Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Az önce yemekten önce tam ege usulu soğanlı domatesli kuru biberli kabak kavurması yaptım. O kadar çok sebze seviyorum ki çocuk sebze sevmezse çok üzülürüm. En çok yediğim şey sebzeykeb bi de sevmezse demek ki bu damak tadı tamemen genetik

13.haftaya girdim. Halen yumurta yiyemiyorum. Asla düzgün ve düzenli beslenemiyorum. Yemek yaparken aşırı zorlanıyorum. Ailem uzakta yapıp gönderen de olmayınca ne bulursak midem neyi kaldırırsa onları yiyoruz. Genelde karbonhidrat oluyor et tavuk falan hiç. Paketli ve hazır da yiyoruz 😔😔 Bu yüzden bir kilo kadar almışım. Okullar kapanınca memlekete gideceğiz, başkası pişirince yerim gibi geliyor inşallah.😔 Sağlıklı beslenirdim eve ekmek bile almazdık şu an ekmeksiz yiyemiyorum hiçbir şeyi. 🤷‍♀️
+1 aynı durumdayız 🙏 tek fark ben 10. Haftadayım.

13.haftaya girdim. Halen yumurta yiyemiyorum. Asla düzgün ve düzenli beslenemiyorum. Yemek yaparken aşırı zorlanıyorum. Ailem uzakta yapıp gönderen de olmayınca ne bulursak midem neyi kaldırırsa onları yiyoruz. Genelde karbonhidrat oluyor et tavuk falan hiç. Paketli ve hazır da yiyoruz 😔😔 Bu yüzden bir kilo kadar almışım. Okullar kapanınca memlekete gideceğiz, başkası pişirince yerim gibi geliyor inşallah.😔 Sağlıklı beslenirdim eve ekmek bile almazdık şu an ekmeksiz yiyemiyorum hiçbir şeyi. 🤷‍♀️
Bi yere kadar zorla yedim yumurta aslında o zaman çok yoktu bulantım. Ama son 2-3 haftadır bi şey yiyebilmek eziyet. Sabah çeyreğin çeyreği tost yedim mesela, öğlen yarım lahmacun yedim 1.5 bardak ayran içtim. Bi de kiraz yedim. Başka da bişi yiyemedim daha bu kadarla kapatıcam günü herhalde midem kötü şu an. Canım da sıkılıyor bi yandan

Kizlar bugün 13 haftalik olduk biz. Hareket hissetmemiz bu haftalarda mümkün değil diye biliyorum. Ama sanki ben tekme falan değil de bisey içeride kayiyormus gibi hissediyorum. Acaba kendimi dinlediğim için mi bağırsak hareketi hissediyorum. 2 gün önce de bisey hissettim karnımda elimi koydu sertti orası sonra yumuşadı gitti. Demin de kusacağımi bile bile dondurma yedim yine bisey hissettim içimde kayar gibi bu da mı bağırsak hareketiydi ki.asla tekme gibi bisey değil hissettigim belli belirsiz icimde bisey oluyor. Acaba kendimi dinlemekten deliriyor muyum😂😂 Ben uzun boylu ve zayıfım karnım da çıktı biraz.( Ama 3 kilo almışım bile🤭) Zayıf olduğum için hissetmis olabilir miyim Lütfen yanliz olmadığımı kafamda kurmadigimi soyleyin😄
Ya bende zayıfım karnımda çabuk çıktı sabahları özellikle bir iki defa denk geldim hatta uykumdan uyandırdı böyle kasık bölgemde seyirme gibi bir his değişik yani aynı yerde farklı zamanda iki kere hissedince dedim acaba bebek hareketi mi tam anlayamadım erkek bebek tez canlanır derlermiş 😅

Kızlar sizde akıntı ne durumda? Beyaz kremsi akıntı oldu mu sizde? Ben bugün 12 hafta oldum ve akıntım bir haftadır azaldı benim…

Kızlar sizde akıntı ne durumda? Beyaz kremsi akıntı oldu mu sizde? Ben bugün 12 hafta oldum ve akıntım bir haftadır azaldı benim…
Benim baştan beri beyaz ve sarı renkte oluyordu. Başka sıkıntım da yok enfeksiyona dair o yüzden gebelikle alakalı diye düşündüm. 12. haftadan sonra baya azaldı. Gebelikten öncesine döndü diyebilirim.

+1 aynı durumdayız 🙏 tek fark ben 10. Haftadayım.
Ben 6. haftadan beri böyleyim. 5. haftada tatile gitmiştik o zaman çok bulanmıyordu normal yedim içtim. Ama şu an tatilde yediğim ne varsa görmek bile istemiyorum öyle tiksindim. Tatil fotoğrafları bile midemi bulandırıyor. Aşırı saçma değil mi 🤦‍♀️ O zamandan başlamış bulantı ben anlamamışım herhalde.

Bi yere kadar zorla yedim yumurta aslında o zaman çok yoktu bulantım. Ama son 2-3 haftadır bi şey yiyebilmek eziyet. Sabah çeyreğin çeyreği tost yedim mesela, öğlen yarım lahmacun yedim 1.5 bardak ayran içtim. Bi de kiraz yedim. Başka da bişi yiyemedim daha bu kadarla kapatıcam günü herhalde midem kötü şu an. Canım da sıkılıyor bi yandan
Midem boş kalırsa çok daha kötü oluyorum ben. Az karbonhidrat alıp midem boş kaldığı zaman kusma durumu oldu genelde. Bir şey uydurup yemeye çalışıyorum o yüzden. Artık eziyet haline geldi yemek. Mecburen yiyorum sanki asla zevk almadan 🤦‍♀️

Ya bende zayıfım karnımda çabuk çıktı sabahları özellikle bir iki defa denk geldim hatta uykumdan uyandırdı böyle kasık bölgemde seyirme gibi bir his değişik yani aynı yerde farklı zamanda iki kere hissedince dedim acaba bebek hareketi mi tam anlayamadım erkek bebek tez canlanır derlermiş 😅
Ya evet doktor da çok hareketli dedi bana ben 2 de iki üç gün arayla farklı farklı hissettim hatta eşime dokunmasını söyledim yerinden bile kalkmadı sacmaladigimi söyledi😏. 50 gr bebeğin ne hareketini hissedeceksin diyor haksız sayılmaz ama içimde normalden farklı biseyler oluyor 😂😂 Bence bebeği hissediyoruz ama tekme hareketi falan değil suyun içinde cirpinma gibi doğru şeyi dusunuyoruz🤭

Selam kızlar. Bizede cumartesi kalmaya eşimin annesi ve ablası geldi ve ablasının 4 çocuğu sağ olsunlar mutfak dolaplarını falan sildiler çalışıyorsun yapamazsın diye ama ben bir yandan da kötü hissediyorum evi çok temizleyemiyorum dip köşe yapamıyorum hiç hep sil süpür toz al minnet borcum varmış gibi hissediyorum. Bide salonum ciddi tozluydu görümcem çalışmasan kınardım ama çalışıyorsun çok zor yapamıyorsundur falan dedi onada canım sıkıldı içten içe borçlu hissediyorum. Halıları falan yıkamaya verdim kalan işleri annem ve teyzemle yapacağım bizi de çağır geliriz dediler ama çağırmak istemiyorum moralim bozuldu biraz🥲

Ben 6. haftadan beri böyleyim. 5. haftada tatile gitmiştik o zaman çok bulanmıyordu normal yedim içtim. Ama şu an tatilde yediğim ne varsa görmek bile istemiyorum öyle tiksindim. Tatil fotoğrafları bile midemi bulandırıyor. Aşırı saçma değil mi 🤦‍♀️ O zamandan başlamış bulantı ben anlamamışım herhalde.
Hayat kalitemizi baya düşürdü bu bulantı işleri, yüzüm hep acı çekiyor gibi bakıyormuş, sürekli bulantı hali çok yoruyor. Benimki de 5. Haftada başladı 😥 ne zaman geçecek diye bekliyorum.

Kızlar selam 🥰 bugün tam 12+0 olduk. Ve gerçekten bıçak gibi kesildi bulantılar. Zaten çok zorlamıyordu ama bugün çekirdek bile çitledim 😂 hiç midem bulanmadı çok güzelmiş özlemişim valla . Belirtilerim çok azaldı . Arada bir vuran kasık ve alt karın ağrım oluyor . Çok az da göğüslerim acıyor. Umarım bebeğim iyidir . Sanırım vücudum hamile olmaya alıştı 🥰 çokta özledim bebeğimi daha randevum 15 inde . Nasıl bekleyeceğim bilmiyorum 🥲 umarım sizinde biran önce geçer bulantılarınız 🫶

X