Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Yok canım öyle etki altında kalmalık bir durum değil, tecrübe bunlar en nihayetinde 🥰 Şimdilik benim için pek de lazım olacak gibi durmuyor. Sağlık ocağı zaten evime yürüyerek 15 dakika uzaklıkta, hastaneye de eşim götürür zaten. Hepsini geçtim bende bel düzleşmesi var, puseti uzun süre taşıyabileceğimi düşünmüyorum 😂😂 Çok lazım olursa da alırız artık napalım ☺️
Orası öyle cnm 😍😍

Evet bebekte gördüğüm benzeriydi o zaman nasıl peki ağırlık fonksiyon olarak kullanışlı birşey mi fiyat olarak da uygun bunlar çok pahalı birşey almak istemiyorum bnde kullanışlı uygun olması yeterli
Ben gerçekten beğendim katlanjnca biraz yer kaplıyor ama tek hamlede kapanıp açılıyor ayrıca puseti arabaya takılıyor ve araba gerçekten çok hafif. Birde fren sistemi falan kontrol ettiğimde çok sağlam gözüküyor. Bir araba için 10-15 çok uçuk fiyatlar sanırım şuan bizim arabalar 8 falan olmuş

Hastaneden kucağımda çıksam bişey olmaz o halde. Zaten araçta koltuğu olacak, arabadan inip eve gidicez. Dediğin gibi 2-3 kere kullanılacaksa hiç gerek yok o zaman onca para vermeye. Teşekkür ederim canım benim 🤗🤗
Canım ben de Ekim anneleri grubundayım. Görünce mesajını yazayım dedim, bazı hastaneler puset olmadan bebeği çıkarmıyorlar doğumdan sonra. Bilgin olsun belki sizin hastane de öyledir, bir sor istersen öncesinde 🌸

Kızlar merhaba.. 26.haftamda kasıklarımda aşırı baskı ve ağrılarla doktora koştum dün ve amniyon sıvımın fazla olduğunu öğrendim.Sınır 8 cm miş ve benimki 9 cm çıktı..
Hemen açlık şekerime bakıldı, çok şükür şeker çıkmadı.Diğer tahliller de temiz.Bebeğim 900 gr ve ultrasonda bi sorun görünmedi ama bu haftalardaki sıvıda artış istemediğimiz bi durum dedi doktorum..Endişeliyim...
Ayrıntılı ultrasonda detaylı bakılmasını istedi.Henüz ayrıntılı ultrasona girmedim bunları duyduktan sonra korkuyorum..
Yorum yapabilecek var mı bu duruma?

Doktorlarin tek önerdiği marka bu benim oğlan için de bu markayı aldırdı bana ime dc marka yaklaşık 40 50 değer fazla ölçüyor Muş meğer çocuğu şeker hastası sandık o ime dc markalı alet yüzünden
hay allah ya ben de optima kullanmasam mı :/

Canım ben de Ekim anneleri grubundayım. Görünce mesajını yazayım dedim, bazı hastaneler puset olmadan bebeği çıkarmıyorlar doğumdan sonra. Bilgin olsun belki sizin hastane de öyledir, bir sor istersen öncesinde 🌸
O ne saçma bişeymiş ya, daha öncesinde de duydum, tam bir saçmalık. Ben şehir hastanesine gidiyorum ama sorun şu, belediye seçimleri sırasında açtılar hastaneyi apar topar, dolayısıyla sisteme doktorlar da personel de çok hakim değil. Sağlıklı bi cevap alacağımı zannetmiyorum ama cuma günü randevum var bi sorayım. Teşekkür ederim kuzum 💖🌼🌼

IMG_5681.png
IMG_5680.png
kızlar bunları aldım sizce nasıl 🥹

Eklentiler

• e60e6cb7-9f5b-4796-9f5b-00a1b2b8e57f.jpeg
    e60e6cb7-9f5b-4796-9f5b-00a1b2b8e57f.jpeg
    58,4 KB · Görüntüleme: 17
Kızlar merhaba.. 26.haftamda kasıklarımda aşırı baskı ve ağrılarla doktora koştum dün ve amniyon sıvımın fazla olduğunu öğrendim.Sınır 8 cm miş ve benimki 9 cm çıktı..
Hemen açlık şekerime bakıldı, çok şükür şeker çıkmadı.Diğer tahliller de temiz.Bebeğim 900 gr ve ultrasonda bi sorun görünmedi ama bu haftalardaki sıvıda artış istemediğimiz bi durum dedi doktorum..Endişeliyim...
Ayrıntılı ultrasonda detaylı bakılmasını istedi.Henüz ayrıntılı ultrasona girmedim bunları duyduktan sonra korkuyorum..
Yorum yapabilecek var mı bu duruma?
Bende de sıvı fazlalığı var ama kaç cm olduğunu bilmiyorum doktor 50 gramlık yükleme istedi bugün yaptırdım şuan 26+3 olduk. Açlık değerlerim gayet iyi bundan önce de iyiydi ama yüklemeden sonraki değer 159 çıktı😔 doktorum 100 gramlık yükleme daha yapmamız gerekiyor kesin tanı için dedi çok sinirlerim bozuldu keşke baştan 75 gram yapılmış olsaydı bi daha şeker yüklenmek istemiyorum bi yandan endişelendim de şeker çıkmasına. Evde açlık tokluk takip etsem dedim 10 gün boyunca edebilirmişim ama hep soru işareti olur mu acaba kafamda 😥

Ya kızlar size fikir danışmam lazım özellikle tecrübeli annişlere. Şimdi benim babam bebeğimiz için 0-36 kg kullanımı olan otomobil koltuğu aldı sağolsun. Kayınpederim de evde kullanım için elektronik ana kucağı aldı. Bebek arabası da kayınpederin depoda varmış, baktık yenidoğan için de rahat kullanabileceğimiz bir model o yüzden o bebek arabasını aldık eve getirdik. Hal böyle olunca biz de puset almadık çünkü gerek yok. Şimdi benim aklımı kurcalayan kısma geldik. Hastaneden çıkarken puset illa lazım mı, değilse alternatif önerir misiniz? Bebeğimi kucağımda alıp çıksam bişey olmaz herhalde değil mi?
Benim vardı Puset yatmadı çok ağladı baktık olmuyor durmayacak kucağımda çıkardım 😅

Kızlar nemlendirici ne aldınız? Mustelaya baktım ama içerikleri internette sorguladığımda hep zararlı ya da zararlı olabilecek içerikler var o yüzden onu eledim.
Canım ben nemlendiricisini , vucut yağını ve pişik kremini baby me den aldım ebebek in markası. İçeriği temiz ve organik geldi diğerlerine göre. Hatta Gögüs ucu kremimi de ondan aldım. Kullananlar memnun bu markadan.

Şeker testi yapıldı sabah ne zormuş 75 lik yapıldı önce aç karna kan alındı içeceği içerken bi sorun yaşamadım ama sonrasında bir mide bulantısı mahvoldum birinci saat kanını verdim ikinci saat kanında nerdeyse istifra edecektim hemşire dayan diye diye tuttum kendimi tam kanı verdim odaya geldim istifra içecek olduğu gibi çıktı ya bide içtikten sonra kalbim resmen beynimde atıyor gibiydi sıcak bastı çok kötü. Çok şükür bunu da atlattım ama baya zor oldu benim için
Normalde hiç yapmıyor meyveli soda gibi içtim ben kuzum ama bulantılarımın döndüğü bu günlerde içsem bende kötü olurdum herhalde

X