2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Kizlar birazcik ozel bir mevzuu kocalarla eski fikfike geri donebildiniz mi ben bir kere denedim cok canim yandi devam edemedim bu hep boyle mi olacak ne zaman duzelecek
CAnım düzelene kadarr yap açilsin birakma yapmasan açılmaz yani benimde ilkine oyleydi şuankine ilkinden biraz daha az acıyordu

ilki dedigin ilk bebeden sonra mi ici kesiliyormus gibi oluyor…
Evett ilk bebede daha kötüydüm simdi ondan daha iyi tabi de genede canım acidı afedersin gerdek gibi yaşadım
Ama normal yanii içlerinde dikiş atıyolarr sen kocanla birlikte olunca bırakma açılana kadar yoksa başka türlü gitmez

Kızlar bebeğin burnunu açmak için serum kullanmak yerine anne sütü sıkıp aspiratör ile çekmek mantıklı mı? Eskiler hep süt fışkırtırmış

Kızlar bebeğin burnunu açmak için serum kullanmak yerine anne sütü sıkıp aspiratör ile çekmek mantıklı mı? Eskiler hep süt fışkırtırmış
HIç duymadım oyle olsa çıkardı ortaya nasıl açilsın onla tamam anne sütü her derde deva da bukadarda değil hoş

Kizlar birazcik ozel bir mevzuu kocalarla eski fikfike geri donebildiniz mi ben bir kere denedim cok canim yandi devam edemedim bu hep boyle mi olacak ne zaman duzelecek
Bizim geçen oldu ilk defâ. Canım yandı tabi o yüzden hemen bitir dedim. Zamanla hepimizin acıları geçer inşallah

Kızlar benim bebitoyu biliyorsunuz artık baştan anlatmayayım tam 2 ay önce hastaneden çıktı çıkarken 2650idi bugün 4küsür çıktı. 2 ayda 1350 gram ve 8cm uzamış. Sağlık ocağındaki hemşire yavaş gidiyor dedi yine. Haftaya doktora götüreceğim ama sizden de yorum almak istedim. Kızım çok hareketli bi bebek asla eli kolu bacağı durmuyor uykuya geçerken bile ellerini zor tutuyorum. Ama böyle dediklerinde de üzülüyorum prematüre olduğu için hiç yakalayamayacak yaşıtlarını diye endişeleniyorum. Şu an 4,5 aylık düzeltilmiş 1,5 aylık olarak düşünün 10 gün sonra 2 aylık olacak yani aslında

Sıkma canini. İnan bana her bebek farkli. Benim kuzenim 36. Haftada dogum yapti. Bizimkinden 4 ay buyuk ama su an boylari ve kilolari ayni. Dusun 6 aylik o bebek su an 2 aylik bebekle ayni boyda ve kiloda ama gayet saglikli. Bence gelisimi gayet iyi. Bu hemsire herhalde normal zamaninda dogan bir bebek olarak dusunuyor ve oyle buyumesini bekliyor bebisinden. Uzulme, yasitlarini gececek bile

Benim 2 ay olmak üzere geçen hafta bitti lohusam.suan hiç o kafada değilim ilk zamanlar acı oluyo özellikle normal doğum yapanlar bazen 6 aya kadar bile ağrı cekebiliyomus

Eşimin yeğeni de prematureydi ama acayip küçüktü.ilk zamanlar zayıfti yaşıtlarına göre bir yaşından sonra normal kilosuna geldi.suan gayet yaşıtlarıyla aynı boy ve kiloda.stres yapma zamanla buyeyecek kuzun

Sağlıkocağa bakma kuzum her bebek farklı bi durum benim kızımda yavaş kilo alirdı anne sutünden kaynaklıda yavaş alabiliyolar mesela yaşına gelip benim kızımda olması gereken kiloda biraz 1kilodan azdı mesela 1 yasında 11 kilo olması gerekirken 10 kiloydu cok yavaş alırdı kilo şimdi 2 yaşa geldi halen daha 12 şuan zor getirdim yani

Kızlar piyanolu oyun halısına yatırmaya başladım ben kızımı çok güzel gaz çıkartıyor kendi kendine gaz problemi olanlara tavsiye ederim

Onu çok yaptık aybüke artık kanmıyor
Yaa mama desteği yapıyor musun ben bazen mama verdiğim için tok olduğunda memeyi almıyor bağırıyor o zaman uykusu olduğunu anlıyorum kucağıma alıp emziği veriyorum sanki emiyormuş gibi göğsüme bastırıyorum piş pişleyip uyutuyorum. Pek alakalı olmadı ama yine de faydası olur belki :)

Canım çoğunlukla mama alıyor.
Emzirdiğim zamanlarda oluyor dün bugün silikon uçla emzirmeye başladım tutuyor onu. Kandırma işlerinin hepsini yaptık daha kanmıyor onlara

Canım sen miydin hatırlamıyorum sanırım emmeyle ya da sütünle alakalı bir sorun yaşıyordun, ben de 2 hafta önce filan 1 ay kontrolüne gittiğimde bebeğim olması gerekenden çok az kilo aldı diye dr takviye süt artırıcı verdi ben çook faydasını gördüm bebeğim kısa sürede güzel kilo almış istersen sende dene içeceğin adı bontaa kutu içinde 20 shot var her gün 1 tane içiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…