Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Bizimki de memlekete gidicekler diye sevemedim sevemedim diyip duruyor uyanmıyor diye kucaklayamıyor diye yani 10 günlük bebekten ne bekliyor bilemedim bi kaç kez aldı zaten memeden sonra çıkarıyormm yanlarına yatağıyla bakıp sevsinler diye hemen kucaklıyor kızımda kusuyor bi dur alma işte
Ay bi anlasam tamam seversiniz de bebeler bi kendini toplasın biz bi doyalım daha lohusayız. Keşke bunlar da gitse ama 5 dk mesafede yaşıyoruz ne yazık ki

Bizim 2 saat algısı bozuldu kızlar kendi kendine kalkıyor artık bazen 1 saat sonra yine emmek istiyor 7-8 dk anca sürüyor bende zorlamıyorum normalde 2 saatte bir 20-30 dk emzirmeye çalışıyodum inşallah yetiyordur
Biz de öyleyiz alarm kurmuyorum artık bazen saatte bir bazen yarım saatte bir istiyo. Yetmiyo mu acaba diye endişeliydim sağlık ocağında kilosuna baktırdım çok güzel kilo almış demek yetiyo ya daha ne olsun dimi

Eger mama verirsem cok uyuyo mama vermessem daha canlı
Sarılık baştan vücuda yayılırmış eğer bacaklarında yoksa demek ki çoğalmamış en sonda gözlerden çıkıyomuş zaten yavaş yavaş geriliyor. Bizim en son yanaklarda gözlerde kalmıştı o da tamamen gitti 15. Gündeyiz işte

Aynen canım çocuk emerken diğeri sağılmıyor yada geceleri uyurken akıyor göğüs pedi takmayınca batıyor hep böyle mi olacak acaba
Ben bugun avent kalkanı kullanmaya basladım senin mesajı da gorunce normalde gumus kapak kapatıyordum. Gogus pedi de sıcakta cekilmiyor ya. Mesela emzirirken dierine süt dolmus kendiliginden. Şırıngayla cekip verdim bebege. Öyle kendiliginden 30 cc akmadı tabi 😂😂 ama akıyormus yani baya. Bide kalkanı takımca gogus acımda hafifledi temas kesilince

Biz de öyleyiz alarm kurmuyorum artık bazen saatte bir bazen yarım saatte bir istiyo. Yetmiyo mu acaba diye endişeliydim sağlık ocağında kilosuna baktırdım çok güzel kilo almış demek yetiyo ya daha ne olsun dimi
Aynı kuşum bizim de kilosu güzel 🙏🏻 alışıcaz bu durumlara 😇

Kayınvalideler konusunda asla haksız değiliz ya. Annem burda 3 4 gündür daha bana sormadan çocuğu kucağına almadı kadın bırak öpmeyi yani. Kayınvalide kişisi emerken çocuğu kucağımdan almaya çalışıyo yok ben onu yıkıcam diyo emir kipiyle hani beraber yıkayalım mı dese zaten hayır demicem. Evibe beşik yatak almış bi de mama sandalyesi alcakmış 😄😄 nah bırakırım sana çocuğu hele bu zor günlerde bize yaptıklarınızdan sonra nah
Ay ne münasebet ya beşik yatak mama sandalyesi falan?? El kadar bebe onun evinde mi kalacakmış? Yok anam bu kaynanaların alayı kafayı yemiş. İlla elleyip kucağına alacaklar. Dokunmadan sevemiyorlar çünkü..
Geçen benimki de, daha bebeğim doğalı 2 gün mü ne oldu, öpmeye kesinlikle izin vermiyorum, öpemiyor diye koklamak istedi. Kokliyim mi dedi daha ben cevap veremeden çocuğa burnunu soktu.. Şimdi de ikinci koklama için fırsat kolluyor dibine dibine giriyor çocuğun. Dibine girip durmasın diye kucağımdan indiremiyorum bebeğimi onun yanında. Ki ona rağmen emzirirken bile kafasını sokup duruyor bebeğe bakmak için.. ay gırtlağını dişlemek istiyorum bazı zamanlar...

Ben bugun avent kalkanı kullanmaya basladım senin mesajı da gorunce normalde gumus kapak kapatıyordum. Gogus pedi de sıcakta cekilmiyor ya. Mesela emzirirken dierine süt dolmus kendiliginden. Şırıngayla cekip verdim bebege. Öyle kendiliginden 30 cc akmadı tabi 😂😂 ama akıyormus yani baya. Bide kalkanı takımca gogus acımda hafifledi temas kesilince
Ben de hazneli silikon meme kalkanı kullanıyorum. Dediğin hesap, hem meme ucum kumaşla temas etmediği için acımıyor, hem akan süt çamaşırımı batırmıyor, hem süt meme ucumda biriktiği için meme ucum sütle temastan dolayı çabuk iyileşiyor, kurumuyor, nemli kalıyor. Bir de biriken sütü bazen bebeğime içiriyorum, bazen de bebeğim kendi kendini çizmiş oluyor o çiziklere, kızarıklıklara, aknelerine falan sürüyorum hemen geçiriyor. Bugün mesela bebeğimin bir gözü çapaklanmış akmış, o gözüne biriken sütten damlattım. Kesinlikle herkese öneriyorum hazneli silikon meme kalkanını 🤌🏻🤌🏻

Yok emmiyolar o kadar ya 1 saat duruyo bazen 1 buçuk saat ama dinlene dinlene keyif yaparak emiyolar bence😄
Bence de artık keyif oluyo fazlası 😅
Kızlar bebeğimi mesela sağ memeden emzirirken sol mememden çok süt akıyor sizde böyle şeyler oluyor mu ne yapıyorsunuz bunun için
Benim de öyle oluyor hep. Kaç kıyafet battı öyle 🫠 Göğüs pedi koymuştum ama sütyensiz olmuyor. Emzirme atleti giymeye başladım artık. Kalkan koydum ama çok dolmadı, denk getirebilirsem birini emerken öbürünü sağmaya çalışıyorum.
Benim de su sıra cok karsılastıgım bişey gumus kapak kullanıyorum içi doluyor. Hatta aventin kalkanı var onu mu kullansam diyorum. En azından akanı kullanabilirim. Emzirdim tek meme. Sonra bişeyelr yiyip dier memeye veririm dedim mesela kapaklar süt dolmus bu arada. Bizimkilerde birini emerken digeri ni sagalım dediler ama pozisyon olarak imkan bulamadım. Ya cocuk durmuyo ya ortam musait olmuyo cünkü pompayı tutmam lazım
Ben kalkan kullandım ama çok dolmadı. Emzirme atleti giyip birine pompayı takıp diğerini veriyorum. Tek memede daha uzun durmaya başladı çünkü.
Doguran arkadaslar: Bebeginizi ilk kucaginiza aldiginizda ne hissettiniz? Ben hayalini kurmaya calisiyorum bazen ama hersey o kadar sürreal geliyor ki suan 🫠
Yaaa durup durup o anı hatırlıyorum ve ömrüm boyunca unutamayacağım sanırım. Hayatımın en güzel anıydı 🥹😍 Eşim de yanımdaydı, ikimiz de öyle heyecanlandık ki. Ben en çok o anı hayal etmiştim, düşündüğümden de güzeldi ve daha suyun içinden çıkar çıkmaz bebek kokusu nasıl olabilir diye düşündüm, çok güzel kokuyordu 😍 Allah isteyen herkese nasip etsin, o anı yaşamak için herşeye değer 🙏🏻💕

Ben de hazneli silikon meme kalkanı kullanıyorum. Dediğin hesap, hem meme ucum kumaşla temas etmediği için acımıyor, hem akan süt çamaşırımı batırmıyor, hem süt meme ucumda biriktiği için meme ucum sütle temastan dolayı çabuk iyileşiyor, kurumuyor, nemli kalıyor. Bir de biriken sütü bazen bebeğime içiriyorum, bazen de bebeğim kendi kendini çizmiş oluyor o çiziklere, kızarıklıklara, aknelerine falan sürüyorum hemen geçiriyor. Bugün mesela bebeğimin bir gözü çapaklanmış akmış, o gözüne biriken sütten damlattım. Kesinlikle herkese öneriyorum hazneli silikon meme kalkanını 🤌🏻🤌🏻
Yaaa bizimde akmaya başladı bugün siliyorum temizliyorum yine akıyor anne sütü iyi gelir mi bi kaç yorumda daha gördüm damla şeklinde mi yaptın

ben de gümüş kapak kullanıyorum ama arada aklıma takılıyor meme ucunu böyle ıslak ve kapalı tutmak uzun vadede sorun yapar mı acaba?

Kızlar kıyafet konusunda yardımcı olur musunuz? Gün içinde çok sık değiştiriyor musunuz bebişlerin üstlerini? Aldıklarım yetecek mi vaktim varken takviye yapmalı mıyım? Genelde tulum almışım. 4 5 tane de ikili takım var

Yaaa bizimde akmaya başladı bugün siliyorum temizliyorum yine akıyor anne sütü iyi gelir mi bi kaç yorumda daha gördüm damla şeklinde mi yaptın
İlk önce bi ağız bezini sütle ıslattım gözünü onunla sildim ama yeterli olmadı. Sonrasında sütü direkt damlattım. Biraz bekledi 30-40 dakika kadar. Baktım göz pınarında beyaz bişey birikmiş süt olduğunu tahmin ediyorum, onun dışında ne akma olmuş ne de sert sarı çapak oluşmuş. Onu sildim. (O sırada serum fizyolojik aldık.) Hemen arkasından onu damlattım. Şu anda gözünde çapak yok, çok hafif minik bi akıntı var. Uyanınca tekrar aynını uygulayacağım

İlk gun kuşlanamamıstım dusup durmustu iç çamasırı takmadıgımdan şimdi iç çamasırına koydum oh be dedim valla. Gümüş kapak ta iyi geliyor ama kaşkan daha fonksiyonlu oldu

Kızlar kıyafet konusunda yardımcı olur musunuz? Gün içinde çok sık değiştiriyor musunuz bebişlerin üstlerini? Aldıklarım yetecek mi vaktim varken takviye yapmalı mıyım? Genelde tulum almışım. 4 5 tane de ikili takım var
Kuzum o tamamen şans işi. Benim bebeğim hem erken doğdu hem minik. O yüzden bezi büyük geliyor günde 2 3 defa bezi taşıyor veya ufak bir boşluktan o anda yaparken çiş sızıyor. Ya da bezini değiştirirken ansızın işeyip ortalığı çiş ediyor 😂 O yüzden biz 1 gün içerisinde bazen 5 defa bazen 2 defa üst değiştiriyoruz. Dediğim gibi tamamen şans

Ay ne münasebet ya beşik yatak mama sandalyesi falan?? El kadar bebe onun evinde mi kalacakmış? Yok anam bu kaynanaların alayı kafayı yemiş. İlla elleyip kucağına alacaklar. Dokunmadan sevemiyorlar çünkü..
Geçen benimki de, daha bebeğim doğalı 2 gün mü ne oldu, öpmeye kesinlikle izin vermiyorum, öpemiyor diye koklamak istedi. Kokliyim mi dedi daha ben cevap veremeden çocuğa burnunu soktu.. Şimdi de ikinci koklama için fırsat kolluyor dibine dibine giriyor çocuğun. Dibine girip durmasın diye kucağımdan indiremiyorum bebeğimi onun yanında. Ki ona rağmen emzirirken bile kafasını sokup duruyor bebeğe bakmak için.. ay gırtlağını dişlemek istiyorum bazı zamanlar...
Resmen çocuğu gasp edecek izin versem kız. Evine beşik alan var mı başka benim kaynana gibi? Ne duydum ne gördüm şimdiye kadar hayret yani

İlk gun kuşlanamamıstım dusup durmustu iç çamasırı takmadıgımdan şimdi iç çamasırına koydum oh be dedim valla. Gümüş kapak ta iyi geliyor ama kaşkan daha fonksiyonlu oldu
Evet evet ben de ilk gün kullanmamıştım zaten memelerim açıkta diye 🤭 gümüş kalkan ben almamıştım, ihtiyaç halinde alırım dedim ama ihtiyacım olmayacak gibi duruyor. Bu silikonları aşırı sevdim 🤗

ben de gümüş kapak kullanıyorum ama arada aklıma takılıyor meme ucunu böyle ıslak ve kapalı tutmak uzun vadede sorun yapar mı acaba?
Gogus kalkanının hava alan kapagını kullanabilirsin bazıları o sütü kullanmayın dio bazılarıda süt degerli kullanın dio ben deliksiz olanı kullandım. Delikli olanı kullanırsan hava da alır. Ama ıslak kapalı uzun süre kalmıyo ki zaten bebek emiyo ya açıyoz sık sık

X