Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    164
Ben de 31 32 gibi evime gidicem eşyaları ayıklıycam kullanılıp kullanılamayacak olanları ayırıcam inşallah ozaman bakıcam nelerim var nelerim yok. Ondan sonra alışveriş yapıcaksam yapıcam. Önceki dogumum kışa denk gelmişti o zamanki pijamalarım bile kışlık olabilir emin değilim. 🙈 saglıklıca o gğnlere bi geleyim tek istegim o valla
Bende senin gibi bekliyorum eşim çok sabırsızlanıyor herşeyi ayarlayalım artık diyor ama bende daha diyorum ağustosa bi gelelim öyle yavaş yavaş hem alışverişi hem eşyaları ayarlarız diyorum beşiği bile daha getirtmedim mağaza haber bekliyor ne zaman çağırırsam o zaman getirecekler

Kızlar Epidural normal doğum düşünen, hatta daha önce yapmış ya da çevresinde bu şekilde doğum yapan var mı aramızda? Prenses doğum diye de geçiyor. Çok merak ediyorum konuyla alakalı görüşleri avantajları / dezavantajları hakkında her şeyi 🤔
Benim ilk doğumum epidural normaldi. Çok rahat geçti.
Sabah 6 civarı suyum az az gelmeye başladı, 9 civarı hastaneye yatışım yapıldı. Önden su gelince sancı olmuyormuş zaten, doğum da en az 12 saat sonrasında gerçekleşiyormuş. Benim 13. Saatte doğdu. Sancı olmadığından suni sancı öncesi epidural taktılar ( takılırken kendini çok rahat bırakman önemli). (Ablam epidural ile sezaryen oldu, 10 yıl sonra hala yeri bazen sızlıyor der. Benim hiçböyle bir durumum olmadı) Sonra suni sancıları vererek açılmayı beklediler, normal adet sancısı gibiydi. Açılma istenen seviyelere geldiğinde doğum sırasında ıkınabilmem için epidural vermeyi kestiler. Yarım saat kadar suni sancının kramplarını çekmişimdir, doğum kolay bir şekilde gerçekleşti. Darısı bu defanın başına. Benim tecrübem güzeldi. Tabi herkesin deneyimi kendine. 🥰

Bence kur üstünde ahşap mobilya kokusu oluyo bir iki ay öyle kalsın havalansın ben bugün e bebeğe gidip o kral beşiği alacağım seninkinden
canım ben aynısı sandım ama benimki kral beşik değil, meltem woodymiş. biraz daha değişik görünüşü. kuracağız inşallah ama önce bebeğin giysilerini, doğum çantasını falan tamamlamayı bekliyorum. haftaya da beşiği kurarız inşallah

Kızla süt pompası alacak mısınız direkt ? Yoksa ihtiyac dahilinde mi alacaksınız

Ne kadar normal deseler de ben de fazla akıntıda hafif panikliyorum maalesef🙈🙈 mesela bugun yuruyusten geldim. Eşofmanıma kadar cıkmıs izi. Max 3 saattir üstümdeydi. Yururkenmi oncemi oldı bilmiyorum. Ama ne kadar bu sebeple hastaneye gidip gelmiş olsam hep normal deselerde bi korkmuyor değilim
Ay geçen ben de düğünde azıcık oynadım, wcye girdiğimde afedersin çamaşırımda elim kadar ıslaklık vardı. Elbise giydiğim için ter olamazdı hem hava da serindi, idrar da kaçırmadım ondan da eminim. Doktoruma muayene esnasında sordum, normaldir, mantar falan da olabilir dert etme dedi geçti 😂 adamın rahatlığı çok iyi 😂😂

Ay geçen ben de düğünde azıcık oynadım, wcye girdiğimde afedersin çamaşırımda elim kadar ıslaklık vardı. Elbise giydiğim için ter olamazdı hem hava da serindi, idrar da kaçırmadım ondan da eminim. Doktoruma muayene esnasında sordum, normaldir, mantar falan da olabilir dert etme dedi geçti 😂 adamın rahatlığı çok iyi 😂😂
ya ben de doktoruma sordum çok akıntı geliyor, suyum mu değil mi nasıl ayırt edicem diye. suyun gelse kesinlikle anlarsın öyle az az gelmez şarıl şarıl akar dedi ama sızıntı şeklinde gelen çok varmış :KK43: beni panikletmemek için böyle şeyler diyor biliyorum ama kandırılmış hissediyorum 😂

X