

X