2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    217
Kızlar bebeğinde konak olan yok mu hiç? Doğal yağlar sürüyorum tarıyorum konak şampuanıyla yıkıyorum ama düzelme yok ya napıcam başka

Gazı var ama bu derece ağlatmaz bence gaz ya kiraz çekirdeği yastığı kullanıyoruz masaj yapıyoruz en azından bu kadar yapmaması lazım nasıl büyüyecek hiç bilmiyorum biraz dinlenebilsem gene önemli değil ama bir saat bile dinlendirmiyor 😞
Benimkide gece 12de bir başlıyor gözleri fal taşı gibi açmaya sabah 8 e kadar yarımşar saat anca uyuyor o kadar uykusuzum ki gündüz de baya uyuyor ne kadar zorlasamda bende kıyamıyorum mecbur uyumasına izin veriyorum geceleri ağlıyor gazı da var ıkınıyor zaten emmek istiyor memede susuyor emzikte almıyor kızıyor bazen inadı tuttugunda🤦🏻‍♀️😔 altını alırken yatırdıgımda da aglıyor basıyor yaygarayı

Benimkide gece 12de bir başlıyor gözleri fal taşı gibi açmaya sabah 8 e kadar yarımşar saat anca uyuyor o kadar uykusuzum ki gündüz de baya uyuyor ne kadar zorlasamda bende kıyamıyorum mecbur uyumasına izin veriyorum geceleri ağlıyor gazı da var ıkınıyor zaten emmek istiyor memede susuyor emzikte almıyor kızıyor bazen inadı tuttugunda🤦🏻‍♀️😔 altını alırken yatırdıgımda da aglıyor basıyor yaygarayı
Aynısı ya umarım bu günler çabucak geçer aramızda çok fark da yok seninki de nerdeyse 40 günlük olmuş yani bana dediler bir aylık olunca geçer sonra 40 çıkınca dediler o bitti iki aylık olunca dediler bakalım sürekli bekliyoruz

İyi akşamlar herkeze kızımın bugün 1 ay aşiları vardı çok sukur 55 cm boyu 4 kılo 650 gram olmuş ordan güzel bir selılde çıktık ama malesef oğlumu hastaneye yatırdılar elındekı yaralar agzınjn içinde de olmuş 😞😞 antıbıyotıkler ilaçlar serum verılıp duruyor zaten gırıptı oda ciğerlerine vurmuş kendimi okadar suçlu caresız hissediyorum kı anlatamıyorum bıle benıde salmıyor mecbur hastanede bebekle onun yanında kalıyorum bebegı olduk ca uzak tutuyorum ne zaman cıkıcagımızda belli degıl ne yapıcagımı şaşırdım 🥲🥲🥲
Aynı kilodayız 2 paket 2 numara bez bitirdim sayılır sen kaç kullanıyorsun sanki yakın zamanda 3 numaraya geçer gibi hissediyorum 😂 ona göre 1 yada 2 paket alıcam

Patladım artık hastane odasında dünden berı ilk defa hava almaya çıktım hastane önüne beş dakıka ızın aldım yok böyle bırsey ya çocuğun aslında hıc bır seyı yok yalandan tutuluyoruz

Aynı kilodayız 2 paket 2 numara bez bitirdim sayılır sen kaç kullanıyorsun sanki yakın zamanda 3 numaraya geçer gibi hissediyorum 😂 ona göre 1 yada 2 paket alıcam
Aynen demın bezden bızımde ıkı paket bıttı nerdeyse devamlı sıcıypruz işiyoruz

Kızlar bebeğinde konak olan yok mu hiç? Doğal yağlar sürüyorum tarıyorum konak şampuanıyla yıkıyorum ama düzelme yok ya napıcam başka
Gerçek zeytın yağ sur cnm yarım saat kadar bekler ince üçlü tarakla tara bastırmadan hafıfce sonra duşa sok benım de öyle oldu gectı bu şekılde yapınca

Annemle birlikte yıkıyorduk hep o gitti artık😞 eşimle yıkıyoruz mecburen banyo günleri panik oluyorum ya baya zorlanıyoruz sizin nasıl geçiyor 🥲
canım biz normal banyo küveti takımı almıştık fileyle filan. ama ilk banyodan sonra annem duşta kucağımda yıkamamı önerdi ve öyle yaptım. aslında bu çok daha basit oluyor denemediysen sen de deneyebilirsin. duşta tabure var bi tane ona oturuyorum, bebişi kucağıma alıyorum hemen iki dk sıcak suyun altında yıkayıp sarıp çıkarıyorum. tabii yanında biri varsa daha kolay. bebeği kucağına verip alır, sen zorlanmazsın. böyle çok daha kısa sürüyor. saçını iki banyoda bir şampuanlıyorum. şöyle bir vücudu sıcak suda rahatlasın iyi geliyor kış bile olsa

2 kullanmaya devam mı ediceksin benim evdekiler bitti 3 çok mu büyük olur acaba
Üç büyük olur cnm ya ama bezın markasına göre degısyor dün herıf mıgrostan almıs evden hastaneye getırmeyı unutunca 125 vermış molfıkse nasıl aldın bu fıyata dedım ablamın numarasını kullandım dedı 🤣

Gazı var ama bu derece ağlatmaz bence gaz ya kiraz çekirdeği yastığı kullanıyoruz masaj yapıyoruz en azından bu kadar yapmaması lazım nasıl büyüyecek hiç bilmiyorum biraz dinlenebilsem gene önemli değil ama bir saat bile dinlendirmiyor 😞
Sabah 6dan beri kucağımdan indirebilidiğin toplam 40 dkdır hep ağlıyor kucak harici uyumuyor hepimizinki öyle bebeğim. Desteksizsen daha da zorlaşıyor çocuk bakmak.

Nefes alışverişinde farklılık hissedersen ve ateşi çıkarsa direk doktora götür bence, şimdi yapabileceğin tek şey serum fizyolojikle burnunu sürekli açmak ve günde 2 kere falan burnunu çekmek , bir de olabildiğince odayı nemli tutman lazım, bu hava nemlendiricilerinden yoksa kettle bebeğin odasına aç sürekli kaynar halde ağzı açık dursun o da rahatlatır. Ciğerden bir hırıltı nefes alışverişinde çok zorlanma gibi hissedersen direk doktora götür bence. Bu aylarda hastalık çok zor Allah şifa versin inşallah🙏
nefes alıp verirken bi hırıltı oluyor. boğazında doğduğundan beri hırıltı var ama bu ondan farklı bir ses. serum fizyolojikle yıkıyorum 4-5 saatte bir. ateşte yükselme yok çok şükür. odanın nemi de %66 görünüyor sanki iyi gibi. burnunu yıkasam da o ses gitmiyor ya. yıkadığımda şeffaf sümük akıyor sadece, öyle aşırı bi doluluk da yok gibi anlamadım :/ hapşırık ve öksürük var. gripten ziyade sanki alerjiymiş gibi de geldi bilemedim. amin çok sağol🥹🥹

Aynılarını yaşıypruz kuzum üzerini değiştirirken, altını değiştirirken, acıkınca, gazı olunca, bezi kirlenince hep ağlıyor ama nasıl bir ağlama 😔

Eklentiler

• 20241002_142321.jpg
    20241002_142321.jpg
    85,4 KB · Görüntüleme: 9
Kızlar bebek sürekli ağlıyor iki gecedir ne gündüz var ne gece çok yoruldum artık ya dayanamıyorum gazdan dolayı bazen ağlıyor bazen de sırf keyfi ağlıyor gibi geliyor uyku uyumuyor iki gündür iki saat belli uyudum bayılacağım artık altı gün sonra iki aylık olacak bu çocuk ne zaman düzelecek ya
Aç olmasın o

Relactaz damla kullanan var mı ambalajında süte damlatın diyor ama doktorumuz öyle bişey demedi sadece günde 6 kere 6 şar damla dedi ama süte felan demedi anlamadım var mı başka kullanan

nefes alıp verirken bi hırıltı oluyor. boğazında doğduğundan beri hırıltı var ama bu ondan farklı bir ses. serum fizyolojikle yıkıyorum 4-5 saatte bir. ateşte yükselme yok çok şükür. odanın nemi de %66 görünüyor sanki iyi gibi. burnunu yıkasam da o ses gitmiyor ya. yıkadığımda şeffaf sümük akıyor sadece, öyle aşırı bi doluluk da yok gibi anlamadım :/ hapşırık ve öksürük var. gripten ziyade sanki alerjiymiş gibi de geldi bilemedim. amin çok sağol🥹🥹
Odanın nemi iyi, hapşırık öksürük bizde de oluyor alerjiden de olabilir, grip olunca illa bir ateş yükseliyor sanki ya

X