2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    216
Kızlar herkese merhabaa bugün tam 40 haftalık oluyorum. Doktorum 41e kadar bekliyorum suni sancı veriyorum dedi. 2 gundur kurek kemigimde kaburgamda, omzuma boynuma tum sag vucuduma vuran agri var nefes alamiyorum batar giriyor oturup kalkamiyorum. Doktor da agrilarin tek cozumu dogum istersen sezeryan olabilirsin dedi. Etrafimdaki herkes de bebegin zamani doldu riske atma sezeryan ol kurtul diyor.hic sancim yok cunku daha. Ama sezeryanin iyilesme sureci uzun oldugu icin ve sonrasinda göbek kaldigi icin korkuyorum. Normal dogumu beklerken de bebegi riske mi atiyorum acaba diyorum. Fikirlerinize açığım.
Doktoruna güveniyorsan bekle ben tansiyondan dolayı önce suni sancı aldım 39+0 da 12 saat sancı çektim 1cm bile açılmadım sezaryen oldum.

Evet kuzumm konusmustuk. ailem de oyle diyor bebegi de kendini de riske atma sezeryan ol kurtulun diyorlar. Hic sancim yok cunku bekledikce bebek icin de riskli olur gibi geliyor. Tek korkum sezeryanin iyilesme sureci ve göbek sorunuydu icimi rahatlattin tesekkur ederim
İki sezeryan tecrübe etmiş olarak iyileşme sürecinden hiç korkma maksimum 3 gün zorlanıyosun bir hafta sonra zımba gibisin😄 ikincisinde ayağa kalkarken falan çok rahattım o yüzden böyle konuşuyorum sizin için sağlıklı olan neyse o olsun🙏🏻

Doktoruna güveniyorsan bekle ben tansiyondan dolayı önce suni sancı aldım 39+0 da 12 saat sancı çektim 1cm bile açılmadım sezaryen oldum.
Sanci çekmeye deger mi bebegi de bekletmek icimde riske atmis olur muyum diye korkuyorum. Herkes sezeryan ol kurtul inat etme diyor

İki sezeryan tecrübe etmiş olarak iyileşme sürecinden hiç korkma maksimum 3 gün zorlanıyosun bir hafta sonra zımba gibisin😄 ikincisinde ayağa kalkarken falan çok rahattım o yüzden böyle konuşuyorum sizin için sağlıklı olan neyse o olsun🙏🏻
Çok teşekkür ederim icim rahatladı, sezeryan göbegi dedikleri sey dogru mu peki

🤣🤣🤣 mantıklı soru yarım saat kadar duruyor benle sonra emmeye gecıyor tekrar emerken nıeyse gozlerını fıl tası gıbı acıyor duruyor bır süre yoruluyor sonra emmıyor daha aradan on dakıka felan gecıyor tekrar emmeye başlıyor yavaş yavaş öyle uyuyor kucagımda çalmasını bekleyıp derın uykuya gecınce yatırıyprum yerıne 🤣🤣🤣 baksana goZlere bızımkı emmedıgı zaman uyandıgı zaman hep böyle🤗🤗🤗 gozlerı döndümu senın kının rengnı aldımı
oyyy maşallahh😍🧿🧿 yok bizim daha belli olmadı göz rengi ama şu an yeşile çalan bi renge dönüştü. başta lacivert gri gibiydi. bakalım çok merak ediyorum ne renk olacak ❤️

Kızlar herkese merhabaa bugün tam 40 haftalık oluyorum. Doktorum 41e kadar bekliyorum suni sancı veriyorum dedi. 2 gundur kurek kemigimde kaburgamda, omzuma boynuma tum sag vucuduma vuran agri var nefes alamiyorum batar giriyor oturup kalkamiyorum. Doktor da agrilarin tek cozumu dogum istersen sezeryan olabilirsin dedi. Etrafimdaki herkes de bebegin zamani doldu riske atma sezeryan ol kurtul diyor.hic sancim yok cunku daha. Ama sezeryanin iyilesme sureci uzun oldugu icin ve sonrasinda göbek kaldigi icin korkuyorum. Normal dogumu beklerken de bebegi riske mi atiyorum acaba diyorum. Fikirlerinize açığım.
eğer bebekle ilgili bi sıkıntı yoksa normali bekle canım kalmış şurada maksimum 1 hafta. 1 haftaya gelmezse zaten sezaryen olacakmış ama bence gelir. ben sezaryen oldum, doğum çok zor değil ama ağrıları ve toparlanma süresi çok yorucu ya. tamam şimdi geçti gitti ama ilk hafta cidden ölüyordum. kocana/annene, birine muhtaç oluyorsun illaki. bebeğini bile gözün zor görüyor. bilmiyorum belki acı eşiği çok yüksek olup rahat atlatan vardır ama benim için zordu şahsen. mecbur kalmasam normal isterdim. hangisi olursa olsun inşallah çok sağlıklı bir süreç olur💐🫶

Sanci çekmeye deger mi bebegi de bekletmek icimde riske atmis olur muyum diye korkuyorum. Herkes sezeryan ol kurtul inat etme diyor
Büyük bi ameliyat oluyosun ve bebeğin sana muhtaç. Onunla ilgilenmen gerekiyor. Ben normal doğurmak çok istedim bu yüzden. Kısacası az da olsa açıldaydım günlerve bile sancı çekerdim normal doğururdum

Sİzin de bebeğiniz emerken gözler açık/yarı açık transa geçiyo mu ya gözü açık uyuyo sanki sonra kendine gelip emmeye devam ediyo

1 ay güncellemesi galiba bu aynı şeyleri yaşıyoruz hep memede durmak istiyo memede uyusun memede uyansın bir an önce düzene girmesi lazım :KK43:
Biz 15 günlüğüz aynı seyleri yaşıyoruz. Gündüzleri cok güzel uyuyor geceler uyku haram

Büyük bi ameliyat oluyosun ve bebeğin sana muhtaç. Onunla ilgilenmen gerekiyor. Ben normal doğurmak çok istedim bu yüzden. Kısacası az da olsa açıldaydım günlerve bile sancı çekerdim normal doğururdum
40 hafta olduk bugun tam suresi doldu ama hic sancim falan yok daha

eğer bebekle ilgili bi sıkıntı yoksa normali bekle canım kalmış şurada maksimum 1 hafta. 1 haftaya gelmezse zaten sezaryen olacakmış ama bence gelir. ben sezaryen oldum, doğum çok zor değil ama ağrıları ve toparlanma süresi çok yorucu ya. tamam şimdi geçti gitti ama ilk hafta cidden ölüyordum. kocana/annene, birine muhtaç oluyorsun illaki. bebeğini bile gözün zor görüyor. bilmiyorum belki acı eşiği çok yüksek olup rahat atlatan vardır ama benim için zordu şahsen. mecbur kalmasam normal isterdim. hangisi olursa olsun inşallah çok sağlıklı bir süreç olur💐🫶
Suan herkes bana beklemene ne gerek var sezeryan ol bebek de kurtulsun sen de diyor normal icin gozumu korkutuyorlar. Hic sancim da yok sanki bebegi bilerek dogurmuyorum gibi bir izlenim olustu

Teyseler bizimde 40ımız çıktı günler geçti yaşadığınız bütün sorunları bizde yaşıyoruz/yaşadık hepsi geçiyor tatlılık baki 🎀 kalça ultrasonu 45 günlük yapılıyor burada ondam da geçtik şükür bakalım 2ay kontrolünü 4 👁️ ile bekliyorum boy kilo ne oldu gözleri de renkli benim kızımın benim ve eşimin tarafı hep renkli gözlü ben açık kahverengi gözlüyüm inşallah renkli kalır 🎉
IMG-20240918-WA0011.jpg

X