Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Hahahaha kızım işe bile zorunluluktan geliyorum ne kursu bu 😂😂
Küçüklükten beri istiyordum ilanı görünce başvurdum 😂 ya evde aşırı sıkılıp bunalıyorum arkadaşlarım da çalışıyor bir türlü denk gelemiyoruz dedim bari yeni bir enstrüman öğreneyim eğlence olur 😂 zaten günleri karıştırmışım yarınmış toplantı 😂😂😂

Kızlar merhaba aranızda coraspin kullanan var mı ya da aspirin ? Benim ilk gebeliğimde 8 haftada kalbi durdu o yüzden doktorum bu gebeliğimde önlem amaclı 6.haftadan baslattı. Simdi 35+3 günlüğüm ama 36.haftada bırak demişti. Korkuyorum acıkcası. Bebek beslenemezse diye/ cünkü bu ilaç kanı sıvılastırıyor. Mpv değerim biraz yüksek cıkmıstı. Ne yapsam bilemedim
Canim benim de önceki gebeligimde kalbi durmustu 6. Haftada ben de corasprin kullandim 28. Haftada bıraktım doktor sıkıntı yok istersen birak demisti zaten.35 haftalık olduk hersey yolunda bırak gitsin acil bisey olur sezeryana alinirsin kanin sulanması iyi bisey degil artik bizim icin

Küçüklükten beri istiyordum ilanı görünce başvurdum 😂 ya evde aşırı sıkılıp bunalıyorum arkadaşlarım da çalışıyor bir türlü denk gelemiyoruz dedim bari yeni bir enstrüman öğreneyim eğlence olur 😂 zaten günleri karıştırmışım yarınmış toplantı 😂😂😂
Ay hamiş hafızamızla yaptığımız işlere hele :KK70:

Kızlar merhaba aranızda coraspin kullanan var mı ya da aspirin ? Benim ilk gebeliğimde 8 haftada kalbi durdu o yüzden doktorum bu gebeliğimde önlem amaclı 6.haftadan baslattı. Simdi 35+3 günlüğüm ama 36.haftada bırak demişti. Korkuyorum acıkcası. Bebek beslenemezse diye/ cünkü bu ilaç kanı sıvılastırıyor. Mpv değerim biraz yüksek cıkmıstı. Ne yapsam bilemedim
Beni de aile sağlık geçmişinden dolayı önlem amaçlı oksapar a başlatmıştı. 28-30 haftalarda bırakabilirsin artık dedi ben de bıraktım Allah'a şükür bir sorunumuz yok. Bi de bu haftalarda artık kanımızın o kadar akışkan olması iyi bişey değil. Vajinal de olsa sezaryen de olsa doğum esnasında kan kaybına yol açabilir. Doktorun bırak dediyse bırak canım endişelenme

Canım bir süredir dilimi ısırarak yazdıklarını okuyorum ama dayanamayacağım. Bu gruptaki arkadaşlar biraz yumuşak bir şekilde öğüt vermeye çalışmış ama sanırım senin için soğuyana kadar adam seni istediği kıvama getirene kadar sen fevri davranmaya devam edeceksin.

Ben sana burdaki onlarca insanın söylediklerini biraz sert özet geçeyim. Önce bir neyin ne olduğunu bilelim; eşin her gece dışarıda 1'e kadar duramaz, 9 aylık hamile karısını sağa sola bırakamaz, ASLA SENİN KAFANA VURAMAZ!, bütün bunları yaptıktan sonra köpek gibi pişman olup seni kazanmaya çalışmayı bırak rest koşamaz, istediğim zaman çıkarım vs terbiyesizlik bunlar, annene ailene tek bir laf edemez örneğin, seni evden asla ama asla kovamaz adamsa defolur kendisi gider. Burda bir anlaşalım bunlar korkunç hareketler.

Bütün bunları yapıyorsa da onun erkekliğine ancak tükürülür. İyi zamanlarını bilmiyoruz vs bunları geçiyorum ben, benim gözümde hiçbir mutluluk 9 aylık hamile kadını karnı burnunda bunca eziyete maruz bırakmaya değecek bir mutluluk değil. Zaten ilişkinizin en güzel meyvesi karnındayken oluyor bunlar. Al sana kırmızı çizgi. Hala üzerinde düşünüp bir yerlere kondurmaya, sitem etmeye çalışıyorsun mesajlar atıyorsun hayal kırıklığını da inan anlıyorum. Ama ilişkiniz şuanda bir ses bir nefesi dahi kaldıramaz. Ya gelir adabıyla senden özür diler, bebeğinize sahip çıkar, hoşlanmadığın yanlarını törpüler, ya da bak çok açık konuşuyorum sen 3. günün sonunda adamın bütün şartlarını kabul edersin bir ömür çocuğunun yanında ezilirsin. Sen bir annesin artık, kendine gel kendi değerinin farkında ol. Annen baban sağ, olmuyor mu aslanlar gibi kendin bakacaksın çocuğuna bitti. Karnında çocuk taşıyorsun kendimi öldürmek istiyorum diyorsun adam da tutup sana rest çekiyor. Hadi ya??

Toparlan güzelim, böyle olmaz. Karnındaki çocuğa da böyle stresle sıkıntıyla zarar verme, kimsenin böyle zarar vermesine de izin verme. Sessiz kal, evimden hiçbir yere gitmiyorum. Rest çekiyorsan buyur kapı dışarda zaten içeri gelmek istemiyorsun de gönder gitsin. Erkeklik rest çekmekle değil, ailesini koruyup kollamakla olur. Eğer toparlamaya gönlü olur gayretli olursa sen de eşinle bir arada yaşamanın bir yolunu bul, fevriliğini, kıskançlığını toparla. Bir şey ihtiyaç olursa da,biz yanındayız. :KK200:
oh be sonunda içimden geçenleri söyleyen bir mesaj okudum. Çok çırpınıyorsun karşı taraftan bir hareket göremiyorsun çok çırpınan her zaman kaybeder. Kocan nasıl olsa dediğime gelecek rahatlığında çok belli. Çok istiyorsa kendi eşyalarını alsın defolsun lafa bak eşyalarını topla gitmiş 😶‍🌫️

Merhaba güzel anneler🙏🏻 bugün fizik tedaviden sonra bebişimi görmeye gidicez randevumuz var🥰 dün gece biraz gazım vardı karnımdan gurul gurul sesler geldi su soda falan içtim ama terletti beni gece pek uyutmadı dedim doğuruyor muyum☺️ bugün görelim bakalım bıdıgımı keyifleri nasılmış

Kızlar doktor randevum var sevgilisini aylar sonra ilk kez görecek liseli kızlar gibi heyecanlıyım şuan ya 🥰🥰🥰🥰

Merhaba güzel anneler🙏🏻 bugün fizik tedaviden sonra bebişimi görmeye gidicez randevumuz var🥰 dün gece biraz gazım vardı karnımdan gurul gurul sesler geldi su soda falan içtim ama terletti beni gece pek uyutmadı dedim doğuruyor muyum☺️ bugün görelim bakalım bıdıgımı keyifleri nasılmış
Bugün devlete gittim orada ekranı göstermiyorlar ama 35+2 yim 2700 olmuş kızım haftasıyla uyumlu çok şükür. Haftaya özeldeki doktoruma randevum var yüzünü o zaman göreceğim inşallah 🫠😊

Kuzum ben seni oldugun gibi kabul ettim dersen o zaman neden bu kadar olay oldu ne gerek vardi bunlarin yasanmasina der hakli olarak ve senin bir daha sikayet etme hakkin kalmaz. Rahatsizlik duydugun konulari direkt acik acik soyle ben bunlari kabul edemem biraz kendine ceki duzen ver de
Söyliycem ne olacaksa olsun artk

Hepimiz dün bir ay doğuruyor muyum heyecanı yaşamışız artık yokluyor sıpalar gelecekler. Hayırlısıyla git gel bakalım kzum güzel habeler getir

B bluedarkk

Evet nedir bu her gün dışarda olma sevdası anlamadım gitti. Evlenmiş çocuk bekliyor ama aklı sürekli arkadaşlarıyla nargile içmekte orda burda oturmakta seninde bunu kabul etmeni bekliyor. Madem evlilik bilincinde, sorumluluğunda değildi neden evlendi? Neden çocuk sorumluluğuna girdi? Yazık değil mi sana da karninda taşıdığın çocuğa da? Ben gençliğini yaşayamamış hala o kafelerde boş boş oturayım gibi saçma heveslerden vazgeçememiş bir ergen görüyorum senin kocanda. Ailesi de onu düzeltmek dizginlemek yerine saçma sapan tavırlar sergiliyor belli ki. Madem çocukları böyle bir çocuktu evlendirmeyeceklerdi bu yaşta. Ailesi böyle davrandıkça o da güç alıyor herhalde. Sen evinde oturuyorsun çocuğunun geleceği günü bekliyorsun o da sokakta olma hayallerinde hala. Bir de sana bunu kabul ettirmeye çalışıyor ilginç bir şekilde. Bu çocuğu birlikte planlamadınız mı sen tek mi karar verdin ve yaptın sanki?! Her şey bir yana çocuğu düşünen de yok asla.
Tamam orta yolu bulalım birbirimize alan açalım demiyor kabul edersen ben buyum diyip işin içinden çıkıyor. Kesinlikle kabul etmemelisin istediğini yaptırıp seni sindirme peşinde duygularını yenik düşüyorsun anlıyorum. Zaten suan da ekstra duygusalsın hamilelik ve yaşadıkların üst üste gelince. Şimdi kabul edersen ilerde daha da ileri gidecek belli. Sen çok fevri davrandın naçizane fikrim kocanın da böyle yapacağını bilmen gerekiyordu az da olsa tanıyorsan. Çünkü bazı insanlar sorun çözmeyi bilmez böyle sorun üzerine sorun ekler. Senin kocanda bunlardan.

Biz de eşimle özgürlüklerine düşkün insanlarız ikimizinde ayrı ayrı arkadaş grupları var. Eşimin bekarlığından beri devam eden rutin arkadaşlarıyla toplandıkları bir gün var ve o gün gider oturur sohbet ederler nerde kimle olduğunu bilirim. Ben de o güne mutlaka bir plan yaparım birbirimizi daralmayız bunaltmayız. hem birlikte hem ayrı hayatlarınız olmalı birbirinize bağımlı yaşamamalısınız ki bunalmayın sıkılmayın.
Valla bende hiç anlamıyorm. Bi öyle bi böyle. Bir hareketi öbürünü tutmuyor. Bunu bıraksam her gün gider

Şahanesin güzelim, hassaslığının farkındayım o yüzden çok sıktım kendimi yazmayayım belki darılırsın diye ama karşıdaki bu hassaslığını kullandığı için seni biraz kendine getirmek istedim, umarım bana darılmadın.

Sen iyi olacaksın bebeğin iyi olacak önünde de güzel günler var. Misler gibi evladını taşıyorsun senin kıymetini önce sen sonra da o bilecek. :KK200:
Hayır asla daralmadım. Gözümü daha da açtın. Hamileyim diye De kendimi bir daha o psikolojiye sokmayacagım. Şimdiye kadar nasılsam öyle olacağım. Artık bebeğim var eşim bu saatten sonra olsa da olmasa da hep geri planda kalacak benim önceliklerim atanıp çalışmak ve çocuğum artkk.

Bugün devlete gittim orada ekranı göstermiyorlar ama 35+2 yim 2700 olmuş kızım haftasıyla uyumlu çok şükür. Haftaya özeldeki doktoruma randevum var yüzünü o zaman göreceğim inşallah 🫠😊
Yaa baksana kocaman olmuş benimkide 35+5 50 cm 3 kg olmuş 1 hafta sonra tekrar gidicem 🥰 🥰

Ay her kontrol aynı hisler... Bayılıyorum bu heyecana inşallah şahane haberler alırsın, mutluluğunuz daim olsun canım benim 🥰🥰
Ya baksana teyzesi bak bak doyamıyorum 🥰

Eklentiler

• IMG-20240807-WA0001.jpg
    IMG-20240807-WA0001.jpg
    55,8 KB · Görüntüleme: 72
merhaba kızlar 34+5 olduk bugün, birçok ihtiyacımız tamam gibi sizde durumlar nedir? en çok bebek arabası ve pusette zorlandım galiba, bir de emzirme sütyeni istediğim gibi bulana kadar akla karayı seçtim :KK70: Bir de oğluşumun ismine karar verdik kime söylüyorduk onu bir süredir girmeye girmeye unutmuşum :)

merhaba kızlar 34+5 olduk bugün, birçok ihtiyacımız tamam gibi sizde durumlar nedir? en çok bebek arabası ve pusette zorlandım galiba, bir de emzirme sütyeni istediğim gibi bulana kadar akla karayı seçtim :KK70: Bir de oğluşumun ismine karar verdik kime söylüyorduk onu bir süredir girmeye girmeye unutmuşum :)
Yaz canım ekliyim 🥰🤗

X