Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Evet evet ben de ilk gün kullanmamıştım zaten memelerim açıkta diye 🤭 gümüş kalkan ben almamıştım, ihtiyaç halinde alırım dedim ama ihtiyacım olmayacak gibi duruyor. Bu silikonları aşırı sevdim 🤗
Valla bend e bugun cok sevdim kendisini oh be dedim ama dosarı cıkarken falan kapak takarım gibi

İlk önce bi ağız bezini sütle ıslattım gözünü onunla sildim ama yeterli olmadı. Sonrasında sütü direkt damlattım. Biraz bekledi 30-40 dakika kadar. Baktım göz pınarında beyaz bişey birikmiş süt olduğunu tahmin ediyorum, onun dışında ne akma olmuş ne de sert sarı çapak oluşmuş. Onu sildim. (O sırada serum fizyolojik aldık.) Hemen arkasından onu damlattım. Şu anda gözünde çapak yok, çok hafif minik bi akıntı var. Uyanınca tekrar aynını uygulayacağım
Bizimde sadece akıntı var silmez sen kuruyor gözünü rahatsıs edicek gibi hemen deniyim bende 🙏🏻

Resmen çocuğu gasp edecek izin versem kız. Evine beşik alan var mı başka benim kaynana gibi? Ne duydum ne gördüm şimdiye kadar hayret yani
Aman diyeyim ipleri elden bırakma. Bir defa müsaade edince suyunu çıkarıyorlar. Bak ben o gün koklamasına laf etmedim, cesaret aldı dibine sokuluyor bebeğimin.
Kız bu gün noldu, kahvaltıda kilodan konu açıldı. Sordu sen hamilelikte kaç kilo aldın diye. 3 kilo aldım dedim. 2 buçuğu bebekti zaten diye mizah yaptım falan. Dedi ama karnın çok çatlamış... Evet dedim. Demesin mi, bizim bi komşumuzun kızı 5 kilo bebek doğurdu ona rağmen karnı kız gibi bi tane çatlağı yok. Benim kocam da öyle bakıyor. Tek kelime etmedi sığır ki çatlaklarımdan, dikiş izimden ve deri sarkmasından dolayı kendimi kötü hissettiğimi beğenmediğimi bilmesine rağmen... Suratım düştü, eşim gördü ama ağzını açıp tek laf etmedi. Benim canım annem de felçten dolayı konuşma bozukluğu olmasına rağmen hanımefendiliğini asla bozmadı ve çatlakların genetik olduğunu, bebeğin kilosuyla alakalı olmadığını, tamamen cilt yapısıyla ilgili olduğunu anlatmaya çalıştı o pislik kadına. Ay bak hatırladım yine kan beynime sıçradı...

Valla bend e bugun cok sevdim kendisini oh be dedim ama dosarı cıkarken falan kapak takarım gibi
Dışarıda belli olmuyor mu ya? Bu silikonlar bende malesef çok belli oluyor. Dolayısıyla dışarı çıkarken mecburen göğüs pedi kullanıyorum. Belli olmuyorsa gümüş kapak almayı tekrar düşünebilirim

Bizimde sadece akıntı var silmez sen kuruyor gözünü rahatsıs edicek gibi hemen deniyim bende 🙏🏻
Ben o akıntı kurur da göz kapakları yapışır diye çok korktum açıkçası. Anne sütünü bi dene ama denedikten sonra mutlaka takip et. Yapışıyor mu akıyor mu diye, ne olur ne olmaz 🩵

Ben o akıntı kurur da göz kapakları yapışır diye çok korktum açıkçası. Anne sütünü bi dene ama denedikten sonra mutlaka takip et. Yapışıyor mu akıyor mu diye, ne olur ne olmaz 🩵
Benimde korkum o, göz pınarı tıkanıklığı da olabilirmiş onun için de masaj yapıyorum

Dışarıda belli olmuyor mu ya? Bu silikonlar bende malesef çok belli oluyor. Dolayısıyla dışarı çıkarken mecburen göğüs pedi kullanıyorum. Belli olmuyorsa gümüş kapak almayı tekrar düşünebilirim
Ya benim aldıgım emzirme sütyenleri baya kalın pedliymiş. Gumus kapaklar Normal ince kıyafette belli oluyor ama sütyen kalın üstüne kıyafet falan belli olmadı. Ama ince bi tişort emsirme atleti giysen net belli olur gogus ucu gibi

Ben bugun avent kalkanı kullanmaya basladım senin mesajı da gorunce normalde gumus kapak kapatıyordum. Gogus pedi de sıcakta cekilmiyor ya. Mesela emzirirken dierine süt dolmus kendiliginden. Şırıngayla cekip verdim bebege. Öyle kendiliginden 30 cc akmadı tabi 😂😂 ama akıyormus yani baya. Bide kalkanı takımca gogus acımda hafifledi temas kesilince
Bende alayım canım o zaman dediğin gibi pedlerde yazın çok yakıyor

Nasıl bir masaj yapıyorsun yavrum videosu falan varsa benimle paylaşabilir misin veya tarif edebilir misin ben de yapayım ☺️
YouTube'dan baktım bende ama genel olarak yorumlardan anladığm gibi yapıyorum göz pınarına bastır çek yapıyodum simdi bastırıp aşağı burnuna doğru çekiyorum 🙏🏻

Aman diyeyim ipleri elden bırakma. Bir defa müsaade edince suyunu çıkarıyorlar. Bak ben o gün koklamasına laf etmedim, cesaret aldı dibine sokuluyor bebeğimin.
Kız bu gün noldu, kahvaltıda kilodan konu açıldı. Sordu sen hamilelikte kaç kilo aldın diye. 3 kilo aldım dedim. 2 buçuğu bebekti zaten diye mizah yaptım falan. Dedi ama karnın çok çatlamış... Evet dedim. Demesin mi, bizim bi komşumuzun kızı 5 kilo bebek doğurdu ona rağmen karnı kız gibi bi tane çatlağı yok. Benim kocam da öyle bakıyor. Tek kelime etmedi sığır ki çatlaklarımdan, dikiş izimden ve deri sarkmasından dolayı kendimi kötü hissettiğimi beğenmediğimi bilmesine rağmen... Suratım düştü, eşim gördü ama ağzını açıp tek laf etmedi. Benim canım annem de felçten dolayı konuşma bozukluğu olmasına rağmen hanımefendiliğini asla bozmadı ve çatlakların genetik olduğunu, bebeğin kilosuyla alakalı olmadığını, tamamen cilt yapısıyla ilgili olduğunu anlatmaya çalıştı o pislik kadına. Ay bak hatırladım yine kan beynime sıçradı...
Burda kaynana savunanlar görsün bunları😄 sürekli kendi hamileliğiyle kıyaslıyo benimki de valla bıktım artık

Gogus kalkanının hava alan kapagını kullanabilirsin bazıları o sütü kullanmayın dio bazılarıda süt degerli kullanın dio ben deliksiz olanı kullandım. Delikli olanı kullanırsan hava da alır. Ama ıslak kapalı uzun süre kalmıyo ki zaten bebek emiyo ya açıyoz sık sık
doğru epey 2 saat ancak kapalı kalıyordur ama yine de aklıma takıldı. tecrübe edip yorum yapan olur belki. ben önce kalkan kullanıyordum sonra o çok büyük ve rahatsız edici geldi, gümüş kapak daha iyi şu aan

Burda kaynana savunanlar görsün bunları😄 sürekli kendi hamileliğiyle kıyaslıyo benimki de valla bıktım artık
Ya eşime söyledim yine. Moralim bozuldu annenin böyle söylemesine diye. Annem sana kötü bişey demedi ki, sen benim annemi sevmiyor musun dedi bana ya inanabiliyor musun? Kafayı yicem az kaldı. Ben de aynı şeyi senin annen için soruyorum dedim ne alakası var diyor. Ay ben bu herifin bu kadar anacı olduğunu bilmiyordum ya. Hayretler içerisindeyim... Bilseydim önce annesinden boşanmasını bekler ondan sonra evlenirdim...

Ya eşime söyledim yine. Moralim bozuldu annenin böyle söylemesine diye. Annem sana kötü bişey demedi ki, sen benim annemi sevmiyor musun dedi bana ya inanabiliyor musun? Kafayı yicem az kaldı. Ben de aynı şeyi senin annen için soruyorum dedim ne alakası var diyor. Ay ben bu herifin bu kadar anacı olduğunu bilmiyordum ya. Hayretler içerisindeyim... Bilseydim önce annesinden boşanmasını bekler ondan sonra evlenirdim...
Biz kadınlar karşıdakinin niyetini çok iyi anlayıp seziyorum erkeklerde bu yok hele konu anneleriyse kör oluyolar asla objektif bakamıyolsr mevzuya. İnş benim oğlum böyle olmaz

Biz kadınlar karşıdakinin niyetini çok iyi anlayıp seziyorum erkeklerde bu yok hele konu anneleriyse kör oluyolar asla objektif bakamıyolsr mevzuya. İnş benim oğlum böyle olmaz
Ya Allah aşkına gelinin yeni doğum yapmış, torunun zaten hem erken hem 2455 gr doğmuş. Kalkıp da şunun kızı 5 kilo doğurmuş bir tane çatlağı yok karnı kız gibi diye anlatmanın ne mantığı olabilir ya? Veya nasıl bir iyi niyet olabilir? Lohusa kadına söylenen şu lafı savunmak anneye objektif olamamak değil anneye KÖPEK olmaktır benim gözümde.
İnşallah hiç birimizin oğlu böyle olmaz, bizler de öyle bir kayınvalide olmayız. Rabbim şaşırtmasın

X