Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Aranızda mevlit okutmayi düşünen varmı ? Ben istiyorum ama masraf olsun istemiyorum aslında eski usul dualı ve yemekli belki sadece bi hediyelik ile yapmak istiyorum nasıl olur ? Şimdi masa falab kuruyolar çok fazla harcarim o şekilde gibi geliyor
Ben öevlüt okuttum evet masraflı oluyor ama mesela magnet falan aldım keşke almasaydım dedim ne gerek varmış bir hevesle insan alıyor her şeyi çoğu kişi dolabına bile asmaz atar çöpe hep ziyan, zatennkuran okunurken illakimyemek verilir aslında oda hediyelikngibi bişey ekstra şu hediye olayları nasıl çıktı niye çıktınanlamadım hep masraf🤣

Kızlar korkuyorm yaa karnım kasılıyor sanki son iki saatttir 😢
Benimde aşırı sertleşme var bugün çok sık şekilde , ama bu git baktir bende düşünüyorum çünkü sen istemezsen alttan muayane yapmaz belki önce bı nst ile kontrol ederler

Ben öevlüt okuttum evet masraflı oluyor ama mesela magnet falan aldım keşke almasaydım dedim ne gerek varmış bir hevesle insan alıyor her şeyi çoğu kişi dolabına bile asmaz atar çöpe hep ziyan, zatennkuran okunurken illakimyemek verilir aslında oda hediyelikngibi bişey ekstra şu hediye olayları nasıl çıktı niye çıktınanlamadım hep masraf🤣
Dimi ya gelen hediye getirsin ben niye hediyelik veriyorum 😂😂😂 doğumda aile içine yaptim zaten hatıra için ama konu komşu o kadar arkadaşıma yetistiremem masrafını gereksiz gerçekten

Kızlar ben de bir soru sorayım. Şimdi benim bebe 32. Haftada 2400 gramdı ve ben normal doğurmak istiyorum. Doktor bu çocuk 40. haftaya 4,5-5 kilo olur demişti. Ben çocuk 3-3,5 kilo falanken suni sancıyla falan doğurabilir miyim? Derdimi tam anlatamadım ama inşallah anlamışsınızdır

Kızlar ben de bir soru sorayım. Şimdi benim bebe 32. Haftada 2400 gramdı ve ben normal doğurmak istiyorum. Doktor bu çocuk 40. haftaya 4,5-5 kilo olur demişti. Ben çocuk 3-3,5 kilo falanken suni sancıyla falan doğurabilir miyim? Derdimi tam anlatamadım ama inşallah anlamışsınızdır
Dogurur sun evet ama on cm bebegın baş çevresi ve omuz kısmına dar gelırse keserler azda olsa o sancıyla anlamassın zaten kesildiği nı

Dogum sürecine girilmeden suni sancı verilecegini sanmıyorum canım.

Merhaba kızlar. Perşembe günü kontrolüm vardı. Kötü nst, su azalması ve artan karaciğer enzimleri yüzünden aynı gün doğuma alındım. Spinal anestezi ile sezeryan doğum oldu. Bebek yoğun bakımda bende bugün eve taburcu oldum. İnşallah iyi olduğunda kavuşacağız. Hepiniz sağlıkla bebeklerinizi kucağınıza alırsınız inşallah

Bilemezsin ki o tarihte kaç kilo olacağını canım zaten son 2 haftaki ölçümler doğru çıkmıyor 3.5 diyorlar 4 doğuyor yada 3.2 mesela, normal doğumun mantığı zaten bebeğin doğacağı zamanda aslında tam olması gereken zaman da doğması, doktorların bazısı sezeryanda bile doğum başladıktan sonra alıyor bebek ne zaman doğumu başlatırsa diye, yani doğuramazsın değil ama açılman olmazsa doğmayadabilir tabi en güzeli kendi zamanını beklemek, kesi bana atılmadı iri bir bebek beklememize rağmen ama yırtık oldu dikiş atıldı emin olun gözünüzde büyütülecek bir kısmı değil yırtıkta kesi de

Sezaryendense kesilmeyi tercih ederim 😂😂
İki dogum şekli için de kötü ve iyi deneyim yaşayanlar var kuzum kendini şartlama. Benim kuzenlerimdden normal doğumdaki okadar cok dikiş yiyen var ki 1 ay oturamadı. Cok uzun seneler geçmesine ragmen sırf oyuzden cocuk yapmıyor bidaha. Bir baskası normal dogumda 2 kez problem yasadı 1 inde bebegini kaybetti. 3. De sezeryan oldu. Keşke hepsi sezeryan olsaydı dio. Bi dier kuzenim 1 yıl arayla sezeryan yaptı. 1 tanesi dogumun ertesi gün komsusuna oturmaya gitti sezeryan oldugu halde. Dogum tamamen süpriz. Çok kötü senaryolar 2 şekildede yaşanabiliyor. Ya da normal dogumdan yürüyerek cıkanlar da var. Maalesefki kimin nasıl dogum gecirecegini kimse bilemiyor.

Sezaryendense kesilmeyi tercih ederim 😂😂
İki dogum şekli için de kötü ve iyi deneyim yaşayanlar var kuzum kendini şartlama. Benim kuzenlerimdden normal doğumdaki okadar cok dikiş yiyen var ki 1 ay oturamadı. Cok uzun seneler geçmesine ragmen sırf oyuzden cocuk yapmıyor bidaha. Bir baskası normal dogumda 2 kez problem yasadı 1 inde bebegini kaybetti. 3. De sezeryan oldu. Keşke hepsi sezeryan olsaydı dio. Bi dier kuzenim 1 yıl arayla sezeryan yaptı. 1 tanesi dogumun ertesi gün komsusuna oturmaya gitti sezeryan oldugu halde. Dogum tamamen süpriz. Çok kötü senaryolar 2 şekildede yaşanabiliyor. Ya da normal dogumdan yürüyerek cıkanlar da var. Maalesefki

X