Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Ya Allah aşkına gelinin yeni doğum yapmış, torunun zaten hem erken hem 2455 gr doğmuş. Kalkıp da şunun kızı 5 kilo doğurmuş bir tane çatlağı yok karnı kız gibi diye anlatmanın ne mantığı olabilir ya? Veya nasıl bir iyi niyet olabilir? Lohusa kadına söylenen şu lafı savunmak anneye objektif olamamak değil anneye KÖPEK olmaktır benim gözümde.
İnşallah hiç birimizin oğlu böyle olmaz, bizler de öyle bir kayınvalide olmayız. Rabbim şaşırtmasın
Ben geline asla karışmam valla görüşmek istemesin görüşmem bu değişik bi ego yani neyin savaşı kime neyi kanıtlamaya çalışıyosun be kadın.

Bizimde sadece akıntı var silmez sen kuruyor gözünü rahatsıs edicek gibi hemen deniyim bende 🙏🏻
Kuzum sakın deneme benim bebeğiminde gözyaşı kanalı tıkandı doktor damla verdi sakın anne sütü veya çay sürme dedi şuan enfeksiyona çok açık bebeklerimiz

Kuzum sakın deneme benim bebeğiminde gözyaşı kanalı tıkandı doktor damla verdi sakın anne sütü veya çay sürme dedi şuan enfeksiyona çok açık bebeklerimiz
Uyardığın iyi oldu canım 🙏🏻🙏🏻 çocuk göz doktoruna mı göründün çocuk doktoru mu yoksa direkt?

YouTube'dan baktım bende ama genel olarak yorumlardan anladığm gibi yapıyorum göz pınarına bastır çek yapıyodum simdi bastırıp aşağı burnuna doğru çekiyorum 🙏🏻
Ellerini güzelce yıka tırnakların kısa olsun serçe parmağınla göz pınarından burun deliğinin yanına kadar hafif sert bastırarak indir. Bana doktor netira diye bir göz damlası verdi doktor günde 4 kere damlattım. Oluşan akıntı veya çapağı ıslak pamukla sil. Benimki bu şekilde 1 günde geçti kuzum. Ama tekrar ederse hemen gel dedi tekrar eden durumlarda göz doktoruna kadar gitmek gerekebiliyormuş.

Uyardığın iyi oldu canım 🙏🏻🙏🏻 çocuk göz doktoruna mı göründün çocuk doktoru mu yoksa direkt?
Çocuk doktoruna kuşum tesadüf doktor kontrolümüz olduğu sabah çapaklanma yaşadık biz ödüm koptu ama düzenli temizleme ve masajla 1 günde geçiyor bebeğim merak etme 🥰

Merhaba. Gebelik kolestazını nasıl fark ettiniz? Belirtileriniz nelerdi? Acilde yapılıyor mu bu tahliller?
Benim 7 haftalıkken kan değerlerimde alt ast yüksek çıkmıştı. Takip ettiler. Safra taşı çıktı. İlaç, diyet ve su ile tedavi ettik (taş ve çamur eridi) sonra ilacı bıraktım ama değerleri takip etmeye devam ettik. 2 ay sonra da yine alt ast yüksek çıktı bu sefer ultrason ile baktılar karaciğer ve safra ya ama taş yoktu. gebelik kolestazı çıktı. Safra taşı öyküsü olanlarda çıkma ihtimali yüksekmiş zaten. Tekrar ilaç başladık. Bu sefer o kadar diyet yapamıyorum cunku son kontrole gittiğimde bebek bir hafta gerideydi diyet sanırım beslenmesini engelliyor bende bıraktım. Ama 7. Hafta ve sonrasında belirtiler: Aşırı kusma, sağ göğüs altında ağri,sirt ağrısı, felaket kaşıntı idi. Gebelikten sanıyordum megerse safra taşındanmis. Kolestaz da da kusma, bulantı, sırt ağrısı ayak ve el kaşıntısı oldu.

Benimki mevlit konusunda da faulünü yaptı canım ya 😂 ben yan odada uyurken eşime demiş ki, "40 ı çıkınca bizim evde yaparız mevlidi". Bana soran yok ben kimim ki zaten 😂😂 Ben ortamda varken açmıyor konuyu. Resmen benim olmadığım ortamı kollamış kadın 😂 Hanımefendi sanıyor ki komşularına şov yapacak diye ben 40 günlük bebemle Ekim ayında şehir değiştiricem, olduuuu 😂😂
Ay canım benim o kadar da değil. Ne münasebet başka şehir neden gününe karar veriyor ? Böyle şeylere iizn vermeyin🙏🏻

Kayınvalideler konusunda asla haksız değiliz ya. Annem burda 3 4 gündür daha bana sormadan çocuğu kucağına almadı kadın bırak öpmeyi yani. Kayınvalide kişisi emerken çocuğu kucağımdan almaya çalışıyo yok ben onu yıkıcam diyo emir kipiyle hani beraber yıkayalım mı dese zaten hayır demicem. Evibe beşik yatak almış bi de mama sandalyesi alcakmış 😄😄 nah bırakırım sana çocuğu hele bu zor günlerde bize yaptıklarınızdan sonra nah
Ay bende korkuyorum bu durumdan daha yeni düzelttiğimiz aramız kaosla sonuçlanmaz umarım🤣🤣

Ay ne münasebet ya beşik yatak mama sandalyesi falan?? El kadar bebe onun evinde mi kalacakmış? Yok anam bu kaynanaların alayı kafayı yemiş. İlla elleyip kucağına alacaklar. Dokunmadan sevemiyorlar çünkü..
Geçen benimki de, daha bebeğim doğalı 2 gün mü ne oldu, öpmeye kesinlikle izin vermiyorum, öpemiyor diye koklamak istedi. Kokliyim mi dedi daha ben cevap veremeden çocuğa burnunu soktu.. Şimdi de ikinci koklama için fırsat kolluyor dibine dibine giriyor çocuğun. Dibine girip durmasın diye kucağımdan indiremiyorum bebeğimi onun yanında. Ki ona rağmen emzirirken bile kafasını sokup duruyor bebeğe bakmak için.. ay gırtlağını dişlemek istiyorum bazı zamanlar...
Eşimle bu konuları konuşmuştum ailesinin yanında söyledi yeni doğmuş çocuğu almasın kimse kucağına sokulmasın öpmesin diye. Bende güldüm banada vermicek kocam öyle sahipleniyor kızını diye. Kaynanam dururmu “ bana bak sakındığını hissedersem edersem bak ben bidaha alıyormuyum geliyormuyum bilmem ne “ diye. Biz napıcaz bu kayınvalidelerle bilmiyorum. Gerçi annemde yapabilir ama onları tatlılıkla uyarırız. Yanda kalma mevzusuda sıkıntılı ikiside yakınımda benim zırt pırt kaynanam geledebilir. Napıcaz bilmiyorum

Ya eşime söyledim yine. Moralim bozuldu annenin böyle söylemesine diye. Annem sana kötü bişey demedi ki, sen benim annemi sevmiyor musun dedi bana ya inanabiliyor musun? Kafayı yicem az kaldı. Ben de aynı şeyi senin annen için soruyorum dedim ne alakası var diyor. Ay ben bu herifin bu kadar anacı olduğunu bilmiyordum ya. Hayretler içerisindeyim... Bilseydim önce annesinden boşanmasını bekler ondan sonra evlenirdim...
Canım benim tüm kocalar aynı boşver. Be saman gidiyor kaynanan ?

Benim bebeğimde de idrar yolu enfeksiyonu oldu 1 hafta ilaç tedavisiyle düzeldi korkma sen sadece süt ver ve uyu sen uyurken başkası izlesin bebeği. Dinlenmezsen sütün azalır ruh halin bozulur bebişin sana ihtiyacı var
Benden geçmiş. Protein falanda çıkmış lökosit 11 miş. O yüzden Baya kötü oldum . O sonda takılışı aklımdan çıkmıyor. Çok sıkıntılı geçiyor bu aralar

Ay bende oğluma kaynanam oğlum diyor diye ilk başlarda gıcık oluyordum hatta eşime de demiştim o benim oğlum diye😂😂😂
Bu biraz lohusa tribi galiba. Ben de öyleydim. Kimseye vermek de istemiyordum oğlumu kıskanıyordum benim oğlum benden başkası diyemez karar alamaz falan diye. Geçici bi süreç 😅 Şimdi de bazen kaynanama gönderiyorum biraz dinlenebileyim ya da rahat rahat iş yapayım diye. Hey gidi zaman 🥲

Canım benim tüm kocalar aynı boşver. Be saman gidiyor kaynanan ?
13 ünde gidiyor. Düğün varmış başka şehirde onun için gidecek. Ne zaman gelir geri bilmiyorum. Benim sığır yarın işe başlayacak. Bu gece çocukla ilgili zerre yardım etmedi. Ökkkküz gibi yattı uyuyo. Ben kendi kendime sinirlenince de söylenmeyi ihmal etmiyor. Kanamam durmuştu ne güzel, bu gece geri başladı üzüntü ve yorgunluktan. Yarım saattir ağlıyorum halime.. Bebek de sağolsun memede duruyor yatırınca 15 dakika içinde ağlıyor. Kafayı yemek üzereyim..

Eşimle bu konuları konuşmuştum ailesinin yanında söyledi yeni doğmuş çocuğu almasın kimse kucağına sokulmasın öpmesin diye. Bende güldüm banada vermicek kocam öyle sahipleniyor kızını diye. Kaynanam dururmu “ bana bak sakındığını hissedersem edersem bak ben bidaha alıyormuyum geliyormuyum bilmem ne “ diye. Biz napıcaz bu kayınvalidelerle bilmiyorum. Gerçi annemde yapabilir ama onları tatlılıkla uyarırız. Yanda kalma mevzusuda sıkıntılı ikiside yakınımda benim zırt pırt kaynanam geledebilir. Napıcaz bilmiyorum
Valla yakın olunca çat kapı geliyorlar, uzak olunca da geldiklerinde yatılı kalıyorlar gitmiyorlar. Benim bebeğime oğlum oğlum diye geberen kaynanam, 6.30 saattir ben bebekle tek başıma cebelleşiyorum, uykusundan kalkıp da gelmeye tenezzül etmedi mesela. Ki bebeğin ağlamasını vs duyduğunda adım kadar eminim. Tatlı su babaannesi işte...

13 ünde gidiyor. Düğün varmış başka şehirde onun için gidecek. Ne zaman gelir geri bilmiyorum. Benim sığır yarın işe başlayacak. Bu gece çocukla ilgili zerre yardım etmedi. Ökkkküz gibi yattı uyuyo. Ben kendi kendime sinirlenince de söylenmeyi ihmal etmiyor. Kanamam durmuştu ne güzel, bu gece geri başladı üzüntü ve yorgunluktan. Yarım saattir ağlıyorum halime.. Bebek de sağolsun memede duruyor yatırınca 15 dakika içinde ağlıyor. Kafayı yemek üzereyim..
Benim kide memede şap şap emip 5-10 dakkada uıyıyor Yatırdıktan 15 dk sonra 5 gün aç bırakmısım gibi yalana yalana aglayarak uyanıyor

X