2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Kızlar merhaba,
Daha önce göğsümde göğüs incisi dedikleri sivilce gibi beyazlık çıkmıştı, geçti çok şükür. Bu sefer de sivilce gibi değil göğüs ucumda sadece beyazlık oluştu. Sabahtan beri emzirdim sağdım geçmedi, farklı birşey mi acaba anlamadım da. Başına gelen var mı? Ne olduğunu ne yapmak gerektiğini biliyor musunuz?

Bir de benim kız anne sütü alıyor ama kakaları çoğunlukla yeşile döndü, önceden doktora sormuştum yeşil kaka normal demişti ama artık hep yeşil, emin olamadım sizde de öyle mi?
Bir yerde okumustum. Yesil kaka anne sutunun fazla geldigi durumlarda da gorulurmus. Yani fazlasini bebek sindiremedigi icin direkt vucuttan atarmis kaka yoluyla ve yesil olurmus bu yuzden. Sıkıntı yok yani Allah daha cok sut versin😬💕

Pamukçuk falan yok dimi bebeğin dilinde

Yeşil kaka ,bizde üşütünce oluyor, altını açık bıraktığımda vs
Klima falan çarpıyor olmasın
Yok canım pamukçuk yok. Klimayı sabitleyin dedi doktor bizde öyle yapıyoruz, aç kapa sıcak soğuk gibi durumlarda kalmıyor bebiş. Klima da yattığı yerin tam karşısında vs değil, direk vurmuyor yani

Benim bebito prematüre olduğu için erken demire başladık o yüzden sarı yeşil arası dönüyor genelde. Benim bildiğim kadarıyla bebeğine demir lazımsa sütün daha demirli olmuştur o da yeşil yapabilir kakayı. Onun dışında üşüyen bebeğin ağrısı olur anlarsın diye düşünüyorum
Sağol canım 🩷 hiç böyle olabileceğini düşünmemiştim

Bir yerde okumustum. Yesil kaka anne sutunun fazla geldigi durumlarda da gorulurmus. Yani fazlasini bebek sindiremedigi icin direkt vucuttan atarmis kaka yoluyla ve yesil olurmus bu yuzden. Sıkıntı yok yani Allah daha cok sut versin😬💕
Ay azı çoğu hepsi zor oluyor. Analık ne zormuş. Teşekkür ederim canım, hiç denk gelmemiştim böyle bir bilgiye bir nebze rahatladım

Kizlar doktor kontrolüne gittikten sonra neyaptıniz neettiniz bilgiler verin topik çok geride kaldı hep sorunlari soruyoruz hic genel hiç paylaşımlarda yok tabiki sorunlarda sorucaz ama iyi seyleride yazalım bebemiz kac kilo aldı boyu kac oldu dr neler dedi bilgilendirme yapalım 💜
Ben bugün kontrole gideceğim bebeğim sorularımda var not aldım dönüşte detaylı yazarım 🩷

• Muhteşem
Reactions: Jou
Kizlar doktor kontrolüne gittikten sonra neyaptıniz neettiniz bilgiler verin topik çok geride kaldı hep sorunlari soruyoruz hic genel hiç paylaşımlarda yok tabiki sorunlarda sorucaz ama iyi seyleride yazalım bebemiz kac kilo aldı boyu kac oldu dr neler dedi bilgilendirme yapalım 💜
Biz gittik durumu gayet iyiymiş bı sıkıntısı yokmuş.dogum kilosu 3700du 1 aylık kilosu 5500 olmustu doktor güzel dedi.

Kızlar bugün dr kontrolümüz vardı
Kilosu 1ayda 4.400 du şimdi 5000 kg oldu
Boyu 50 di 54 oldu
Kalça ultrasonuda olduk herşey normal
Gaz damlasina devam dedi dr verebilirsiniz dedi bitmişti çünkü
Erkekte bu gaz işi sanırım farklı kızımdada verilmemişti genelde bazı şeyler erkekte farklı ben onu anladım

Kızlar bugün dr kontrolümüz vardı
Kilosu 1ayda 4.400 du şimdi 5000 kg oldu
Boyu 50 di 54 oldu
Kalça ultrasonuda olduk herşey normal
Gaz damlasina devam dedi dr verebilirsiniz dedi bitmişti çünkü
Erkekte bu gaz işi sanırım farklı kızımdada verilmemişti genelde bazı şeyler erkekte farklı ben onu anladım
Benim ilk kızım çok gazliydi bu kızımda hiç yok gaz erkekle alakası yok bence.ama maşallah güzel kilo almış seninki de🥰

• Beğen
Bende dün eşimle kavga ettim kv deden konu geldi dünden beri konuşmuyoruz. Sabah bile işe giderken duymamışım biz mi lohusayız onlar mı. Sende kendini üzme ağlama ya kv ne zaman gidiyor Allah aşkına.
Neden böyle yapıyorlar ya gerçekten kök söktüren biz olucaz sanmıştım herkes bizim üstümüze geliyor. Kv neyse de insanın eşi bunu yapınca daha ağrına gidiyor. Salı gidiyor inşşş

Yaaa kv araya girmek istememiştir benimkide böyle yapar karışmak istemez ama anlıyorumki kv burdayken kocam şımardı bi gitsin benden çok fena çekeceği var zaten sabrediyorum hiç etmezdi boş yere yokyere kızıyo bana birşeye sinirleniyo falan elbet gidecek evine kv cok fena edicem
Ay resmen aynı şeyleri yaşıyoruz ben de öyle diyorum annesi bi gitsin fabrika ayarlarına döndürcem

• Beğen
Evet doktorum mümkünse iç çamaşırı bile giyme rahat bi t-shirt giy sadece dedi ama sütüm çok akıyor o yüzden mecbur giyiyorum. Zaten memelerimde açık yara var göğüs kalkanı kullanıyorum mecburen, hiçbişey değiremiyorum. Şu 2-3 ayı atlatırsak her şey daha keyifli bi hal alacak, ha gayret ☺️
Ayyy 🙄 lansinohun göğüs pedlerinin arkasında yapışkan var belki tişörte yapıştırırsan emer akan sütü 🙄 ya da süt toplayıcılar var vakumsuz ama yapışıyor hem boşa gitmemiş olurr. Gerçekten daha güzel olacak dimi 🥹

Neden böyle yapıyorlar ya gerçekten kök söktüren biz olucaz sanmıştım herkes bizim üstümüze geliyor. Kv neyse de insanın eşi bunu yapınca daha ağrına gidiyor. Salı gidiyor inşşş
Ailelerini yanlarında olunca onlara bir özgüven geliyor.
Bide ben kendi ailemle altlı üstlü oturuyorum bağıramıyorumda düşün😂 herşeyi içime atıyorum ama onu yalnız bulduğum yerde bir güzel pataklıyorum😂
Kızzz azz kalmış sabret sonra sende benim gibi açarsın ağzını😂

Ailelerini yanlarında olunca onlara bir özgüven geliyor.
Bide ben kendi ailemle altlı üstlü oturuyorum bağıramıyorumda düşün😂 herşeyi içime atıyorum ama onu yalnız bulduğum yerde bir güzel pataklıyorum😂
Ahahahah en güzelini yapıyorsun soğut içini içimize ata ata hamilelikten daha çok şiştikk bune 😂😂

X