2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Maşallah jouuu

Reactions: Jou
Kızlar ya ben bu besleme işinin içinden çıkamıyorum. Siz 3 saatte bir mi emziriyorsunuz veya mama veriyorsunuz? Benim kız saatte bir yarım saatte bir meme istiyor başlayınca 2 saat bi o meme bi öbür meme abartısız 2 saat emiyor arada uyuyor takılıyor öyle. Ama kilo alamıyor dedim ki her emmesinden sonra kaç ml emdiğine bakıp (sırf bunun için tartı aldık) 120 ml’ya tamamlayacak gibi mama vericem günde 6 kere falan 120 ml içmiş olacak. Sabah yaptım 40 dk uyudu sonra yine meme istedi nasıl olacak sütün birikmesine izin vermiyor ki ben iki beslenme arasını 2 saate bile çıkaramıyorum sizde nasıl??

Benimki uyaniksa yarım saatte bir iciyo ama en fazla 15 dakika memede kalıyor.ya uykuya daliyo yada kendisi birakiyo içmeyi.

Benimki uyaniksa yarım saatte bir iciyo ama en fazla 15 dakika memede kalıyor.ya uykuya daliyo yada kendisi birakiyo içmeyi.
Benimkide böyleydi meme15 dk felan emiyordu sonra uyuyordu şimdi hiç almak istemiyor zar zor emzik veriyoruz çıkarıp hemen mememi veriyorum felan kandırmaya çalışıyoruz yani ee kiloda almayınca sadece anne sütü ile mecbur mama takviyesi yaptım bende ama mamadan önce sürekli uyanıp ağlıyordu ya sürekli bende onla beraber ağlıyordum diyordum kızım yeter ya yeter neyin var senin diye onada az sitem ediyordum

Valla acemi benim kız emmeyi bıraktı diyebilirim ben kandırarak felan mememi tutturmaya çalışıyorum tutmazsa mama verip sonra sütümü sağıp öyle içiriyorum 3-4 saatte bir yapıyorum ben çünkü mamadan sonra 1-2 saat uyuyor ama anne sütü aldığında yarım saatte bir uyanıyordu.

Mama çocuklara uyku yapıyor iyice doyduklari için.saglikli olsunlar kilo falan çokta önemli değil bence.her bebek farklı mesela benimki ilk gün hastanede süt gelmediği için mama verdik asla durmadı.icip içip uyanıyordu

Benimki de genelde uyanikken hep memede. Dun birlikte ilk yalniz gunumuzdu aksam 6ya kadar uyumadi sadece kucak ve meme istedi kisir bir dongudeydik butun gun… bazen emme amaclari sut icmek olmuyor… atiyorum uykuya gecmek icin emmek istiyor ben cok bunalinca artik emzik tikiyorum agzina birikmese de sut az az da olsa devamli gelir bebek cektikce. Arttirmaya bak bol bol su ic, emzirme cayi ic, kuruyemis, kuru meyve ye, kahvaltini guzel et 40 dk, yarim saat normal sutum yok diye dusunme ona yetecek kadari birikmis olur zaten

Silikon uç kullanıyor muydun eğer kullanmıyorsan denesene en azından emer sütün eski haline gelir. Mamayı biz en başından beri veriyoruz yine de kilo alması düzene oturmadı bilmiyorum bebek 40ından sonra büyür kilo alır diyen de var. Kıyamam ya ağlamayın ikiniz de şimdi nasıl durumlar

Oyy maşaallahh sütün fena oluyo benim kızımdada oldu neyalan diyeyim kıyafetim su içinde kalıyordu sanki spor ettimde oldu gibi
Kız yok hiç bol değil sütüm sadece geceleri doluyo memelerim o da 3 saat uyudum diye. Şu tıkanıklık olayı bi geçseydi

Reactions: Jou
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…