Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    212
Kızlar kıl tüy işine gelince bence de çok takmayın ama ben her gün duş alıyorum 3 günde bir de jiletle temizliyorum. Bilmiyorum benim yapım mı çok elastik her yere yetişiyorum ama duşta çömelir pozisyonda yapıyorum öyle daha rahat oluyor :halay: Bir de annem demişti eğer dikiş yerinde kıl tüy varsa zaten o an alıyorlarmış sıkıntı yapmayın o kadar bir daha ne zaman göreceksiniz ebenizi salın gitsin :KK48: Ki annem de ebe kimse ayıplamaz o durumda ani olduğunu bildiklerinden diyor. Kendisi de çok temizlemiş yani :KK48:

Kadınlar Kulübü'nde yapılabilecek bütüm muhabbetleri yapmış bulunuyoruz 😂😂 Ağzına sağlık arkadaşım güzel tespitlerin olmuş şaka bi yana ☺️ Açıkası doğum öncesi ben de ağda yaptırmak istiyorum, ebelere görüntü açısından ayıp olmasın diye değil hani o da bi etmen ama daha çok hijyen açısından daha iyi olur diye düşünüyorum hem dikiş vs olursa diye Allah korusun tabi. Ama ben şimdi yaşadığım şehirde hiç kuaföre gitmedim bi araştırayım da öyle gideyim diyorum. Şimdi jilete alışınca kolay oluyor evde hemen kendin hallediyorsun ama kökten alınmayınca hemen geri uzuyorlar doğal olarak. Ağda daha rahat olacak gibi, ne zaman gitsem daha iyi olur ki ya? Normal doğum gözüküyor o yüzden ağda zamanını tespit edemiyorum şuan 😂😂
Kesinlikle canım, doğumdan sonra uzunca bir müddet bizi tertemiz idare etmeli, kafamız da rahat olmalı. Hijyen açısından düşünüyorum ben de ☺️ Erken doğum riskin yoksa bekleyebildiğin kadar bekle bence ama işte normal doğumun da ne zaman başlayacağını bilemiyor ki insan. O arada kuaföre git ağda yaptır olur mu bilemiyorum🤷🏻‍♀️ sürece bırak bence. Her şey yolunda giderse epeyce beklersin

Aynı şeyi ben de dusundum diş fırçalamak mı?!?!?😂😂😂😂 eksikligini en cok hissettigim depend ve ıslak mendildi. Dependi sürekli sordular var mı die. Islak mendil de kolum bacagım kan ilaç falan oluyodu sürekli
Bırı dış fırcalamakmı yazmıs bu ara nooo ne zamana fırcalasam dış agrısından ölüyorum sankı bu son dönemde ara verdım valla doğumdan sonra başlarım gerı fırcalamaya zaten dıs etlerımız ınceldı

Kızlar bu arada nst ye gittim düzEnli sancı yok düzensiz şükür. Doktorum aktif görmedi. Bebiş biraz sakindi dün zaten aklımı oynatıyodu sakinligiyle. Bugun gene hareket basladı allahtan. Nst cekildigim hastanede doktora nidicartı sorduk gelişim geriliği yapıyor die hayır oyle bişey yok dedi hatta 36 ya kadar kullanıcaz dedi. Yarın 33 bitiyor artık. İçin rahat etmezse 37 de alırız bebegi dedi. 36 dan sonra her dogum bizim için risksiz dedi. Yani 36-40 aynı dedi risk olarak. Nolur nolmaz ciger geliştirici yapalım dierinin etkisi bitmiştir dedi ama kendi doktorumuz gerek yok bosuna kortizol steroid yuklemeye gerek yok dedi. 1-2 gune dogum beklenirse yapıyoruz biz dedi. Şuan oyle bi durum görmüyorum dedi. Ultrasondada rahüm agzı kapalı ölçüsü güzel dedi.
Maşallah canım çok güzel haberler herşey yolunda Allahın izniyle az kaldı sağlıkla kavuşmalara🥰

Aynı şeyi ben de dusundum diş fırçalamak mı?!?!?😂😂😂😂 eksikligini en cok hissettigim depend ve ıslak mendildi. Dependi sürekli sordular var mı die. Islak mendil de kolum bacagım kan ilaç falan oluyodu sürekli
ay evet bana da ıslak mendil sordular hemen gelir gelmez. her şeyi özenle hurçlayıp tek tek yazmama rağmen, hemşireler o kadar makine gibi tıkır tıkır hareket ediyor ki ne nerede hep karıştırdım 😅 ıslak mendil elinizin altında olsun. depend istemediler bana ped verdiler büyük genişçe bişey. sonrasında da gece pedi yetti, çok kan gelmiyor benden.

Kızlar bu arada nst ye gittim düzEnli sancı yok düzensiz şükür. Doktorum aktif görmedi. Bebiş biraz sakindi dün zaten aklımı oynatıyodu sakinligiyle. Bugun gene hareket basladı allahtan. Nst cekildigim hastanede doktora nidicartı sorduk gelişim geriliği yapıyor die hayır oyle bişey yok dedi hatta 36 ya kadar kullanıcaz dedi. Yarın 33 bitiyor artık. İçin rahat etmezse 37 de alırız bebegi dedi. 36 dan sonra her dogum bizim için risksiz dedi. Yani 36-40 aynı dedi risk olarak. Nolur nolmaz ciger geliştirici yapalım dierinin etkisi bitmiştir dedi ama kendi doktorumuz gerek yok bosuna kortizol steroid yuklemeye gerek yok dedi. 1-2 gune dogum beklenirse yapıyoruz biz dedi. Şuan oyle bi durum görmüyorum dedi. Ultrasondada rahüm agzı kapalı ölçüsü güzel dedi.
İçimi rahatlattın ya şeker gibi nidicard içiyorum çok endişeleniyordum. Ben de 36 ya kadar kullanacağım 35 olduk bugün 😊 rahim ağzı ölçüsü için detay verdi mi? Benim doktorum yarın izne çıkıyor 2 hafta yok düzenli sancım ve açılmam hiç olmadığı halde 2 hafta dayanamam diye düşünüyor😕 başka bir doktora yönlendirdi beni o takip edip doğumu yaptıracakmış

Kızlar kıl tüy işine gelince bence de çok takmayın ama ben her gün duş alıyorum 3 günde bir de jiletle temizliyorum. Bilmiyorum benim yapım mı çok elastik her yere yetişiyorum ama duşta çömelir pozisyonda yapıyorum öyle daha rahat oluyor :halay: Bir de annem demişti eğer dikiş yerinde kıl tüy varsa zaten o an alıyorlarmış sıkıntı yapmayın o kadar bir daha ne zaman göreceksiniz ebenizi salın gitsin :KK48: Ki annem de ebe kimse ayıplamaz o durumda ani olduğunu bildiklerinden diyor. Kendisi de çok temizlemiş yani :KK48:
Bende her gün sık sık vücudumu yıkıyorum srtık eşim ilallah etmiş. Pembe jiletle de 2 3 günde bir çıkan yerleri alıyorm artık bıkkınlık geldi valla. İşte suyum gelse veya sancım olsa anladığım gibi direk duşa gircem temizlenip öylr gidicem hastaneye

Bu sefer göbüş güncellemesini de ben yapayım🙈
31+4 +9 kilo ile devam bu sevimli maceraya 🥰
Her ne kadar korkutsa da gebelik şekerinin tek avantajı sağlıklı beslenmek oldu, bebek kilo alırken ben 4 kilo vermişim 🙂 sürece 80 ile başladığım düşünülürse iyi mücadele ediyorum 🥲

Eklentiler

• IMG_3048.jpeg
    IMG_3048.jpeg
    116,1 KB · Görüntüleme: 97
ay evet bana da ıslak mendil sordular hemen gelir gelmez. her şeyi özenle hurçlayıp tek tek yazmama rağmen, hemşireler o kadar makine gibi tıkır tıkır hareket ediyor ki ne nerede hep karıştırdım 😅 ıslak mendil elinizin altında olsun. depend istemediler bana ped verdiler büyük genişçe bişey. sonrasında da gece pedi yetti, çok kan gelmiyor benden.
Ay ev t ya insanın hiç aklına gelmiyo ıslak mendil istiycekleri demi😂

İçimi rahatlattın ya şeker gibi nidicard içiyorum çok endişeleniyordum. Ben de 36 ya kadar kullanacağım 35 olduk bugün 😊 rahim ağzı ölçüsü için detay verdi mi? Benim doktorum yarın izne çıkıyor 2 hafta yok düzenli sancım ve açılmam hiç olmadığı halde 2 hafta dayanamam diye düşünüyor😕 başka bir doktora yönlendirdi beni o takip edip doğumu yaptıracakmış
Rahim agzı ölçüsünü soyledi ama unuttum ya. Cok dikkate almıyorum bu ölçümleri kendi doktorumu dikkate alıyorum ben genelde🤷 ama ilaçlara baslamadan onceki soylediklerinden uzun yani

Şimdi mesela sancılar hafif hafif başladığında bi duşa girip iki dk jiletle hallederiz aslında ama suyumuz gelirse acilen gitmek mi gerekir yoksa yine duşa girecek kadar vakit olur mu? Tehlikeli olur mu acaba su gelirse

Şimdi mesela sancılar hafif hafif başladığında bi duşa girip iki dk jiletle hallederiz aslında ama suyumuz gelirse acilen gitmek mi gerekir yoksa yine duşa girecek kadar vakit olur mu? Tehlikeli olur mu acaba su gelirse
Su gelmesi demek doğumun hemen olacağı anlamına gelmiyor genelde üç dört saat sonra başlıyor doğumun sancısı bile acele etmeye gerek yok ama su geldiği an çocuğun suyu bitti bitecek delirmesi yaşıyor insan. İlkinde çantamı bile almadan koşmuştum bu sefer başıma gelirse panik yapmam diye düşünüyorum tabi suyumun geldiği hafta 37+ olursa

Yok kuşum ablamın suyu evde geldi anneme haber verdi 1 saat onları beklemiş gece vakti sonra hastanede 6-7 saat bekledi sezeryana alamadılar çünkü eniştem ablama zorla aç aç gitmesin diye tost yedirmiş 😂

X