Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Ben de onceki hamileligimde bu sebebple bikaç kez hastaneye gittim ama normal dediler. Genelde normal ama su sızıntısı ihtimalide yok değil tabi bunu ölçen şeyler satılıyormus eczanelerde. Onlardan alıp bakabilirsin için rahat etsin diye.
Ay benimde arada oluyor özellikle şuan okuyunca daha çok hissettim ama normal sandığım için doktora bile söylememiştim

Puset baya gereksiz gelmeye başladı bana, Portbebe alıcam artık kafamda kesinleşti neredeyse 😂
Valla bende çok kullanmadım canım hele ki arabaya takılıp o şekilde hiç gitmedi çünkü bebeğim sevmedi bi rahatta gelmedi bana , bide hem o hem bebeğim tombikti taşıması çok zor oluyordu eşim şu puseti bari taşımayalım diyordu , genelde kucağımızda gezdirdik biz bebeği bazısı da hep onda gezdiriyordu görüyordum, çocuğa da bağlı sanırım, şimdi var diye kullanacağım olmazsa almazdım

Ay benimde arada oluyor özellikle şuan okuyunca daha çok hissettim ama normal sandığım için doktora bile söylememiştim
Evet benim yoruldugumda hareket haline falan oluyor genelde mesela gece yatarken iç çamasırı degiştiriyorum sabah kupkuru kalkıyorum ama gün içinde akıntı oluyor kıvamı rengi değişiyor

Evet benim yoruldugumda hareket haline falan oluyor genelde mesela gece yatarken iç çamasırı degiştiriyorum sabah kupkuru kalkıyorum ama gün içinde akıntı oluyor kıvamı rengi değişiyor
Kesinlikle işten dönüşte değiştiriyorum sabaha kadar kuru dediğin gibi ama işte hareket halinde demekki daha fazla akıntı oluyor bunu sorucam mutlaka doktoruma

Yarın yazdırayım bari ben pek ilaç kullanmıyorum son ana kadar ama artık dayanamıcam 🥴
Ben de öyleyim, hamilelikten önce de kolay kolay ilaç kullanmam da bu mide yanması, reflü falan gerçekten bi süre sonra insanın psikolojisini bozuyor, iştahını kesiyor. Dayanamadığın zaman içersin. Zaten hamilelere kullandırıyorlar Gaviscon u merak etme 🥰

Dogrulugunu teyit ettir hastanede ölçülen ile seninki aynı mı diye bana doktor direk contour marka al öyle ölçümlere başla dedi o zaman guvenilir olan o marka imiş çubuklarını da devlet ödemiyor birazda pahalı
Ben de contour kullanıyorum. Bana da piyasadaki en güvenilir cihazın bu olduğunu söylediler. Stripleri 200-250 TL civarı, içerisinde 50 tane var
hay allah ya ben de optima kullanmasam mı :/

Valla bende çok kullanmadım canım hele ki arabaya takılıp o şekilde hiç gitmedi çünkü bebeğim sevmedi bi rahatta gelmedi bana , bide hem o hem bebeğim tombikti taşıması çok zor oluyordu eşim şu puseti bari taşımayalım diyordu , genelde kucağımızda gezdirdik biz bebeği bazısı da hep onda gezdiriyordu görüyordum, çocuğa da bağlı sanırım, şimdi var diye kullanacağım olmazsa almazdım
Ağırlık konusu açıkçası beni de endişelendiriyor canım. Bende bel düzleşmesi, eşimde de bel fıtığı var. Pusetle uğraşmaktansa bebek arabasına veya kanguruya koyarız çocuğu

Dogrulugunu teyit ettir hastanede ölçülen ile seninki aynı mı diye bana doktor direk contour marka al öyle ölçümlere başla dedi o zaman guvenilir olan o marka imiş çubuklarını da devlet ödemiyor birazda pahalı
fiyattan değil de hiçbir yerde bulamadım işte o markayı, doktor da tamam optima da olur demişti o yüzden onu almıştm

kızlar ben denk geldikçe bir şeyler alıyorum da yenidoğandan ziyade 2-3 aylık olarak alıyorum, çünkü çok minicik bir bebek olacak gibi değil oğluşum :) ben de babası da öyleymişiz zaten. bir de hastane çantasına neler koyacağız öncelikli olarak onları temin etmek istiyorum ama her kafadan bi ses çıkıyor elinde düzgün bir liste olan var mı

Kızlar dün 50 lik şeker yüklemesinde
Açlık 90 birinci saat 180 çıkmıştı
Bugün direkt 100 lük yaptılar
Açlık 86 birinci saat 149 çıktı

İkinci ve üçüncü saat henüz çıkmadı sizce bende gebelik şekeri var mı
100 lük yükleme sonucunu doktor nasıl değerlendirdi senin canım? Benim 50lik yükleme sonucu 159 çıktı doktor 100 lük bakalım dedi ama eziyet geliyor bana tamamlayabilir miyim hiç bilmiyorum

Cnm ölçümleri ne aralıkla yapıyorsunuz bana doktor bişey demedi ölçme konusunda 3 aylık mı bakıcak geriye dönük anlmadım tedbir olsun diye ölçmek istiyorum bende

Aa bak bundan haberim yoktu işte. Ne zararları varmış ki

Kafası açılı duruyor ya canım dümdüz durması gerekiyormuş ilk 3 ay kas gelişimi için
İlk defa duydum hatta kanguruları bile bebekleri vucudumuza dogru baglayarak kullanmamız gerekiyor omurganın c pozisyonunu koruyabilmesi için. Zaten dümdüz tutmaya calısmak daha zararlı değil mi? Bir de bu puset/ anakucaklarının içine minder alanlar diktirenler var onu bile hastanede genelde bebek hemşireleri çıkarıyorlar . Cünkü pusetler zaten bebek anatomisine uygun üretildiginden yastıklar minderler gelişimini olumsuz etkiliyor diye. Özellikle araç içinde alınmadıysa port bebe en tehlikelisi puset kullanıma uygun. Ayrıca duruş şekli sebebiyle de gaz cıkarması kolay oluyor daha rahat ediyor.

Ay benim de aynısı bütün gün vana açılıyor gece yatarken iç çamaşırımı değiştiriyorum sabah kupkuru. Kendi kafamda gün içindeki akıntılarımı böyle okeyliyorum

Bende de sıvı fazlalığı var ama kaç cm olduğunu bilmiyorum doktor 50 gramlık yükleme istedi bugün yaptırdım şuan 26+3 olduk. Açlık değerlerim gayet iyi bundan önce de iyiydi ama yüklemeden sonraki değer 159 çıktı😔 doktorum 100 gramlık yükleme daha yapmamız gerekiyor kesin tanı için dedi çok sinirlerim bozuldu keşke baştan 75 gram yapılmış olsaydı bi daha şeker yüklenmek istemiyorum bi yandan endişelendim de şeker çıkmasına. Evde açlık tokluk takip etsem dedim 10 gün boyunca edebilirmişim ama hep soru işareti olur mu acaba kafamda 😥
Bana da direkt şeker yüklemesi yapmak istedi doktorum ama ben istemedim.. Sadece açlık şekerime bakıldı bide idrarda glikoz kaçağına ama bişey çıkmadı..
Amniyon sıvım sınırın üzerinde.Ayrıntılı ultrasona yönlendirdi.Ona da cesaretim yok henüz. Sen ayrıntılıya baktırdın mı?
Bebeğin kaç gram? Hafta olarak çok önde olmaması da gerekiyormuş. Benimki 1 hafta kadar önde

Bana da direkt şeker yüklemesi yapmak istedi doktorum ama ben istemedim.. Sadece açlık şekerime bakıldı bide idrarda glikoz kaçağına ama bişey çıkmadı..
Amniyon sıvım sınırın üzerinde.Ayrıntılı ultrasona yönlendirdi.Ona da cesaretim yok henüz. Sen ayrıntılıya baktırdın mı?
Bebeğin kaç gram? Hafta olarak çok önde olmaması da gerekiyormuş. Benimki 1 hafta kadar önde
Ayrıntılıda bir sorun yok canım baktı doktor. İlk kızımda da sıvı fazlalığı vardı onda şeker de çıkmamıştı bişey yoktur sende merak etme. Benim şeker çıkmasına canım sıkıldı biraz

X