2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Canım sen miydin hatırlamıyorum sanırım emmeyle ya da sütünle alakalı bir sorun yaşıyordun, ben de 2 hafta önce filan 1 ay kontrolüne gittiğimde bebeğim olması gerekenden çok az kilo aldı diye dr takviye süt artırıcı verdi ben çook faydasını gördüm bebeğim kısa sürede güzel kilo almış istersen sende dene içeceğin adı bontaa kutu içinde 20 shot var her gün 1 tane içiyorum
Bestlak içiyorum ama nedense bu hafta çok az sütüm ya 😕 alayım o dediğini artırdı mı gerçekten ?

Kızlar bebeğin burnunu açmak için serum kullanmak yerine anne sütü sıkıp aspiratör ile çekmek mantıklı mı? Eskiler hep süt fışkırtırmış
Sute fln gerek yok bence. Ben bunu kullaniyorum basinci bebeklere uygun sabahlari 1er fis sıkıp otribebe ile cekiyorum

Eklentiler

• IMG_8632.png
    IMG_8632.png
    306,7 KB · Görüntüleme: 23
  • Beğen
Reactions: Jou
Kizlar birazcik ozel bir mevzuu🥲 kocalarla eski fikfike geri donebildiniz mi🥲🥲 ben bir kere denedim cok canim yandi devam edemedim😭 bu hep boyle mi olacak ne zaman duzelecek😭😭🥺
ayy geçen bi denedik çok acıdı, biraz zorladık açıkçası tahriş oldu bıraktık. 2 damla kan gelmiş tahriş olan yerden sanırım, ne ilginç
Bi daha cesaretim yok

Kızlar benim bebitoyu biliyorsunuz artık baştan anlatmayayım😂 tam 2 ay önce hastaneden çıktı çıkarken 2650idi bugün 4küsür çıktı. 2 ayda 1350 gram ve 8cm uzamış. Sağlık ocağındaki hemşire yavaş gidiyor dedi yine. Haftaya doktora götüreceğim ama sizden de yorum almak istedim. Kızım çok hareketli bi bebek asla eli kolu bacağı durmuyor uykuya geçerken bile ellerini zor tutuyorum. Ama böyle dediklerinde de üzülüyorum prematüre olduğu için hiç yakalayamayacak yaşıtlarını diye endişeleniyorum. Şu an 4,5 aylık düzeltilmiş 1,5 aylık olarak düşünün 10 gün sonra 2 aylık olacak yani aslında
Zamanla yakalar canım prematüre bebekler 2-3 yaşlarında yaşıtlarını yakalıyorlar ve geçiyorlar hatta.
Benim kide az aldı diye doktora götürdüm bugün, alerji prof. Una, 2 ayda 1500 gr ancak aldı ,37 haftalık doğduğu halde. Doktor her bebek aynı slcak diye bi şart yok normal, alerjik de değil drdi

Kizlar birazcik ozel bir mevzuu🥲 kocalarla eski fikfike geri donebildiniz mi🥲🥲 ben bir kere denedim cok canim yandi devam edemedim😭 bu hep boyle mi olacak ne zaman duzelecek😭😭🥺
Canım biz sezaryen sonrası 4. Haftada başladık kanamam tamamen bitmişti eskisi gibiydi bi sıkıntım olmadı benim umarım atlatırsın önemli mevzu 🙈

• Komik
Reactions: Jou
Zamanla yakalar canım prematüre bebekler 2-3 yaşlarında yaşıtlarını yakalıyorlar ve geçiyorlar hatta.
Benim kide az aldı diye doktora götürdüm bugün, alerji prof. Una, 2 ayda 1500 gr ancak aldı ,37 haftalık doğduğu halde. Doktor her bebek aynı slcak diye bi şart yok normal, alerjik de değil drdi
Tiçır benimki de 1350 aldı ya küçük bi de ama üstüme geliyor o sağlık ocağındakilere dalacam sonunda

X