2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Benimki de genelde uyanikken hep memede. Dun birlikte ilk yalniz gunumuzdu🥲 aksam 6ya kadar uyumadi sadece kucak ve meme istedi kisir bir dongudeydik butun gun… bazen emme amaclari sut icmek olmuyor… atiyorum uykuya gecmek icin emmek istiyor🥲 ben cok bunalinca artik emzik tikiyorum agzina🤣 birikmese de sut az az da olsa devamli gelir bebek cektikce. Arttirmaya bak bol bol su ic, emzirme cayi ic, kuruyemis, kuru meyve ye, kahvaltini guzel et🥹 40 dk, yarim saat normal sutum yok diye dusunme ona yetecek kadari birikmis olur zaten💕
Memede kalmak istemesine okeyim zaten ama ne kadar içtiğini kontrol edemediğim için kilo alamamasına çare bulamıyorum ☹️ oyyy nasıldı başbaşa kalmak 🥹
Elimden geleni yapıyorum süt için ama açıkçası bundan birkaç hafta önce daha çoktu gibi geliyor.. ☹️

Kızlar ya ben bu besleme işinin içinden çıkamıyorum. Siz 3 saatte bir mi emziriyorsunuz veya mama veriyorsunuz? Benim kız saatte bir yarım saatte bir meme istiyor başlayınca 2 saat bi o meme bi öbür meme abartısız 2 saat emiyor arada uyuyor takılıyor öyle. Ama kilo alamıyor ☹️ dedim ki her emmesinden sonra kaç ml emdiğine bakıp (sırf bunun için tartı aldık) 120 ml’ya tamamlayacak gibi mama vericem günde 6 kere falan 120 ml içmiş olacak. Sabah yaptım 40 dk uyudu sonra yine meme istedi 🥲 nasıl olacak sütün birikmesine izin vermiyor ki ben iki beslenme arasını 2 saate bile çıkaramıyorum sizde nasıl??
Benzer durum bizde de🥹 hiç saatlere takılı kalmıyorum bebeğim ne zaman aranıyorsa o zaman emziriyorum ayrıca memeye uyarı vermek sütün gelmesine sebep oluyormuş böyle düşün canım

Silikon uç kullanıyor muydun eğer kullanmıyorsan denesene en azından emer sütün eski haline gelir. Mamayı biz en başından beri veriyoruz yine de kilo alması düzene oturmadı bilmiyorum bebek 40ından sonra büyür kilo alır diyen de var. Kıyamam ya ağlamayın ikiniz de 🙄 şimdi nasıl durumlar
Acemi kullanmıyordum ben ama aldık 2 gün önce silikon uç en azından ordan tutsun emsin diye onu emiyor.
bazende mama verirken biberonu ağzından alıp mememi verip kandırmaya çalışıyorum. Benimkide 1 hafta öncesine kadar gram kilo almamıştı işte mamaya başladık umarım alır sadece boyu uzamış benim kızın

Memede kalmak istemesine okeyim zaten ama ne kadar içtiğini kontrol edemediğim için kilo alamamasına çare bulamıyorum ☹️ oyyy nasıldı başbaşa kalmak 🥹
Elimden geleni yapıyorum süt için ama açıkçası bundan birkaç hafta önce daha çoktu gibi geliyor.. ☹️
Kv kisisi yuzunden olmasin🙄 lohusalikta yaninda olan kisi sutunu rezil de ediyor vezir de😬 ayy basbasa olmak🥴 aksam 6ya kadar hicbir sey yapamadim cunku kipirdatmadi beni eger kipirdarsam dötünü kesmisim gibi katila katila agladi hep… uyumadi da butun isler kaldi🤣 6da bi uyudu sabah 5te ayaktaydik😬 neyse bugun beni bi saldi da uyuyor 1 saattir ben de tuvalete gidip dislerimi falan fircaladim mama taym🤣

bu arada doktor kontrolunuz ne zaman?? Mama gun icerisinde 120 ama yatarken de 60 daha versen belki iyi olur🥺 gece de emzirirsin sadece. Guzelce uyuman lazim 1 saat bile uyusan sutun dolar uyku da cok onemli🥲

Kız yok hiç bol değil sütüm sadece geceleri doluyo memelerim o da 3 saat uyudum diye. Şu tıkanıklık olayı bi geçseydi 🙄
Tıkanıklık için futbol topu tutuşu ile emzirme tavsiye ediliyor canım. Bebek memeyi daha iyi açıyormuş. İnternette yazınca görseli çıkıyor, denemekten zarar gelmez, belki rahatlarsın

Kızlarrr

Benim kız iki gündür göğüslerimi emmek istemiyor. Resmen başa döndük gibi bir anda huy değiştirdi gibi karnı aç ağlıyor ama emmiyor. Hem emzirip hem mama veriyorum mamaya yapışıyor göğsümü istemiyor. Bir fikriniz var mı.
Göğüslerim çok dolu olup süt hızlı geldiğinde, deodorant duş jeli veya ter koktuğumda benimki de emmiyor canım. Öyle olduğunda ben hemen sağıp parmakla besliyorum

Ayyy 🙄 lansinohun göğüs pedlerinin arkasında yapışkan var belki tişörte yapıştırırsan emer akan sütü 🙄 ya da süt toplayıcılar var vakumsuz ama yapışıyor hem boşa gitmemiş olurr. Gerçekten daha güzel olacak dimi 🥹
Bu göğüs kalkanında da içine akıyor süt boşa gitmiyor zaten. En rahatı bu şu anda benim için meme ucu değmeyince rahat ediyorum. Olacak tabii ki ama biraz zaman alacak ☺️

Göğüslerim çok dolu olup süt hızlı geldiğinde, deodorant duş jeli veya ter koktuğumda benimki de emmiyor canım. Öyle olduğunda ben hemen sağıp parmakla besliyorum
Aa şimdi bizde ister istemez terliyoruz ondan sonra kıyafetlerimizi deterjanlı felan bazen dikkat edemiyor olabilirim ona biraz dikkat edip öyle yapayım ya. Göğüslerimi yıkayayım her emzirdiğimde

Aa şimdi bizde ister istemez terliyoruz ondan sonra kıyafetlerimizi deterjanlı felan bazen dikkat edemiyor olabilirim ona biraz dikkat edip öyle yapayım ya. Göğüslerimi yıkayayım her emzirdiğimde
Öyle yap canım bir dene bakalım. İyice direnirse ayakta gezerek emziriyorum

Kızlar merhaba,
Daha önce göğsümde göğüs incisi dedikleri sivilce gibi beyazlık çıkmıştı, geçti çok şükür. Bu sefer de sivilce gibi değil göğüs ucumda sadece beyazlık oluştu. Sabahtan beri emzirdim sağdım geçmedi, farklı birşey mi acaba anlamadım da. Başına gelen var mı? Ne olduğunu ne yapmak gerektiğini biliyor musunuz?

Bir de benim kız anne sütü alıyor ama kakaları çoğunlukla yeşile döndü, önceden doktora sormuştum yeşil kaka normal demişti ama artık hep yeşil, emin olamadım sizde de öyle mi?
Eğer bebek çok fazla önsüt içip arkadaki yağlı kısmı içmiyorsa yeşil olabiliyor.
Ama kakasına dikkat et canım eğer kakasında mukus veya kan görürsen besin alerjisi var demek. Biz şu an besin alerjisiyle uğraşıyoruz diyetteyim :KK43:

Öyle yap canım bir dene bakalım. İyice direnirse ayakta gezerek emziriyorum
ayy onudaa denedim kıyameti koparıyorrr.
Ben anlamadım ya yalancı memeyi alıyor bana gelince kıyamet kopuyor sorun yoktur umarım valla kafaya takmaya başladım artık ilk doğduğunda emiyordu hatta ebeler bile emme refleksi çok iyi felan dediler biran önce bu durumu n geçmesini istiyorum.

ayy onudaa denedim kıyameti koparıyorrr.
Ben anlamadım ya yalancı memeyi alıyor bana gelince kıyamet kopuyor sorun yoktur umarım valla kafaya takmaya başladım artık ilk doğduğunda emiyordu hatta ebeler bile emme refleksi çok iyi felan dediler biran önce bu durumu n geçmesini istiyorum.
Eğer göğüs ucun küçükse yalancı memenin büyük ucuna alıştığı için de oluyor canım. Meme ucu şaşkınlığı deniyormuş meme reddi yapıyor. Bi süre biberon veya yalancı meme verme istersen

Kızlar benimde sütüm iki göğsümden 60 cc falan anca çıkıyor yetmiyor bide yoğun bakımda biborana alıştı onun taziğinide istiyor akılı bıdık ama verebildiğim kadar vereceğim size tavsiyem
Power pumping yöntemini yapıyorum haftada3 kere
Öğlen 1-16 arası süt azalır mamayı o saatlerde veriyorum birde en artan saatlerde gece 1 ile 5 arası
Bu saatlerde sağım yapıyorum mutlaka 1-2 kez
Silikon göğüs ucu tavsiye ederim acıkmasını beklemeden yatakta ikimizde uzanıyoruz keyif yapıyoruz arada kendi ucumu veriyorum sonra midesi bulanmasın diye araştırmalarım böyle emzirme danışmanlarını araştırıyorum ama çokta içime sinen olmadı açıkçası 1 hafta muhteşem artış beklemiyorum
Bol su anne çayı çemen otu yeşillik çorba ve stresten uzak olmak önemli olanmış ama maalesef pek mümkün değil
İşin psikolojik boyutunu atlatamıyorum herkes emmek zorunda değil diyorum ama etraftakilerin meraklı bakışları sütün yetmiyor mu acabaları olsun sütün yetmiyorsa uykuda büyür demelerini duydu kulaklarım yoğun bakım hemşirelerinin ay bu kadar mı çıktı? Demeleri beni inanılmaz strese soktu Allah’ıma dua ediyorum çocuğumu emzirip beslemem için beni vesile kıl diye hala umudum var kötü kalpli insanları haklı çıkarmasın inşallah
Dediğim gibi teoride araştırdım ama duygusal kısımda pratikte çok iyi değilim anlıcağınız umarım hepimiz yavrularımızı en huzurlu en sağlıklı koşularda büyütürüz ❤️

Uyku içinse cadı kurt saati varmış duymayan arkadaşlar için 16-17.20 kadar uyumasa çocuk bizim tabirle kafa denklemiyor meme redine ağlama krizlerine sebep oluyormuş onuda araştırın tavsiye ederim

Eğer bebek çok fazla önsüt içip arkadaki yağlı kısmı içmiyorsa yeşil olabiliyor.
Ama kakasına dikkat et canım eğer kakasında mukus veya kan görürsen besin alerjisi var demek. Biz şu an besin alerjisiyle uğraşıyoruz diyetteyim :KK43:
Mukus nasıldı, beyaz şekilde mi? Bazen çok az yapışkan olduğunu görüyorum kakasının ama

X