2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Nasılsınız kızlar nasıl gidiyor ? Mesajları okudum ama genel bir hatır sorayım dedim. Moralim bozuk zaten az olan sütüm iki gündür birkaç damla geliyor. Bestlak artırdım sağımı artırdım bugün inşallah toparlar biraz 😕
Benimki süt var ama kızım çok icmiyo en fazla 5 dk içip bırakıyor.diger kızım çok düşkündu ikincisi hem çok az iciyo hemde öyle saatte bir versem almıyor.

Öyle hemen kafasına göre calpol verilmez genelde ateşi çıktığı zaman verilir iyi değiill savaşması lazımm
Evet haklısın DuruLinda DuruLinda o verem aşısı canlı aşı. O yüzden ateşi de bi miktar yükselebilir, vücudun savaşması lazım. 38in üstüne çıkarsa verilir ateş düşürücü. Geçmiş olsun 🙏 çok minikler, insan dayanamıyor 😔

• Amin
Reactions: Jou
Evet haklısın DuruLinda DuruLinda o verem aşısı canlı aşı. O yüzden ateşi de bi miktar yükselebilir, vücudun savaşması lazım. 38in üstüne çıkarsa verilir ateş düşürücü. Geçmiş olsun 🙏 çok minikler, insan dayanamıyor 😔
Evett tamam ağrıyor bizler acısina dayanamayız ama hep ağrımıyor o anki agrisı olup geçiyor calpol verirsek vücut savaşamaz 3iğne vuruluyo birbirleriyle savaşması lazım anlayışın için sağol kuzum🥰🥰 ebe asla 38 i geçmeden vermeyin diyordu bana savaşması gerek dedi iyi degil dedi bizlerde mecbur veremezdik çok şükür kızım hiç ates görmedi hiçbir iğnede bi iğnede görmüştü o neydi hatırlamıyorum

Biz 2. Ay aşımızı olduk kızlar çok huzursuz bugün
Aile hekimimiz bize bak gözlemle huzursuzsa calpol verebilirsin dedi sende ağlamasını savaşmasını bekleme ver içsin çocuk rahatlasın küçücük beden ne ile savaşacak zaten yeterince ağlıyorlar derdini anlatamadıkları için ağlatma canım.

Aile hekimimiz bize bak gözlemle huzursuzsa calpol verebilirsin dedi sende ağlamasını savaşmasını bekleme ver içsin çocuk rahatlasın küçücük beden ne ile savaşacak zaten yeterince ağlıyorlar derdini anlatamadıkları için ağlatma canım.
Aynen öyle aşı takvimine baktimda o asidan 3kez daha olacaklar yazik ya. Asi karsiti degilim ama kucucuk bedenlere bu kadar yuklenmek cok gibi geliyor. Hamileyken oldugumuz tetanoz asisini hatirlayin kolumuzu kaldiramiyorduk onlarinda cani yaniyordur.

Ellerini tutmuyordum, yanımda annenler var basen onlarla yıkıyorum laak diye döktükleri oluyor
Ellerini tutmanı tavsiye ediyorum bosta kaldıkları için daha çok korkuyorlar, suyu da mutlaka oksayarak dök düzelecektir. Bir de sürekli konus kafasını oksa

Aynen öyle aşı takvimine baktimda o asidan 3kez daha olacaklar yazik ya. Asi karsiti degilim ama kucucuk bedenlere bu kadar yuklenmek cok gibi geliyor. Hamileyken oldugumuz tetanoz asisini hatirlayin kolumuzu kaldiramiyorduk onlarinda cani yaniyordur.
Ya benim kız 2 hafta önce hepatit b aşısının ikinci dozunu oldu iğneyi batırır batırmaz nasıl ağladı bir tanede üç taneyi düşünemiyorum. Eşim durdu başında o tuttu felan 3 tanede içeri giremicem sanırım yazarken bile tuhaf oldum😓

Ya benim kız 2 hafta önce hepatit b aşısının ikinci dozunu oldu iğneyi batırır batırmaz nasıl ağladı bir tanede üç taneyi düşünemiyorum. Eşim durdu başında o tuttu felan 3 tanede içeri giremicem sanırım yazarken bile tuhaf oldum😓
Büyük oğlumun her asisinda onunla birlikte bende agliyordum 😢 persembe gunu olacagiz bizde 3lü asiyi allah kolaylik versin atessiz gecsinde gerisi önemli değil

Canım sürekli kontrol ettim ateşi çıkmadı gece çok güzel uyudu o yüzden vermedim inşallah bu şekilde atlatır tüm bebişler 🧿

• Amin
Reactions: Jou
X