Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Su gelmesi demek doğumun hemen olacağı anlamına gelmiyor genelde üç dört saat sonra başlıyor doğumun sancısı bile acele etmeye gerek yok ama su geldiği an çocuğun suyu bitti bitecek delirmesi yaşıyor insan. İlkinde çantamı bile almadan koşmuştum bu sefer başıma gelirse panik yapmam diye düşünüyorum tabi suyumun geldiği hafta 37+ olursa
Yok kuşum ablamın suyu evde geldi anneme haber verdi 1 saat onları beklemiş gece vakti sonra hastanede 6-7 saat bekledi sezeryana alamadılar çünkü eniştem ablama zorla aç aç gitmesin diye tost yedirmiş 😂
Aa o zaman hiç endişe edecek bir durum yok ya her türlü tüm vücut bile girişirim ben😀 sonuçta hemen şiddetli sancılarla başlamıyomuş rahatladım valla😅

Kızlar dünden beri bebeğimin hareketlerinde azalma var eskisi gibi değil dün akşam soda içtim biraz hareket etti ama dünden beri size yazarken biraz daha etti randevuma da daha 8 gün var endişeleniyorum normal mi bu durum
Hareket azalmasını bende bugun yasıyorum biliyor musun :KK43:( cok daha narinmiş gibi geliyor hareketleri endiselensem mi bilemedim

Rahim agzı ölçüsünü soyledi ama unuttum ya. Cok dikkate almıyorum bu ölçümleri kendi doktorumu dikkate alıyorum ben genelde🤷 ama ilaçlara baslamadan onceki soylediklerinden uzun yani
Benimki 30du en son kaç oldu acaba çok merak ediyorum. Dün bebeklerin kan akışına bakmak için doppler ultrasona yolladı doktorum bakılırken rahim uzunluğuna da bakabilir misiniz dedim bakmadılar 😒 30 saniyelik iş için 3 bin lira bayıldık

Şimdi mesela sancılar hafif hafif başladığında bi duşa girip iki dk jiletle hallederiz aslında ama suyumuz gelirse acilen gitmek mi gerekir yoksa yine duşa girecek kadar vakit olur mu? Tehlikeli olur mu acaba su gelirse
Su gelir gelmez gitmeye gerek yok diye biliyorum sancılar belirli bir sıklıkla gelmeye başlayınca gitmek gerekiyor 5 dakika mıydı neydi o süre de ama emin değilim. Ama ben olsam su geldikten sonra enfeksiyon kapmaktan korkup duşa falan girmezdim

Su gelir gelmez gitmeye gerek yok diye biliyorum sancılar belirli bir sıklıkla gelmeye başlayınca gitmek gerekiyor 5 dakika mıydı neydi o süre de ama emin değilim. Ama ben olsam su geldikten sonra enfeksiyon kapmaktan korkup duşa falan girmezdim
Sıcak duş öneriliyor ama doktorlar/ ebeler tarafından enfeksiyon riski olsa önermezler bence. Rahatlatıyormuş hatta hastanede de aldırıyorlar sancıları karışlarken

Hastaneye yedek pijama olarak bunu almıştım bugün geldi çok güzelmiş kızlar çok beğendim fiyatı da çok uygun almak isteyen olursa 379 TL ye aldım üstte duruşu da çok hoşuma gitti lohusa takımı da aldım ama o da gelmedi kargo
5D0E9B16-B3E9-429D-A241-9CFAE34AECC9.jpeg

Sıcak duş öneriliyor ama doktorlar/ ebeler tarafından enfeksiyon riski olsa önermezler bence. Rahatlatıyormuş hatta hastanede de aldırıyorlar sancıları karışlarken
Sıcak duş değil de jiletle kendini temizlemek riskli olabilir yanlış ifade etmişim. Tabi fikir yürütüyorum belki onda da sakınca yoktur.

Kizlar yazamadm problem yok. 35+3 doktor bu sancılar normal artık dedi ben kasılma hissettim o anda evde yaşadıklarımin aynısı demekki o anlarda sanci giriyormuş onu anladım 🤗 Bu arada 46 cm 2560 kg olmuşuz gayet iyi ilerliyoruz dedi çok şükür 🙏 bidahaki kontrol 37+0 da

Su
Kizlar yazamadm problem yok. 35+3 doktor bu sancılar normal artık dedi ben kasılma hissettim o anda evde yaşadıklarımin aynısı demekki o anlarda sanci giriyormuş onu anladım 🤗 Bu arada 46 cm 2560 kg olmuşuz gayet iyi ilerliyoruz dedi çok şükür 🙏 bidahaki kontrol 37+0 da
Şükür kuzum ya. Kasılman nasıl oluyordu peki benimde çok var kasılmam dk tuttum 12 dk arayla bebiş kendini bir yere topluyor karnım taş gibi oluyor 10 15 sn gibi bir süre sonra normale dönüyor seninde böyle miydi yoksa daha farklı birşey mi

Su

Şükür kuzum ya. Kasılman nasıl oluyordu peki benimde çok var kasılmam dk tuttum 12 dk arayla bebiş kendini bir yere topluyor karnım taş gibi oluyor 10 15 sn gibi bir süre sonra normale dönüyor seninde böyle miydi yoksa daha farklı birşey mi
Evet sen de kasılıyorsun bu kasılmaların ılık duş alınca veya yatıp dinlenince geçmiyorsa hastahaneye gitmek gerek. Şu an rahmimiz bebeği aşağı indirmeye çalışıyor muhtemelen

Çok şükür canım dikkat et kendine

Kızlar emzirme sütyeni aldınız mı gerekli mi yani? Ben 85b giyiyorum gögüslerimde çok büyümedi açıkçası napsam 90 mı alsam 85 mi

X