Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
ayy maşallah ya beni de rahatlattın 🥲💕 benim de bugün kontrolüm vardı. aynı şekilde 32 mm çıktı benim de ama ne yazık ki doktorum ilaçları kesmedi. erken doğum ihtimali mi görüyorsunuz dedim, hayır şu an iyi görünüyor dedi ama progestan+magnezyum devam. plasenta da bildiğim kadarıyla aşağıda değil. neyse en azından progesteron hormonunun bebeğe bi zararı yoktur diye içimi rahatlatıyorum. sen gün içinde ne yoğunlukta ayaktasın canım? ben biraz ayakta dursam bebek rahim ağzına baskı yapıyor gibi hissediyorum ama bunlar psikolojik mi emin değilim :l
Valla ben genelde yatıyorum. Gündelik işlerimi yapıyorum. Bazen biraz fazla iş yapsam aşağıda baskı hissediyorum ağrı hissediyorum dinlemiyorum. Ama özellikle dışarı çıkınca çok zorlanıyorum dışarıda yürüsem evde iş yapmaktan dhaa fazla baskı ve rahatsızlık hissediyorum.

Öğlene kadar yatıyorum sonra kahvaltı yapıyorum bir türlü ayılamiyorum evdeki işler de kalıyor öğlene kadar uyuyunca tabi herşey birbirine girmiş durumda şuan bnde
İnanır mısın aynı durumu yaşıyorum son 1 haftadır. Erken de yatsam öğlene kadar uyuyorum. Bugün sözde sağlık ocağına gebe izlem için gidecektim sabahtan, eşim telefon etti 11:30 da, gittin mi naptın diye. Ben telefonu uyurken açtım... İlaç saatim geçmiş, kahvaltı yapmam lazım ilaç için diye uyandım, yoksa rahat 1 saat daha uyurdum. 😂 Acayip bi uyku hali hakim 😴😴

Kızlar benim de 18. Haftada 35 mm di bi daha bakmadık şuan 25. Hafta dolmak üzere progestan vs kullanmıyorum benim doktorumun da yaklaşımı rahat. Ama benim de sanki kasıklarımda baskı var bi de karnım aşağıda. İlk hamileliğimde de aşağıdaydı bu daha aşağıda gibi geliyor bi de hareketlerini bazen yukarda yoğun bazen kasığımda hissediyorum ya da mesanemde ister istemez endişe ediyorum daha önce başımdan geçmesine rağmen. Sizin de karnınızın duruşunu merak ettim T Tali89
Valla benim tarif edemiyorum karnımı. Kilolu bir duruşu var karnımın. Yani bombeli bir hamilelik değil. Hamile olduğumu söylemesem kilo sanarlar ama dışarı çıktığımda çok fazla aşağıda baskı hissediyorum. Ağrım oluyor vajinal bölge de sızı hissediyorum. Ama dışarıda iken oluyor genelde. Evde de kendimi çok yorarsam aynı belirtiler oluyor

32 de çantasını hazırlıycam ben her gebelıgımde cıger gelıstırıcı olmuştum hep sonuncu gebelıgımde 33 de sancılar başlamıstı İğne olmustum üç gün yatmıstım hastanede sonra 38 de tekrar yattım sancıdan ama bu seferde agrıları sancıları verıp doğmadı sankı başta kabul etseydınız der gıbı yaptı 🤣🤣🤣 mecbur tetbırı bu sefer alıcam
Yaa erkn doğum tehdi olduğu için mi yapılıyor ciğer geliştirici iğne

Ya kızlar size fikir danışmam lazım özellikle tecrübeli annişlere. Şimdi benim babam bebeğimiz için 0-36 kg kullanımı olan otomobil koltuğu aldı sağolsun. Kayınpederim de evde kullanım için elektronik ana kucağı aldı. Bebek arabası da kayınpederin depoda varmış, baktık yenidoğan için de rahat kullanabileceğimiz bir model o yüzden o bebek arabasını aldık eve getirdik. Hal böyle olunca biz de puset almadık çünkü gerek yok. Şimdi benim aklımı kurcalayan kısma geldik. Hastaneden çıkarken puset illa lazım mı, değilse alternatif önerir misiniz? Bebeğimi kucağımda alıp çıksam bişey olmaz herhalde değil mi?

Ya kızlar size fikir danışmam lazım özellikle tecrübeli annişlere. Şimdi benim babam bebeğimiz için 0-36 kg kullanımı olan otomobil koltuğu aldı sağolsun. Kayınpederim de evde kullanım için elektronik ana kucağı aldı. Bebek arabası da kayınpederin depoda varmış, baktık yenidoğan için de rahat kullanabileceğimiz bir model o yüzden o bebek arabasını aldık eve getirdik. Hal böyle olunca biz de puset almadık çünkü gerek yok. Şimdi benim aklımı kurcalayan kısma geldik. Hastaneden çıkarken puset illa lazım mı, değilse alternatif önerir misiniz? Bebeğimi kucağımda alıp çıksam bişey olmaz herhalde değil mi?
Ben poşetle gıttım ama kucagımda cıktım hastaneden posete koymamıstım zaten ıkı üç kere anca kullanıyorsun pusetı tabı bu kullanan kısıden kısıye göre degısır bebek arabasına yatırırım dıyorsan gerek yok ama elımde tasırım dıyorsan puset al cnm

Ben poşetle gıttım ama kucagımda cıktım hastaneden posete koymamıstım zaten ıkı üç kere anca kullanıyorsun pusetı tabı bu kullanan kısıden kısıye göre degısır bebek arabasına yatırırım dıyorsan gerek yok ama elımde tasırım dıyorsan puset al cnm
Hastaneden kucağımda çıksam bişey olmaz o halde. Zaten araçta koltuğu olacak, arabadan inip eve gidicez. Dediğin gibi 2-3 kere kullanılacaksa hiç gerek yok o zaman onca para vermeye. Teşekkür ederim canım benim 🤗🤗

Hastaneden kucağımda çıksam bişey olmaz o halde. Zaten araçta koltuğu olacak, arabadan inip eve gidicez. Dediğin gibi 2-3 kere kullanılacaksa hiç gerek yok o zaman onca para vermeye. Teşekkür ederim canım benim 🤗🤗
Ben toplasan topuk kanı için saglık ocagına götür ken kullandım bırde hastaneye götürmüştüm kulak testı için başkada kullanmadım öylece kaldırmıstım gerı çıkarttım aynı şekilde kullanır gene kaldırırım ıhtıyacı olana verırım

Ben kullanmam işim belkı sen kullanıcaksın bellı olmaz cnm etkı altında kalma bence belkı senin işine yarıycak bellı olmaz 😍

Ben toplasan topuk kanı için saglık ocagına götür ken kullandım bırde hastaneye götürmüştüm kulak testı için başkada kullanmadım öylece kaldırmıstım gerı çıkarttım aynı şekilde kullanır gene kaldırırım ıhtıyacı olana verırım
Ben kullanmam işim belkı sen kullanıcaksın bellı olmaz cnm etkı altında kalma bence belkı senin işine yarıycak bellı olmaz 😍
Yok canım öyle etki altında kalmalık bir durum değil, tecrübe bunlar en nihayetinde 🥰 Şimdilik benim için pek de lazım olacak gibi durmuyor. Sağlık ocağı zaten evime yürüyerek 15 dakika uzaklıkta, hastaneye de eşim götürür zaten. Hepsini geçtim bende bel düzleşmesi var, puseti uzun süre taşıyabileceğimi düşünmüyorum 😂😂 Çok lazım olursa da alırız artık napalım ☺️

Valla benim tarif edemiyorum karnımı. Kilolu bir duruşu var karnımın. Yani bombeli bir hamilelik değil. Hamile olduğumu söylemesem kilo sanarlar ama dışarı çıktığımda çok fazla aşağıda baskı hissediyorum. Ağrım oluyor vajinal bölge de sızı hissediyorum. Ama dışarıda iken oluyor genelde. Evde de kendimi çok yorarsam aynı belirtiler oluyor
Benim kasıklarım sızlıyor çok yorulursam bi de kuyruk sokumu kalça ağrısı başladı. Daha çok erken gibi geliyor hayırlısı olsun valla korkmaya başladım bu kontrolümde söyleyeceğim doktoruma

Kardeşlerim almış trendyol olarak biliyorum baby care crom travel sistem geçiyor 😍
Evet bebekte gördüğüm benzeriydi o zaman nasıl peki ağırlık fonksiyon olarak kullanışlı birşey mi fiyat olarak da uygun bunlar çok pahalı birşey almak istemiyorum bnde kullanışlı uygun olması yeterli

X