Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    167
canım ister bebek hareketi olsun ister braxton hicks, her ikisi de şu haftalarda normal diye biliyorum aslında yani endişelenecek bir şey yok. adı üstünde yalancı kasılma :) rahimi doğuma hazırlayan bir şey. gerçeği olduğunda zaten sancı vs olacaktır ve anlarız muhtemelen. sen içini ferah tut 🌾
Canımm çok haklısın çok teşekkür ederim 💗💗

Kızlarım günaydın. Birkaç gündür nefes darlığı gibi bir şey yaşıyorum yani sanki normal nefes alıp vermek yetmiyor da benim kendimi zorlayıp daha fazla nefes almam gerekiyor gibi oluyor varvöı böyle bir şey yaşayan? Yaşadığım yer çok sıcak o mu yapıyor dicem ama evde klima altındayım ofiste klima altındayım anlamadım gitti😟
Ben gecen gün öyle oldum tansiyonum 15e 9 nabzim da 130lardaydi. Sonra limonlu su ictim uzandim kendimi sakinlestirmeye calistim düzeldim bi süre sonra

Kızlar ya ben doktoruma sormayı unuttum kurban bayramında çiğ et mevzusu nasıl olucak dokunamıyprız değil mi ?
Çiğ ete değil canım ciğere dokunmamak gerekiyormuş oda unutursun vücuduna dokunursan bebkte olur diye. Yinede ete dokunurken eldiven kullanırsan için rahat eder

Ben gecen gün öyle oldum tansiyonum 15e 9 nabzim da 130lardaydi. Sonra limonlu su ictim uzandim kendimi sakinlestirmeye calistim düzeldim bi süre sonra
Ooo çok yükselmiş canım tansiyonun, dikkat et sende🙏🏻. Benim genelde düşüyor hamilelikte tansiyonum eve de bir tane tansiyon aleti alsam iyi olacak sanırım

Bak internette de bu şekilde söylenmiş☺️ Doktorum da böyle söylemişti zaten ☺️ Bende test negatif olduğu için iğne vurulacak haftaya
Sanırım yanlış anlaşılma var bebeğin kan grubu pozitif ise doğumda tekrar vuruyorlar demek istedim ben negatif ise kan grubu vurmuyorlar ilk oğlum pozitif kan gruplu doğdu hemen iğneyi vurdular uyuşmazlık nedenli yüksek derecede sarılık oldu yoğun bakımda kaldı kanı değiştireceklerdi o derece sonradan gerek kalmadı 10 gün fototerapi aldı ikinci oğlum megatif kan gruplu doğunca hiç iğne yapmadılar

Ooo çok yükselmiş canım tansiyonun, dikkat et sende🙏🏻. Benim genelde düşüyor hamilelikte tansiyonum eve de bir tane tansiyon aleti alsam iyi olacak sanırım
Benim tansiyonum hep yuksektir gebelikte de 13e 8 oluyor genelde doktorum kontrol altinda tutalim dedi eve tansiyon aleti aldım hemen

Kızlar detaylı ultrasonu muhakkak yaptırın özellikle söylüyorum. Görümcemin 30 günlük çocuğu svt geçirdi. Sebebi bilinmiyor kalpte bi problem olduğunu da bilmiyorlardı. Sonradan mı oluşmuş doğduktan sonra mı belli değil. O yüzden yaptırın o yaptırmadı şimdi çok pişman

Sanırım yanlış anlaşılma var bebeğin kan grubu pozitif ise doğumda tekrar vuruyorlar demek istedim ben negatif ise kan grubu vurmuyorlar ilk oğlum pozitif kan gruplu doğdu hemen iğneyi vurdular uyuşmazlık nedenli yüksek derecede sarılık oldu yoğun bakımda kaldı kanı değiştireceklerdi o derece sonradan gerek kalmadı 10 gün fototerapi aldı ikinci oğlum megatif kan gruplu doğunca hiç iğne yapmadılar
Aynen canım ben testin pozitifliğinden bahsettim zaten sorun yok💞 Teşekkür ederim bilgilerin için 🙏🏻 Annemde de varmış kan uyuşmazlığı abim pozitif onda doğumda olmuş bende gebeyken olmuş ben negatif olduğum için doğumdan sonra vurmamışlar. Zaten annem ebe kuzenim kadın doğumcu bu tarz mevzulara baya hakimiz artık🥶

Kızlar gruptan birinin daha direnç çıkmıştı kimdi hatırlamıyorum 🫣 Bende de vardı ecopirin başlamıştı doktorum bir de tuzu tamamen kesmiştim öncesinde de zaten günde 1 çay kaşığı anca tüketiyordum 1 ay ilacı kullandım detaylı yapan doktorum 1 ay sonra gel tekrar bakalım demişti. Dün gittim çok şükür direnç kalmamış plasenta yukarı çıkmış böbrekte genişleme de durmuş her şey yoluna girmiş 💞 Benim gibi uterin arterde notch/direnç izlendi görüp telaşlanan olduysa diye bilgi vermek istedim🫶🏻

Kızlar gruptan birinin daha direnç çıkmıştı kimdi hatırlamıyorum 🫣 Bende de vardı ecopirin başlamıştı doktorum bir de tuzu tamamen kesmiştim öncesinde de zaten günde 1 çay kaşığı anca tüketiyordum 1 ay ilacı kullandım detaylı yapan doktorum 1 ay sonra gel tekrar bakalım demişti. Dün gittim çok şükür direnç kalmamış plasenta yukarı çıkmış böbrekte genişleme de durmuş her şey yoluna girmiş 💞 Benim gibi uterin arterde notch/direnç izlendi görüp telaşlanan olduysa diye bilgi vermek istedim🫶🏻
Bana var demişti canım.Teşekkğr ederim haber verdiğin için 🤲💕💕Ben pek tuzlu bişey yemiyorum ama tansiyonum da hep yerlerde tuzu kesince bu sefer de o çıkıyor Napacam bakalım

Kızlar nst ye ilk ne zaman girecegiz? Internete baktım kimi yerde 28 . Haftada baslanir diyo kiminde 32

X