Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Ay okurken üzüldüm bu ne kayınvalidem benim mememi tutsa bende onunkine yapışırım valla 😳 bende emzirme konusunu düşünüyorum eşimin ailesi şehir dışından gelecek bebek için bizde kalacaklar kayınvalidem 3 görümcem 3 çocuk 1 enişte evimiz kutu gibi 1 yatak 2 koltuk var napıcaz bilmiyorum nerede emziricem 😔 kimsenin yanında emzirememde ben ya aşırı utanırım. Bir annemi istiyorum sadece ama onlarında yeğeni torunu bişey de diyemiyorum
Ay yok artık lohusa kadının evine öyle gidilir mi ya. Gitsinler eşyalı kiralık daire tutsunlar

Ben de emzirme örtüsü aldım da sezaryen sonrası kendimde olamazsam ortalığa düşmekten çok korkuyorum eşimi iyice tembihledim. Kayınvalidem eskiden benim evde buzdolabımı açarken izin isterdi hiç saygısızlığım olmadı ama hep mesafeli olmuşumdur ama şimdi bazı sınırları ihlal etmeye başladı sinirim bozuluyor hafiften. Hastanede yatarken progestan fitil kullanacağım bana bi müsade eder misin iki dakika kapıda beklesen dedim çıkarken kızım arkamı da dönerdim diyor buna bozuluyo. Normalde çat kapı gelmezdi evde uyurken ben gelmiş annem açmış kapıyı. yatak odasında her tarafım açık yatıyorum bi ayak sesi geldi biraz üstümü toparladım ama kalkmadım annem sanıp meğer kayınvalidem odama girmiş bebeklerin beşiğine bakıyor. O kadar sinir oldum ki hoşgeldin demedim. Üstümü kapattım sadece. Sonra geldi terli terli şapur şupur öptü yüzüm ıslandı ben soğuk bi insanım eşimden başka kimseye sarılıp öpemem o kadar bunalıyorum size anlatamam. Yaz sıcağında o nemin içinde üstüme battaniye örtüyor zorla iyilik sanıyor ama bana öyle gelmiyor hiç. Ha bir de kalmaya gelmiş şimdi öğrendim bunu da. Annem şehir dışından geldi yanımda kalıyor annem ne zaman gelse o da rahat rahat kalmaya geliyo bana. Acaba kafasından burası benim oğlumun evi o kalıyorsa ben de kalırım diye öi geçiyor
Bende kaynanamdan çok kendi annemden korkuyorum mememi çocuğa yapıştırır diye😂

Aynı durum bende de var benimkiler de şehir dışında haliyle kayınpeder kaynana 2 görümce ve 2 enişte ve tabi çocuklar bende kalacaklar ev düğün evi gibi olacak ama gelmeyin de denmez torunları yeğenleri yani bende isterim sadece kendi ailem kalsın yanımda ama yapacak bir şey yok ki ben önceki ölü doğumumu sezeryan yapmıştım o zamanda bende kalmışlardı ve çok çekinmiştim onlardan bide şimdi çocukla emzirirken nasıl olur tahmin bile edemiyorum
Benim hiç kaldıramayacağım bir durum ya evet onların da torun yeğen görmek hakkı elbette ama bir eve o kadar kişi doluşulmaz başka bir çözüm bulmalılar. Hele uzaktan geliyorlar bebeğin o kalabalığın içinde ne işi var ne kadar izole edebilirsin

Keşke dinlenip geri gitse. ☹️
İşte bazıları 2 gün kalıcakmış onları götürür sanırım sezeryan olursa erkenden gelecekler normal olursa geç gelecekler hangisi daha iyi bilemedim onlar buradayken hastanede kalmak mı yoksa Doğurunca geldiklerinde hep beraber evde kalmak mı

İşte bazıları 2 gün kalıcakmış onları götürür sanırım sezeryan olursa erkenden gelecekler normal olursa geç gelecekler hangisi daha iyi bilemedim onlar buradayken hastanede kalmak mı yoksa Doğurunca geldiklerinde hep beraber evde kalmak mı

Onlar buradayken hastanede kalmak bence. En azından burun buruna olmazsınız. ☹️

Aynı durum bende de var benimkiler de şehir dışında haliyle kayınpeder kaynana 2 görümce ve 2 enişte ve tabi çocuklar bende kalacaklar ev düğün evi gibi olacak ama gelmeyin de denmez torunları yeğenleri yani bende isterim sadece kendi ailem kalsın yanımda ama yapacak bir şey yok ki ben önceki ölü doğumumu sezeryan yapmıştım o zamanda bende kalmışlardı ve çok çekinmiştim onlardan bide şimdi çocukla emzirirken nasıl olur tahmin bile edemiyorum
İşte onu düşünüyorum zaten yemek ağırlama olayını nasıl yapabilirim hiç bilmiyorum evimde küçük annem yakın orada mı ağırlasak diyoruz annem eşim yanımda hastanede olsa onlar eve gelicek yalnız bir şekilde öyle de içime sinmiyor farklı şehir zor bu konularda ya

Ay okurken üzüldüm bu ne kayınvalidem benim mememi tutsa bende onunkine yapışırım valla 😳 bende emzirme konusunu düşünüyorum eşimin ailesi şehir dışından gelecek bebek için bizde kalacaklar kayınvalidem 3 görümcem 3 çocuk 1 enişte evimiz kutu gibi 1 yatak 2 koltuk var napıcaz bilmiyorum nerede emziricem 😔 kimsenin yanında emzirememde ben ya aşırı utanırım. Bir annemi istiyorum sadece ama onlarında yeğeni torunu bişey de diyemiyorum
Maşallah tüm sülale senin evde olacak desene o kdari da fazla birde yatılı gelecekler Allah yardımcın olsun

Merhaba arkadaşlar umarım herkesin son ayları güzel geçiyordur ❤️ Haftaya 32. Haftam oluyor öğretmenim yaz tatilindeyiz ama yinede çalışabilir raporu almamız gerekiyor mu acaba benim gibi durumda olan vardır eminim ☺️Sadece doğum iznimizin iki haftasını doğum sonrasına aktarabileceğiz galiba bu gidişle 🥲
Ben aldım canım cumartesi günü. 7 eylül 37. Haftam oluyor o tarihte zorunlu iznim başlıyormuş

Benim de dün gece göbek deliğim ve çevresi çok ağrıdı baya korktum hatta 🙄 dokununca baya ağrıyordu yatakta dönerken de öyle. Ben bide göbek deliğime de dokunamam ya çok tikliyim o konuda 😅 şimdi karnım büyüdükçe göbek deliğime bakamıyorum bile o derece 🤣 her gün farklı bir şey yaşatıyor bu minnaklar bize 🥹
Benim de gobek dedilo cevresi cok agriyordu doktor ultrasonda bak bebegin dizi tam orda dedi meger benimki diziyle iteliyormus beni😄😄😄

Ben şuan 36+2 deyim diğer çocuklarım simdiye kadar doğmuşlardı . Rabbim cennetinde buluştursun sizi şefaatçin eylesin yavrunu 🌺
Cok guzel dogmustu kilosu boyu. Cennet kuşum. ☺️
Seninde artık kritik süreyi geçti. Gecen hafta doktor bana 36 dan sonra küveze girmez dedi. 36 dan sonra küveze girme ihtimali 37-38-39-40 la eşit dedi. Kaynanan yokken dogurda bari bi konumuz daha olsun 🙈

Cok guzel dogmustu kilosu boyu. Cennet kuşum. ☺️
Seninde artık kritik süreyi geçti. Gecen hafta doktor bana 36 dan sonra küveze girmez dedi. 36 dan sonra küveze girme ihtimali 37-38-39-40 la eşit dedi. Kaynanan yokken dogurda bari bi konumuz daha olsun 🙈
Evet benimkide aynı şeyi söyledi hatta artık doğurabilirsin durdurmayacağız acil durumda hemen gel dedi şuan alt karın ağrısı aşağı popoma baskı hissediyorum . Kv yokken doğurmak en büyük temennim bakalım ey mi yaman bey mi yaman o zaman görüşeceğiz torunu görmeye bile inebilecek mi aşağı keşke öyle bir şey olsa ahhh bak neler ediyorum lohusa yatağımdan beri 😏

Evet benimkide aynı şeyi söyledi hatta artık doğurabilirsin durdurmayacağız acil durumda hemen gel dedi şuan alt karın ağrısı aşağı popoma baskı hissediyorum . Kv yokken doğurmak en büyük temennim bakalım ey mi yaman bey mi yaman o zaman görüşeceğiz torunu görmeye bile inebilecek mi aşağı keşke öyle bir şey olsa ahhh bak neler ediyorum lohusa yatağımdan beri 😏
Film gibi yaşıyorsun hayatı. 🙈🙈 ama konusman güzel. Anladıgım kadarıyla eşin de annem de annem demiyor sana da hak veriyo gibi🙈

Yukardakilerin yemeklerini kim yapıyor şimdi

Kızlar nst de sancım çıkmıştı yaa. Sanki artık artmaya başladı o günden beri en ufak bişeyde karnıma ağrı giriyor. Şimdi niye böyle gidip geliyor. Demekki bu saatten sonra doğuma kadar böyle olacak. Bu arada 36+1 deyim

X