2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
bizim baya fırlamış gibi duruyor dışarı doğru. dokunamıyorum da acıyacak gibi geliyor doktorla konuşunca bana da yazar mısın canım bakalım ne dicek

Kız yenidoğan bebeği kaç dk emziriyorsunuz? Benimki erken doğdu 2200 gr. 5 dk emiyor yoruluyor ne yapacağım bilmiyorum kilo kaybetmiş
benim prematüre bebek canım, 2400 gr geldi eve. dediğin gibi 5 dk emiyordu. ilk on gün kilo verdi. maalesef çabuk yorulup uykuya dalıyorlar ama sen yapabildiğin kadar sık emzir. 1 buçuk saatte bir 5 dk da emse yeter zaten yenidoğan bebeğe. bizim on gün sonra kilo almaya başladı ekstra hiçbir şey vermedim, sadece belki çok aç kaldığını hissedersen kendi sütünü sağıp verebilirsin ama ben onu da veremedim dediğin gibi biberon da almıyordu çünkü

Kızlar bebeğimin aylık kontrolüne gittik doktora her beslenme sonrası kusmasını sordum fazla emmesinden dolayı dedi 1 ayda 1 kg dan fazla kilo almış. 6 aydan önce reflü teşhisi konulamazmış. Bide bebeğim çok ıkınıyor doktor normal değil dedi fazla beslenme sonucu gaz oluşuyormuş bunun için prebiyotik başladık böyle devam ederse nurse haveyse başlayacakmışız. İlk başta sarılık var diye her istediğinde emziriyordum şimdide gaz olmasın diye saat tut 2 saatte 1 emzir

Denedim olmuyor bebek küçük olduğu için mi az besleniyor anlamadım. Doktora sordum soruna çözüm bulmuyorlar standart şeyleri söylüyorlar
Topuklarını sık soğuk ıslak mendil gezdir yüzünde altını aç ağlasa bile uyandırcaksın başka çaresi yok maalesef

Ya evet hemen yoruluyor ve uyanmıyor. 7 günlük daha. İnş 5 dk emerek kilo almaya başlar
Ne kadar süre sonra emme süresi uzadı peki

Bu sırada az önce browni yapan ben canım emzirdiğimiz için şekerimiz düşüyor, ben normalde hiç tatlı yemem aramam, ama bu emzirme dönemleri aşırı tatlı istiyor canım
Bnde korktum ya ben normalde yerim tatlı ama bu ara çok aşırı istiyor canım hastalık mı oldum faln diye korktum açıkçası

Mendil gezdirmiyorum diğerlerini yapıyorum ama 3 dk veya 5 dk emiyor sanırım gücü yetmiyor
Benim bebeğim de öyleydi aşırı zorlandım emiyo sandığımı da emmemiş kilo kaybetti yorulduğu için uyuyo ama mecburen uyandırman lazım

Benim bebeğim de öyleydi aşırı zorlandım emiyo sandığımı da emmemiş kilo kaybetti yorulduğu için uyuyo ama mecburen uyandırman lazım
Pratikte ne kadar zormuş emzirmek. Teoride çok kolay gibi anlatıyorlar emiyor sandığını nasıl emmemiş yeni bir stres faktörü yükleniyor banaa :) çişli bezden anlaşılmıyor mu emip emmediği

Bide öneri olsun e bebek leke çıkarıcısını denedim şimdi makinenin içine bi kapak döktüm sıvı olandan sırtına kadar kaka olmuş kıyafetleri miss gibi yapmışş
Bende spreyinden aldım ama daha kullanmadım sadece ondan mı döktün yoksa bebek deterjanı da ekledin mi yanında

bizim baya fırlamış gibi duruyor dışarı doğru. dokunamıyorum da acıyacak gibi geliyor doktorla konuşunca bana da yazar mısın canım bakalım ne dicek
Aynı bizimde öyle ayın 16 sında kontrolümüz var bekliyorum işte benden önce doktora gitmezsen haber veririm

10 gün çok uzun bir süre en fazla 3 gün diye biliyorum
Benim bebiş de 3 gündür yapamıyor kontrolümüz vardı gitmişken sordum 10 güne kadar normal dedi. 1 çay kaşığı zeytinyağı koy mamasına veya şırıngayla ağzına 1 ml sık dedi. Daha önce ben bir kez koymuştum mamasına doktora sormadan şimdi içim rahatladı doğru yapmışım

Ben de aynı şekilde Sarılık var diye devamlı emziriyorum ve benim bebeğim de çok fazla ıkınıyor, özellikle mama verdiğim zaman. Senin ki Ne sıklıkla ikınıyor?

Pratikte ne kadar zormuş emzirmek. Teoride çok kolay gibi anlatıyorlar emiyor sandığını nasıl emmemiş yeni bir stres faktörü yükleniyor banaa :) çişli bezden anlaşılmıyor mu emip emmediği
Emzik gibi ağzını oynatıyomuş süt çekmiyomuş çişli bezi yeterliydi ama kilo almadı 10 gün sabit kaldı kilosu

Benim bebeğimde sürekli ıkınıyodu kızarıyodu nurse harveys+neofour damla çok azalttı rahatlattı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…