Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    164
Kızlar bu hafta 27.haftam bitiyor çok şükür. Sizin bebek hareketleri nasıl ? Benim nedense dengesiz öyle şiddetli hissetmiyorum bazen cok zayıf bazen biraz daha iyi. Sizin de aynı mı günü gününü tutmuyor sanki. Özellikle gündüzleri baya zayıf hareketleri. Ve kız bebek bekliyorum. Cinsiyetle alakalı mıdır bilmiyorum
Canım herkesin farklı bence kıyaslama öyle evham yapma. Haftamız aynı bazen bütün gün çok az hissediyorum bazen aşırı hareket ediyo rahatsız bile oluyorum değişiyo gün gün. Önemli olan uzun süre hareketsiz kalmaması yani onu takip et sen🌸

Canım herkesin farklı bence kıyaslama öyle evham yapma. Haftamız aynı bazen bütün gün çok az hissediyorum bazen aşırı hareket ediyo rahatsız bile oluyorum değişiyo gün gün. Önemli olan uzun süre hareketsiz kalmaması yani onu takip et sen🌸
Canım senin bebiş de sürekli karnına bi yerlerini dayıyormu, böyle çıkıntılar oluyor mu

Kızlar bu hafta 27.haftam bitiyor çok şükür. Sizin bebek hareketleri nasıl ? Benim nedense dengesiz öyle şiddetli hissetmiyorum bazen cok zayıf bazen biraz daha iyi. Sizin de aynı mı günü gününü tutmuyor sanki. Özellikle gündüzleri baya zayıf hareketleri. Ve kız bebek bekliyorum. Cinsiyetle alakalı mıdır bilmiyorum
Bende 28 oldum benimde erkek bebek. Son günlerde aşırı hareketsiz bende anlamadım

36 ilk nst için cok geç bence. 32 de dogumlar baslıyo biyerde. Benim 4.5 ten beri hep bas gelişti. Herşey yolunda gorunuyordu ama gene de 36 ya kadar beklemediler. 32 den sonra sanırım her hafta nst istediler. Hatta doktorum randevuları hep erken saate veriyordu artık dogum haftalarına geliyoruz erken gel herşey olabiliyor demişti.
Ne bileyim kuzum arkadaşım öyle söyledi 34. Haftasında nstye hiç girmedi mesela bende normal sandım

Kızlar 120. Dakika şekerim yüksek çıkmış tehlikeli bişey mi bu çok korktum bebeğim normal boyutta ona bişey olur mu bu yüzden
Kuzum 60. dk da yüksek çıkmış. Bende de gebelik şekeri çıktı, kadın doğum beni endokrin e yönlendirdi, ordan da diyetisyen takibine başladılar. Diyet verdiler 2 haftalık. Bi de şeker ölçümü için tablo. Diyetle düzene girdi şeker değerlerim. Endişelenme sen de. Seni de diyetisyene yönlendirirler, diyetle hiç bişeyin kalmaz 🤗🤗

Herşey inşallah yolunda giderse doğumum Ağustos sonu Eylül başı olucak nasıl kıyafetler almalı bebişe

Sancı gibi değil de batma hissi gibi bazen genelde genitale yakın oluyor canım
Ay o bende de başladı ya. Sanki rahim ağzında, vajinaya yakın yerde iğne batması gibi sancımsı krampımsı bişeyler oluyor. Niye oluyor ne oluyor bilmiyorum. Yalancı sancı diye tahmin ediyorum. Mesela 3-5 dk da 1 oluyor 5-6 sefer tekrar edip geçiyor. Günde 1 belki 2 sefer oluyor belki o gün hiç olmuyor. Muayeneme de daha çok var doktoruma soramıyorum ☹️

Ay o bende de başladı ya. Sanki rahim ağzında, vajinaya yakın yerde iğne batması gibi sancımsı krampımsı bişeyler oluyor. Niye oluyor ne oluyor bilmiyorum. Yalancı sancı diye tahmin ediyorum. Mesela 3-5 dk da 1 oluyor 5-6 sefer tekrar edip geçiyor. Günde 1 belki 2 sefer oluyor belki o gün hiç olmuyor. Muayeneme de daha çok var doktoruma soramıyorum ☹️
Bıcak keser gıbı ağrı gırıyor bendede doktora sordum yırtılma oluyordur dedı harbıde rahım üstüm hep yırtılmaya durmuş 🤣🤣🤣🤣 sınırden gülüyorum resmen

Ne bileyim kuzum arkadaşım öyle söyledi 34. Haftasında nstye hiç girmedi mesela bende normal sandım
Burda 32 dolar dolmaz nst ye gırıyoruz mesela bende hep ozmanlar sancı cıkıypr her hamışlıhımde yattım resmen 🤣🤣🤣

Aa ilk defa duyuyorum 😨 tehlikeli veya kötü bişey miymiş ki
Yağ sürmek bende işe yaramadı karnım çok kötü gözüküyor aşiri yırtılmam var buda mıde küçüklüğün den kaynaklanıyomuş saldım gıttı bende bambamım saglıklı olsun yeter bana özledım de görmeyı bayramdan sonra ilk haftaya randevu almaya calısıcam

Ay kızlar kafayı yiycem adam şukufe veya umay koyacaz başka bırsey demıyor ulan kasılma yaşayan ben kırapları yaşayan ben al doğur dedım sonunda benden çıkmaz dıyor uyuz 😀😀😀

Yağ sürmek bende işe yaramadı karnım çok kötü gözüküyor aşiri yırtılmam var buda mıde küçüklüğün den kaynaklanıyomuş saldım gıttı bende bambamım saglıklı olsun yeter bana özledım de görmeyı bayramdan sonra ilk haftaya randevu almaya calısıcam
Benim bahsettiğim acı dışarıdan değil yalnız bayağı içeriden oluyor

Doktorum endokrinoloji den sıra alalım dedi o kadar dünden beri bebekte az hareket ediyor sanki internetten okudum ani bebek ölümüne sebebiyet veriyor yazıyor o yüzden korktum ağladım baya. Bu bende ki hamilelik şekeri mi daha önce hiçbirşeyim yoktu hayatımda başım bile dönmedi benim
Olacak bundan sonra bu tip şeyler, büyük ve çaresiz dert vermesin Allah yeter ki. Daha rahat olmaya çalışmak zorundayız. Yüksek çıktığında endokrinoloji-diyetisyen takibi ile kontrol alınamayacak seviyede de değilmiş ne güzel.

X