Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Kızlar biliyorsunuz benim erken doğum riskim vardı, su gelmesi, rahim ağzı kısalığı, enfeksiyon falan. Hastanede yatmıştım. Şuan suyu normal. Rahim ağzım da uzamış durumda. 3 güne bir muayeneye çağırıyorlar. Bugün 24 haftalık olduk çok şükür. Bugünkü muayene sonrası hastanenin rutiniymiş yatış önerdiler. İğer geliştirici iğne vurulacakmış. Bugün yatıralım dediler. Dedim bugün kalsın en azından hazırlık falan yapayım. Riskleri kabul edip imza atıp eve döndüm. Şeker yükleme testimi de yaptırdım bu arada 50lik içtim bikere kan alındı sonuç 130 geldi. Hiç hastanede kalasım yok 🤷‍♀️
Kaça kadar normalmiş şeker.

Kızlar biliyorsunuz benim erken doğum riskim vardı, su gelmesi, rahim ağzı kısalığı, enfeksiyon falan. Hastanede yatmıştım. Şuan suyu normal. Rahim ağzım da uzamış durumda. 3 güne bir muayeneye çağırıyorlardı gidiyordum. Bugün 24 haftalık olduk çok şükür. Bugünkü muayene sonrası hastanenin riskli gebelere rutiniymiş yatış önerdiler. Ciğer geliştirici iğne vurulacakmış. Bugün yatıralım dediler. Dedim bugün kalsın en azından hazırlık falan yapayım. Riskleri kabul edip imza atıp eve döndüm. Şeker yükleme testimi de yaptırdım bu arada 50lik içtim bikere kan alındı sonuç 130 geldi. Hiç hastanede kalasım yok 🤷‍♀️
Cnm bu normal bırsey bende vuruldum cıger gelıstırıcı vurul derım allah korusun bırsey olur

Evet özellikle 20 den sonra yemem daha da arttı canım
İlk bulantılar geçmiş sonrasında bebek enerjiye ihtiyaç duydukça sende duymuşsundur kuzum çok normal hızlı alınan kilo hızlı veriliyor ablam 28 kilo aldı doğumdan 4 ay sonra 25 kilo vermişti herkesin süreci farklı kimseyle kıyaslama kendini 🥰

Kızlar biliyorsunuz benim erken doğum riskim vardı, su gelmesi, rahim ağzı kısalığı, enfeksiyon falan. Hastanede yatmıştım. Şuan suyu normal. Rahim ağzım da uzamış durumda. 3 güne bir muayeneye çağırıyorlardı gidiyordum. Bugün 24 haftalık olduk çok şükür. Bugünkü muayene sonrası hastanenin riskli gebelere rutiniymiş yatış önerdiler. Ciğer geliştirici iğne vurulacakmış. Bugün yatıralım dediler. Dedim bugün kalsın en azından hazırlık falan yapayım. Riskleri kabul edip imza atıp eve döndüm. Şeker yükleme testimi de yaptırdım bu arada 50lik içtim bikere kan alındı sonuç 130 geldi. Hiç hastanede kalasım yok 🤷‍♀️
Canım rahim ağzı norml uzunlukta ise niye yatış öneriyor ki

Canım rahim ağzı norml uzunlukta ise niye yatış öneriyor ki
Evet şuan plasentanın aşağıya yakın olması dışında herşey normal çok şükür, olmazsa biraz kalırım çıkarım duruma göre.Devlet- özel birlikte yürütüyorum. Yarın özeldeki doktoruma bi görüneyim. Bakalım o ne diyecek.

Benim sadece vajinanın üzerinde var kasığıma kadar. Ben 5 sene once karin germe ameliyati olmustum kasigimda boydan boya dikis izi var acaba o mu etkili yukarı çıkmamasında
Bilmiyorum kuzum olabilir. Normalini bilmiyorum ama bende üstteki çizgi alttaki çizgiyle beraber çıkmadı, sonradan çıktı. İlk başta sadece kasık kısmımda vardı, üstteki bu hafta çıktı belirginleşti

Bilmiyorum kuzum olabilir. Normalini bilmiyorum ama bende üstteki çizgi alttaki çizgiyle beraber çıkmadı, sonradan çıktı. İlk başta sadece kasık kısmımda vardı, üstteki bu hafta çıktı belirginleşti
Kacinca haftada olustu tamamen. Ben 21. Hafta bugun ve dedigim gibi cizgi vajina ustunden kasigima kadar. yukarda yok henüz

Ciğer geliştirici iğne hastanede yatışlı görülenlere yapılabiliyor ayaktan yapılmıyor 12 saat arayla kalçadan 2şer doz yapıyorlar ve çok önemli bunu ihmal etme çiçeğim benim 33 haftada doğan oğlum bu ciğer gelistiriciyi yaptırdığım için hiç kuveze girmedi . (Sarılıktan 10 gün yattı kuvezde erken doğum alakalı değildi) 1 gün yat sabret ikinizde vakti zamanında sağlıkla kavuşun inşallah

Ciğer geliştirici iğne hastanede yatışlı görülenlere yapılabiliyor ayaktan yapılmıyor 12 saat arayla kalçadan 2şer doz yapıyorlar ve çok önemli bunu ihmal etme çiçeğim benim 33 haftada doğan oğlum bu ciğer gelistiriciyi yaptırdığım için hiç kuveze girmedi . (Sarılıktan 10 gün yattı kuvezde erken doğum alakalı değildi) 1 gün yat sabret ikinizde vakti zamanında sağlıkla kavuşun inşallah
İğneyi vurulcam kuzum. 1 gün olsa keşke😁 Sordum ne kadar kalıcam diye uzun bi süre dedi belki doğuma kadar 🙄

Evet şuan plasentanın aşağıya yakın olması dışında herşey normal çok şükür, olmazsa biraz kalırım çıkarım duruma göre.Devlet- özel birlikte yürütüyorum. Yarın özeldeki doktoruma bi görüneyim. Bakalım o ne diyecek.
Bana 14. Haftada plasenta previa demişlerdi 3 mm uzaklıktaydı rahim ağzıma plasenta. 18. Haftaya kadar yine aşağıda demişlerdi ama bugün doktor tamamen yerine yerleşmiş ilişki yasağı bile yok dedi. Ben bu konuda en çok devlet hastahanesinden memnun kaldım özeller direkt sezeryan ayağa kalkmak yasak vs derken. Zeynep kamildeki doktorlar ben olsam sana söylemezdim bile çoğu gebede bu durum düzelir hiç üzülme stres yapma dedi. Bence devlet hastahanesine güven

Sen kaçıncı haftada vurulmuştun iğneyi? Ben de yaptıracağım canım iğneyi de, hastaneye yatış sinirimi bozdu 😬
Mecbur vurulcaksın canım hemde 24 saat ara ile ıkı kere vurulmustum altı tanede hap ıcmıstım 32 haftalıkken olmuştum ıgneyı sancılarım baslamıstı üç gün yatmıstım sonra duzelmıstım 37+3 te tekrar sancım baslamıstı tekrar yatıs yapılmıstı ıkı gun yatıp tekrar cıkmıstım bıraz maceralı gecmıstı 😀😀😀

Kızlar damaklarım aşırı ağrıyor hele akşam saatleri uyumaya yakın böyle bikaç gündür çıldırcak gibiyim tuzlu su gargara ağrı kesici ne varsa denedim ama bana mısın demiyor kanıyor ağrıyor😔

Kızlar damaklarım aşırı ağrıyor hele akşam saatleri uyumaya yakın böyle bikaç gündür çıldırcak gibiyim tuzlu su gargara ağrı kesici ne varsa denedim ama bana mısın demiyor kanıyor ağrıyor😔
Bende çözüm bulamadım doktora sordum normal dedı hamılelık ten dolayı dedı bebek sızde olan herşeyı alıyor dedı sağ tarafımla hıc yemek yıyemez oldum bastırdıgım an fecı sekılde hem damagım hemde dıslerım acıyor inşallah doğumdan sonra duzelırız

Karadut çok iyi geliyor ağızdaki yaralara varsa dene canım reçeli de olur karadut suyu da olur çok iyi geliyo benim dilimdeki yaraları karadut reçeli geçirdi su internette satılan karadut özü varya onlardan varsa ye bı kaşık geçer inşallah bı dene

X