2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
ay Allah korusun izleyemedim bile :KK43: eczaneye gidip uçuk kremi aldım şimdi. emzirme harici yanaşmamaya çalışıcam inşallah bir şey olmaz bebeğime ya 😞 çok üzüldüm. bende senede bir kere filan çıkar uçuk dudağımda
Yok canım Allah korusun endişelenme hiç emzirirken maske tak istersen kremini de sürdükten sonra hiçbir şey olmaz 🥰

ya alakasız olacak ama uçuk bebeğe direkt zararı olan bir şey mi ki? benim dudağım uçukladı ama normal emzirmeye devam ediyorum bebeği. öpmüyorum ama onun dışında normal hayatımıza devam ediyoruz. uçuğun bir tehlikesi mi var? merak ettim siz böyle yazınca🥲
Anneden olanı bilmiyorum ama diğer insanlardan gelecek uçuk çok tehlikeli, doktorumuza da sordum annem uçuklu vs diye öpmesin sakın yoğun bakımlık olur dedi. Herpes virüsü olduğu için tehlikeliymiş. Ama anneden zaten süt alıyor onu bilemedim

Anneden olanı bilmiyorum ama diğer insanlardan gelecek uçuk çok tehlikeli, doktorumuza da sordum annem uçuklu vs diye öpmesin sakın yoğun bakımlık olur dedi. Herpes virüsü olduğu için tehlikeliymiş. Ama anneden zaten süt alıyor onu bilemedim
ay Allah korusun 🥹 ben uçuk çıktığını fark etmeden sabah birkaç kez öpmüştüm sonra fark edince bi daha öpmedim. o kadar çok korkuyorum ki şu an. çenesinde beyaz uçlu bi sivilce çıkmış inşallah ilgisi yoktur

Kızlar sizinde bebiş ağladığında ve aç olduğunda göğsünüzden süt akıyor mu 🤭 ilk olduğunda annem acıktığı ve ağladığı icin akıyor demişti ben hurafelerden bir tanesi daha diye düşündüm😄 ama ilginç bir şekilde hep öyle denk geliyor ne zaman ağlasa tişörtüm ıslanıyor evde sütyen vs takmadığım için de net anlıyorum 🥹

Kızlar sizinde bebiş ağladığında ve aç olduğunda göğsünüzden süt akıyor mu 🤭 ilk olduğunda annem acıktığı ve ağladığı icin akıyor demişti ben hurafelerden bir tanesi daha diye düşündüm😄 ama ilginç bir şekilde hep öyle denk geliyor ne zaman ağlasa tişörtüm ıslanıyor evde sütyen vs takmadığım için de net anlıyorum 🥹
Ben hamileyken bile videoda falan bile bebek ağlaması duyunca sütüm geliyordu 🥹

Aynen oyle bazen gece gogus sızlamasıyla uyanıyorum artık sızlamayı tanıdım hemen bakıyorum damlıyor😂 bebişimi alıyorum zaten mızıklamaya baslıyo ama ikisi de akıyor onu cozemedim mochi pompa alayım diorum ama cokta sütüm yok gibi akan ziyan olmasın gagshs

Kızlar bigaia kullanırken başka d vitamini kullanıyor musunuz ben doktorumuza sormadım sizden soran var mı

Yatarak bi kere denedim sadece, olur mu ki? O denediğim de gözüm yarı kapalıydı nasıldı hiç bilmiyorum 🤦🏼‍♀️ süt sağmayı deniyorum ama makineyi bi türlü çözemedim, az geliyor 20 cc kadar, oysa süt epey var. Philips avent makine kullanan var mı :/
Olur olur, o da bi emzirme pozisyonu sonuçta. Doğru şekilde yerleşirsen sen de o uyuyunca uyursun en azından. Ben ayrılmak istemediği zamanlar yapıyorum o da rahat uyuyor. Ben sağmadan çıkan miktar olayını hiç anlayamadım. Bende az çıkıyor ama benden de süt akıyor hep, bebiş de doyuyor. Bilemiyorum 80-90 ml sağanlar var tek memeyi. Benim hiç görmedi o kadarı. Ama makineyle mi ilgili onu bilmiyorum. Ben şarjlı bebebao kullanıyorum.

Benim de öyle oluyor 🥹 ben evde sütyensiz dolaşınca her yeri ıslattım, o yüzden istemeye istemeye mecbur emzirme atleti giyiyorum veya sütyen takıyorum 🥲
Aynen oyle bazen gece gogus sızlamasıyla uyanıyorum artık sızlamayı tanıdım hemen bakıyorum damlıyor😂 bebişimi alıyorum zaten mızıklamaya baslıyo ama ikisi de akıyor onu cozemedim mochi pompa alayım diorum ama cokta sütüm yok gibi akan ziyan olmasın gagshs
Yaaa dimi ben de sızlamayı anladım, açıp bakınca görüyorum akışını 😅 emzirme kalkanı kullananlar vardı birikme için ama ben bi de onu takamıcam artık 😬

Benim de öyle oluyor 🥹 ben evde sütyensiz dolaşınca her yeri ıslattım, o yüzden istemeye istemeye mecbur emzirme atleti giyiyorum veya sütyen takıyorum 🥲

Yaaa dimi ben de sızlamayı anladım, açıp bakınca görüyorum akışını 😅 emzirme kalkanı kullananlar vardı birikme için ama ben bi de onu takamıcam artık 😬
Yaa hava sıcakk takamıyorum kalkanı. Pişik gibi oldu meme altım🥹

Olur olur, o da bi emzirme pozisyonu sonuçta. Doğru şekilde yerleşirsen sen de o uyuyunca uyursun en azından. Ben ayrılmak istemediği zamanlar yapıyorum o da rahat uyuyor. Ben sağmadan çıkan miktar olayını hiç anlayamadım. Bende az çıkıyor ama benden de süt akıyor hep, bebiş de doyuyor. Bilemiyorum 80-90 ml sağanlar var tek memeyi. Benim hiç görmedi o kadarı. Ama makineyle mi ilgili onu bilmiyorum. Ben şarjlı bebebao kullanıyorum.
Ebeler eve geldiğinde dediler ki sakın bundan çok az süt çıkıyor bebek bu kadar az emiyor diye düşünme bebek çok çok daha fazla çekiyor dedi merak etmeyin yani.

Bebiş günde kaç kere kaka yapıyor? Benim bugün 11. Gün genelde 3 kere yapıyordu ama dünden beri azaldı bugün sabaha karşı yaptı tekrar yapmadı henüz. 6 tane çişli bez var (gece 12’den itibaren) doyuyor mudur?

X