Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Sakin ol bence bi detaylı döküm isteyin önce hangi işlemler yapılıyo tedavisi nedir vs vermeye direnirlerse şüphelenirsin bende o yüzden sordum hangi hastane diye

Canım bebek kucukken cok elleme bence. Tasıycaksanız Stabil durumda oldugundan emin olun. Ama yenidogan doktorları hemsireleri hep cok iyi olur aslında benim denk geldiklerin hep oyle. Epikriz isteyebilirsin hastaneden.

Kuzu şuan zaten kalması gerekiyor o yüzden stres yapma kilosu yerinde olup tutarlarsa problem
annem de çok eskiden aynı hastanede doğum yapmıştı ve evime de yakın diye burayı istedim ama hiç öyle haberlere denk gelmemiştim çok üzüldüm şimdi 😕 2 kiloyu geçtikten sonra daha dikkatli takip edelim öyleyse inşallah. esas sorun şu ki bebeği kucağıma vermekte de sorumsuz davranıyorlar. kanguru bakımı zamanımız geldi. anne ve bebeğin ten tene temas etmesi lazım, bebeğin meme araması lazım belki. ama son gittiğim hemşire üstümü çıkarttırmadı. önlüğün üstünden de kokunu alır diyor. 5 kattan çocuk nasıl alsın kokuyu? denk gelen hemşirenin insafına kalmış bebeği ne kadar tutacağın ya da nasıl tutacağın.

evet işte habire bi yakınlarının yaşadığı bu tarz bi olayı anlatıyorlar. eşim hatta bu hastaneden alıp başka yere mi götürsek diyor ama ben cesaret edemiyorum bebeği öyle bi strese sokmak da istemiyorum. Allah kötülere fırsat vermesin ne diyim. inşallah sağ salim kavuşuruz bebeğimize ❤️
Hangi hastanedeydin canım? 2 kilo öncesi söylendiği gibi çok mümkün değil çıkması ama bebeğin gelişimini ön göremiyor olabilirler. Siz bebeğe hep çok daha iyi görünür kilo da almış di mi gibi yaklaşın. Yakın bir ebe ve doktor arkadaşım anne baba ne kadar tedirgin olursa o kadar çok küveze alıyolar normal zamanda da doğsa demişti.
O yüzden kızlar herkese tavsiyem, doğduğunda çocuk doktoru kontrolü sağlarken asla meraklı tedirgin gergin şeyler söylemiyoruz. Nasıl bir şey mi oldu iyi mi doktor falan gibi.

Hangi hastanedeydin canım? 2 kilo öncesi söylendiği gibi çok mümkün değil çıkması ama bebeğin gelişimini ön göremiyor olabilirler. Siz bebeğe hep çok daha iyi görünür kilo da almış di mi gibi yaklaşın. Yakın bir ebe ve doktor arkadaşım anne baba ne kadar tedirgin olursa o kadar çok küveze alıyolar normal zamanda da doğsa demişti.
O yüzden kızlar herkese tavsiyem, doğduğunda çocuk doktoru kontrolü sağlarken asla meraklı tedirgin gergin şeyler söylemiyoruz. Nasıl bir şey mi oldu iyi mi doktor falan gibi.
istanbuldayız, beylikdüzü medilife canım. dediğin şeyin nedenini tam anlamadım yani biz tedirgin oldukça fırsattan istifade bir sorun varmış gibi küveze mi alıyorlar demek istedin? yoksa hani ebeveynin psikolojisi bebeği etkiler anlamında mı? beynim durdu bu ara kusura bakma 😬

Naptın kız millete olan kırgınlığını sinirini atabildin mi üzerinden yüz yüze gelince
Yok kız bi gece yatmalı geldiler sanki bana yardıma mı oğlana sevmeye, aksine buz gibi soğumuşum onu farkettim ama ben bir akıllılık ettim eve ve oğlana bir yardımcı tuttum , geçen hafta başladı rahatım hamdolsun artık 😁

istanbuldayız, beylikdüzü medilife canım. dediğin şeyin nedenini tam anlamadım yani biz tedirgin oldukça fırsattan istifade bir sorun varmış gibi küveze mi alıyorlar demek istedin? yoksa hani ebeveynin psikolojisi bebeği etkiler anlamında mı? beynim durdu bu ara kusura bakma 😬
Aynen fırsattan istifade hop alıyolarmış canım. Heh bunlar yer diye düşünüp sanırım.

Yok kız bi gece yatmalı geldiler sanki bana yardıma mı oğlana sevmeye, aksine buz gibi soğumuşum onu farkettim ama ben bir akıllılık ettim eve ve oğlana bir yardımcı tuttum , geçen hafta başladı rahatım hamdolsun artık 😁
Süper bi hareket yalnız kimseye ihtiyacım yok restini çekmişsin 🤩

Kızlar aşırı stres yapıyorum 🫣 benim de tuvalete çıkmalarım arttı günde 1 bazen 2 oluyo. Sona yaklaştım yaklaşmasına da Salı günü 38 oluyorum o gün tam muayene var ve ertesi gün sevgili doktorum tatile gidiyor! 4 gün ben napicam o sırada doğurursam diye kara kara düşünüyorum 😥 çok riskli bir haftamda gidiyor sinirlerim bozuluyor düşündükçe bu kadar zaman beraber ilerlerdik ben ona güvenerek normal doğum yoluna girdim kafamda deli sorular 🫠

Grubun doğuracakmış gibi yapıp doğuramayan gebesinden güncelleme: ciğer geliştirici yaptılar bir doz yeterli olur demiş doktor. En son beşte yemek yemiştim karnım deli gibi aç nasıl olsa serum takarlar sancı durur ben odada takılırım diye çantama Adana dürüm alıp gelmiştim ameliyata alınırsam diye yedirmiyorlar sancıdan daha çok bu yakıyor canımı bir Adanalı olarak 🤣🤣

Grubun doğuracakmış gibi yapıp doğuramayan gebesinden güncelleme: ciğer geliştirici yaptılar bir doz yeterli olur demiş doktor. En son beşte yemek yemiştim karnım deli gibi aç nasıl olsa serum takarlar sancı durur ben odada takılırım diye çantama Adana dürüm alıp gelmiştim ameliyata alınırsam diye yedirmiyorlar sancıdan daha çok bu yakıyor canımı bir Adanalı olarak 🤣🤣
O kadar güldüm ki çocuğum sarsıldı içerde zor durdurdum kendimi😆😆😆

O kadar güldüm ki çocuğum sarsıldı içerde zor durdurdum kendimi😆😆😆
Ya grupta biri demişti ya kocası aç doğuma gitmesin diye zorla tost yedirmiş karısına 6 saat ameliyata girmek için beklemek zorunda kalmışlar diye keşke arabada yiyip acile öyle girseydim ben bekleyeceğime onlar bekleseydi 🤣

X