Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    167
Oh iyi yapmışsın, ellerin dert görmesin 🤣:KK70:
Bu bır halt ye'se ben bu sekılde rıya görüyorum sonradan patlıyor olayı bu sefer ne yaptı bakalım dıer her gördüğüm gerceklestı resmen 🤣🤣🤣🤣 duşünuyorum be bok yedı dıe 🤣🤣🤣

Kızlar bişey dicem. 1 haftadır deneme yapıyorum aç karna türk kahvesi içtigim günler tuvalete çıkıyorum içmediğim günler cıkamıyorum. Filtre ve americano tarzında olmadı. Tesadüf mü bilmiyorum kabızlıga buldugum care 1 haftadır bu😂

Bu bır halt ye'se ben bu sekılde rıya görüyorum sonradan patlıyor olayı bu sefer ne yaptı bakalım dıer her gördüğüm gerceklestı resmen 🤣🤣🤣🤣 duşünuyorum be bok yedı dıe 🤣🤣🤣
Geçen sana atmıştı ya ona saysın. Birşey yapmadıysa da ileride yapacağı birşey için sen peşin peşin cezasını vermiş oldun 🤣

Kızlar bişey dicem. 1 haftadır deneme yapıyorum aç karna türk kahvesi içtigim günler tuvalete çıkıyorum içmediğim günler cıkamıyorum. Filtre ve americano tarzında olmadı. Tesadüf mü bilmiyorum kabızlıga buldugum care 1 haftadır bu😂
valla bunu ben de fark ettim 😂 ama herkes olur mu öyle şey, tam tersi Türk kahvesi ishal olunca kullanılır falan demişti. şimdi sen de deyince kesin emin oldum kfjdd

Kızlar 120. Dakika şekerim yüksek çıkmış tehlikeli bişey mi bu çok korktum bebeğim normal boyutta ona bişey olur mu bu yüzden

Eklentiler

• Screenshot_20240609_134224.jpg
    Screenshot_20240609_134224.jpg
    149,3 KB · Görüntüleme: 62
Aynen canım ben testin pozitifliğinden bahsettim zaten sorun yok💞 Teşekkür ederim bilgilerin için 🙏🏻 Annemde de varmış kan uyuşmazlığı abim pozitif onda doğumda olmuş bende gebeyken olmuş ben negatif olduğum için doğumdan sonra vurmamışlar. Zaten annem ebe kuzenim kadın doğumcu bu tarz mevzulara baya hakimiz artık🥶
Valla çok şanslısın mı diyim demiyim mi bilemedim şuan 😁

Hastaneden hastaneye değişiyor sanırım canım o normal dediler
75 gr şeker yüklemesinde genelde sınır 180 oluyor, yada civarı. 2. Saatteki de abartılı yüksek değil bence canım, doktorun dikkat et diyecek muhtemelen. Değerlendirecek içini rahatlatacaktır 🙏🏻

Kızlar bu hafta 27.haftam bitiyor çok şükür. Sizin bebek hareketleri nasıl ? Benim nedense dengesiz öyle şiddetli hissetmiyorum bazen cok zayıf bazen biraz daha iyi. Sizin de aynı mı günü gününü tutmuyor sanki. Özellikle gündüzleri baya zayıf hareketleri. Ve kız bebek bekliyorum. Cinsiyetle alakalı mıdır bilmiyorum

Kızlar nst ye ilk ne zaman girecegiz? Internete baktım kimi yerde 28 . Haftada baslanir diyo kiminde 32
Canım doktor onu gerekli görürse nstye bağlattırıyor sancı veya rahatsızlık şikayetiyle gidersen bağlıyorlar ama onun haricinde 36. Haftadan sonra düzenli bağlıyor doktor benim önceki hamileliğimde öyle olmuştu

Kızlar nst ye ilk ne zaman girecegiz? Internete baktım kimi yerde 28 . Haftada baslanir diyo kiminde 32

Canım doktor onu gerekli görürse nstye bağlattırıyor sancı veya rahatsızlık şikayetiyle gidersen bağlıyorlar ama onun haricinde 36. Haftadan sonra düzenli bağlıyor doktor benim önceki hamileliğimde öyle olmuştu
Benim 31 32 diye hatırlıyorum hatta 2 haftalık sürelere düsmüstü kontrol aralıgı. 1 hafta muayenesinde nst cekiyordu diger hafta ben uzakta oldıgumuz için yakın hastanede cektiriyordum. Haftalık nst cekiliyordu.

75 gr şeker yüklemesinde genelde sınır 180 oluyor, yada civarı. 2. Saatteki de abartılı yüksek değil bence canım, doktorun dikkat et diyecek muhtemelen. Değerlendirecek içini rahatlatacaktır 🙏🏻
Doktorum endokrinoloji den sıra alalım dedi o kadar dünden beri bebekte az hareket ediyor sanki internetten okudum ani bebek ölümüne sebebiyet veriyor yazıyor o yüzden korktum ağladım baya. Bu bende ki hamilelik şekeri mi daha önce hiçbirşeyim yoktu hayatımda başım bile dönmedi benim

Kuzum aynı doktor 1 arkadaşımı 32. Haftada 1 arkadaşımı 36. Haftada ilk nst sine aldı birinin bebeği ters kesin sezeyandi 32. Haftada almış diğeri herşey normal 36. Da nstye gel demiş gebeliğe göre değişiyor sanırım

Kuzum aynı doktor 1 arkadaşımı 32. Haftada 1 arkadaşımı 36. Haftada ilk nst sine aldı birinin bebeği ters kesin sezeyandi 32. Haftada almış diğeri herşey normal 36. Da nstye gel demiş gebeliğe göre değişiyor sanırım
36 ilk nst için cok geç bence. 32 de dogumlar baslıyo biyerde. Benim 4.5 ten beri hep bas gelişti. Herşey yolunda gorunuyordu ama gene de 36 ya kadar beklemediler. 32 den sonra sanırım her hafta nst istediler. Hatta doktorum randevuları hep erken saate veriyordu artık dogum haftalarına geliyoruz erken gel herşey olabiliyor demişti.

Doktorum endokrinoloji den sıra alalım dedi o kadar dünden beri bebekte az hareket ediyor sanki internetten okudum ani bebek ölümüne sebebiyet veriyor yazıyor o yüzden korktum ağladım baya. Bu bende ki hamilelik şekeri mi daha önce hiçbirşeyim yoktu hayatımda başım bile dönmedi benim
Yok canım o kadar da değil yani sebepleri arasında olabilir tabiki ama dikkat ederek çözülecek bir durum strese girip bebişi de streslendirme endokrin ya 100’lük yükleme ister ya da diyetisyene yönlendirir hallolur benim arkadaşım da senin gibi çok zayıftı hamilelikte gebelik şekeri oluştu diyetle gayet çözdü bebişi de maşallah tosuncuk gibi doğdu hala da öyle

Valla çok şanslısın mı diyim demiyim mi bilemedim şuan 😁
Vallahi bazen iyi bazen kötü kuzu 😅 Sürekli kontrol altında olmanın verdiği stres var, biraz kilolu hamile kaldım herkes kiloma odaklı şu an 🥶 Ama 7.ayımdayım henüz 4.5 kilo aldım iyi gidiyorum diye kendimi ben tebrik ediyorum genelde onlar 9 kilo alma hakkın var 4.5 kilo hakkın kaldı falan diyorlar🤣 Karpuz ve dondurma mevsiminde nasıl güçlü kalacağım bakalım göreceğiz🤣 İyi yanı da aman aman telaşlanmıyorum bir şey olunca soruyorum açıklıyorlar falan😅

X